Національний банк змінює тарифну політику щодо системи електронних платежів (СЕП) та вводить з 24 березня 2020 року нові тарифи. Про це повідомила прес-служба НБУ.
Нацбанк змінює тарифи на електронний переказ коштів
Причина зміни тарифів
Як зазначили в прес-службі, зміни відбуваються через те, що квітня 2020 року запланований перехід СЕП на розширений регламент роботи у форматі 23/7 (згодом — на 24/7).
Графік роботи СЕП та банків у новорічні свята
Детально про зміни
У 2020 році Національний банк скасує щомісячну плату за супроводження програмного забезпечення АРМ-НБУ, за обслуговування опосередкованих учасників СЕП, за підключення до СЕП, застосування часових інтервалів та відповідних їм корегувальних коефіцієнтів.
А також — за оброблення електронних розрахункових документів, згідно з якими оплата становить 0,35 грн – з 9.00 до 16.00; 0,51 грн – з 16.00 до 19.00; 1,02 грн — після 19.00.
Читайте також: В Україні запустили сервіс перевірки е-квитанцій для оплати держпослуг
Натомістьупровадить тарифи лише на дві послуги:
1. абонентське обслуговування замовника в СЕП:
- банків – 4 100 грн, з ПДВ щомісячно;
- установ Державної казначейської служби України (ДКСУ) – 2 050 грн, з ПДВ щомісячно;
2. оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень замовника в СЕП, що залежатиме від суми платежу:
- від 0 до 5 000,00 грн – 0,35 грн, без ПДВ;
- від 5 000,01 до 100 000,00 грн – 1,20 грн без ПДВ;
- від 100 000,01 грн – 10 грн, без ПДВ;
- для установ ДКСУ – безплатно.
Як зазначили в НБУ, для переважної більшості клієнтів виконання платежів через СЕП фактично не здорожчає. Оскільки платежі в СЕП на суму до 5 000 грн становлять понад 75% від обсягу всіх платежів, то для 3/4 усіх платежів тариф не зміниться.
Читайте також: В Україні введуть е-довіреності на додаток до паперових
Коментарі - 14
Банкам надо свою систему разрабатывать, на членских взносов, бесплатная для клиентов.
У банков в тарифах записано: «Здійснення безготівкових операцій по поточних рахунках, в тому числі згідно постійно-діючого розпорядження, з допомогою системи »Інтернет-банкінг«: 0,50% min 5,00 UAH — max 250,00 UAH»
При том что самый дорогой платеж по текущим и по будущим тарифам стоит 1,02 грн/10грн.
На фоне жадности банков изменение тарифов СЭП это просто попытка хоть немного, на самую крошечку, получить больше с тех кусков сала что срезают с клиентов банки.
Хорошее сало, с прожилкой: цена платежа 0,35 копеек, а берет банк в 10 раз больше. Где б себе такой прибыльный бизнес замутить.
А я еще помню времена когда за оплату коммуналки через кассу Приват брал 5 грн.
комиссия была 500грн, это бесплатно.
Это не бесплатно, это с прибылью в 140 ТЫСЯЧ процентов. Даже если сравнить с ценой которая будет на такие платежи в будущем, напомню это 10 грн., то вип.лицо переплатил бы 50 раз.
А мне в Идее перевод нескольких десятков тыщ как-то раз обошелся в 200 грн. Тоже хороший навар.
Вы уже как дети малые в супермаркете игрушек, где каждую игрушку можно потрогать и даже поносить по торговому залу совершенно бесплатно, только вынос этого товара из супермаркета через кассовый узел платный и стоимость выхода из торгового зала зависит от общей суммы на ценниках выносимых товаров.
повышать тарифы на обработку платёжных документов в СЭП НБУ.
Сейчас межбанковский платёж для клиентов стоит о 1 до 3 гривен при тарифе НБУ в размере от 0,35 грн до 1,02 грн.
Повышение тарифов НБУ на безналичные платежи и переводы
полностью противоречит политике перехода на cashless-технологии.
А ведь НБУ мог бы установить единый тариф на обработку одного платёжного документа (не зависимо от времени суток и суммы платежа) да ещё и снизить стоимость его обработки до 30 копеек за платёж.
Ведь количество платежей через СЭП НБУ растёт с каждым годом а значит денег от их обработки НБУ зарабатывает предостаточно, чтобы не бедствовать и своевременно осуществлять техническое обслуживание и обновление матчасти.
А потом в некоторых кабинетах в НБУ удивляются повышению гривневых цен при уменьшении курса доллара США - а ведь вы сами подаёте дурной пример всей экономике страны, а она и так находится сейчас в жoпe...