НАК «Нафтогаз» та ПАТ «Газпром» домовились про відкликання та врегулювання судових спорів. Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook.
Нафтогаз та Газпром підписали угоду про врегулювання спорів
Деталі домовленостей
-
«Коли я підписував угоду про врегулювання, що передбачає відкликання всіх поточних позовів і скарг з обох сторін, мені було сумно за ту роботу і знання, які я зі свою командою у них вклали.»
-
Відповідно до цієї угоди росіяни припиняють оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу.
-
За словами Вітренка, в інтересах країни краще було укласти угоду про транзит газу, а не чекати декілька років, щоб отримати гроші через арбітраж.
-
Окрім цього, він підкреслив, що контракт на транзит – це наслідок позовних вимог до Газпрому на $12,2 млрд. Ці кошти Україна могла б отримати від Газпрому, якщо б він відмовився від транзиту. «А він не відмовився»,– підсумував представник Нафтогазу.
Раніше повідомлялося
-
НАК «Нафтогаз» та Газпром підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років.
-
Газпром заплатив НАК «Нафтогаз України» $2,9 млрд, присуджених Стокгольмським арбітражем у спорі про контракт на транзит.
-
Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг схвалила підвищення цін на транспортування газу в два етапи в 2020 році.
-
З 1 січня тариф буде складати від 0,28 до 1,99 гривень за кубометр на місяць, з 1 липня — від 0,28 до 2,73 гривень за кубометр на місяць в залежності від регіону. В середньому по країні підвищення складе 30%.
Читайте також: З січня українці будуть отримувати дві платіжки за газ
-
Фіксована ціна на газ для населення до кінця опалювального сезону складе 6600 гривень за тис. кубічних метрів з ПДВ без транспортування.
-
У грудні ціна на газ для населення становить 5878 гривень за тисячу куб. метрів, а для промисловості — 7755 гривень.
-
Нафтогаз продовжив до 30 грудня 2019 термін, до якого споживачі можуть відмовитися від гарантованої квартальної ціни на газ.
Коментарі - 16
«5 млрд доларів »Газпром« був змушений доплатити за транзит: 2,1 мільярди доларів ми фактично отримали у вигляді газу, 2,9 мільярди доларів Газпром сплатив грошима», - додав він.
Как известно, за победу в Стокгольме уже была выплачена премия в размере 20,7 млн долларов с учетом налогов.
Из них Коболев получил 7,9 миллионов долларов, а Витренко — 6 миллионов долларов. Эти деньги топ-менеджеры сразу отправили в США и Лихтенштейн родственникам.
Как сообщало еще в прошлом году издание «Зеркало недели», оставшуюся часть премии — около 25,6 миллионов долларов — выплатят «исключительно при условии успешного взыскания с „Газпрома“ остатка выигрыша», что сегодня и произошло.
Эти деньги пойдут «преимущественно товарищам Коболеву и Витренко», указывало «ЗН».
1. Можливість продавати свій газ на десятки мільярдів доларів на рік через нашу ГТС безперешкодно до тих пір, поки не запустить свої трубопроводи, які заберуть весь газовий транзит через Україну.
2. Звільнення від сплати $12 млрд санкцій за невиконання своїх обіцянок про транзит (Скажіть, нежданчик?? Виявляється, у нас вже був діючий договір про транзит газу, який Росія не виконала).
Україна отримує:
1. Близько $3 млрд. Так, ті самі гроші, які ми виграли в Стокгольмському арбітражі, і які Газпром мав би віддати і так.
2. Обіцянку Росії про транзит у перший рік 65 млрд кубів, а потім – по 40 млрд кубів.
3. Обіцянку Росії через п'ять років продовжити контракт.
4. Зобов'язання не судити більше Газпром у Стокгольмі.
5. Припинення транзиту, як тільки Росія знайде спосіб поставляти газ в обхід України.
Наскільки цей обмін рівноцінний, а обіцянки Росії серйозні – судіть самі. Нагадаю лише, що Росія вже колись обіцяла гарантувати нашу територіальну цілісність.
І так, цей договір теж нікому ні на що не відкриє очі. На жаль.
А что такое транспортировка газа? На каком транспорте его доставляют в мой дом?