П'ятниця буде практично останнім повноцінним днем цього року на валютному ринку. Банкам, клієнтам і самому регулятору сьогодні буде дуже непросто.
Курс в кінці року: чи буде новий зліт долара
З одного боку — у клієнтів цілковитий цейтнот за часом в частині здійснення валютних операцій на міжбанку та переказу платежів за кордон. Завтра іноземні банки не працюють і український ринок також вже буде працювати в обмеженому обсязі операцій та часу. Це переводить фактично в ажіотажний режим сьогоднішні торги по валюті.
З іншого боку — вчорашні валютні ралі зі стрибками безготівкового курсу долара майже на 28 копійок при продажу — з 23,23 / 23,25 до 23,45 / 23,53 гривень до вечора четверга і як наслідок — зліт готівкових котирувань до 23,50 / 23,90 і вище в обмінниках на ранок п'ятниці. Такі валютні кульбіти — буквально підірвали валютний ринок і зараз на ньому спостерігається нездоровий ажіотаж.
Усі прекрасно розуміють, хто продавав вчора валюту у сумі $ 700 млн, що озвучені в занадто вже переможних реляціях НБУ. Основні суми продажів — це НАК «Нафтогаз». Він за фактом продавав її для закриття дірок в бюджете. Це кошти кредитні і вони знову підуть не на розвиток галузі та економіки, а на проїдання (у чому нічого хорошого немає).
Такий масований ввод, а потім — винос валюти з ринку на фоні нерозуміння основної частини клієнтів, що відбувається — привів тільки до ажіотажного попиту на ринку і створенню нових диспропорцій попиту та пропозиції на передостанніх повноцінних торгах цього року. Це відгукнеться і сьогодні на котируваннях міжбанку в сторону їх подальшого зростання і спекуляций.
Крім цього, на поведінку клієнтів вплинуть завершення закінчення періоду виплат Держказначейством основних сум відшкодувань ПДВ експортерам (це додасть гривні на ринку) і психологічно — котирування готівкового ринку, де обмінники на всякий випадок виставили майже 40 копійчаний спред і тягнуть котирування продажу долара до рівня в 24 гривні та вище.
Нацбанк знову може спровокувати новий виток ажіотажу, якщо перегне палицю з викупом валюти на торгах через Matching або аукціон.
За рахунок фактора останнього повноцінного дня на валютному ринку — «Мінфін» прогнозує на сьогодні обсяг операцій на міжбанку в сумі до $ 240-300 млн при здійсненні до 700 угод і дуже широкий коридор по долару в межах 23,35-23,80 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 23,10-23,60 і продаж 23,80-24,20 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 23,40-23,75 гривень та продаж 23,90- 24,20 гривень.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 74
вот только когда будет следующий аукцион это вопрос.
на ближайшие два вторника попадают праздники..
если бы мы вкладывали эти деньги в производство и хотябы отбивали проценты, тогда это можно делать долго, но мы эти деньги просто проедаем.
нарики быстро с иглы не соскакивают)
Янукович с Тимошенко плачут в сторонке! В результате - спекулятивный рост курса гривны привёл к падению производства и росту цен,,, при замораживании зарплат и соцвыплат,, дефициту госбюджета. Пирамида рано или поздно рухнет - в долг давать перестанут, зе-власть не сможет расплачиваться по долгам, и спекулянты ринутся выводить из Украины свои капиталы. И тогда - гривна обвалится, как в 2014 году.
Госдолг Украины вырос на миллиард долларов, а в гривневом эквиваленте сократился на 55 млрд гривен. https://ubr.ua/finances/macroeconomics-ukraine/hosdolh-ukrainy-vyros-na-milliard-dollarov-minfin-nazval-prichinu-3889435
Это с октября на миллиард. Читай свою же ссылку:
Государственный и гарантированный государством долг Украины по состоянию на 30 ноября увеличился почти на $1 млрд ПО СРАВНЕНИЮ С ОКТЯБРЕМ – до $81,83 млрд.
В долларах госдолг вырос, в гривне госдолг сократился на 55 млрд. То есть основная причина изменения госдолга это укрепление гривни, а не кривые действия правительства.
Увеличился на 1 млрд долларов.
Взяли миллиард долларов за 2 месяца.
Точка.
Что там в гривневом эквиваленте - вопрос десятый.
Ща пока не до прогнозов — деньог надо на подарки срубить покамест.
В связи с резким повышением посещений сайта, наблюдаются некоторые сложности с загрузкой страниц.
Наши специалисты уже работают над решением этого вопроса.
сейчас прибежит обиженный стасик и будет свои мантры писать)
(тоже небось под обменкой мерзнет)
И 01.01.20 - тоже.
ВРЕМЯ ПОКУПКА ПРОДАЖА
12:00 23.7200 23.7700
ОВГЗ один день не продали тут же курс подскочил +/- на гривну
А потом вновь начал падать.
Если после нового года продолжатся продажи ОВГЗ, все кто в панике сейчас скупают доллар будут плакаться.
Мой личный прогноз, в данный момент курс доллара завышен из-за волнения. и если 2-3 января курс продолжит расти или останется на нынешнем уровне значит ждать его дальнейшего роста, если уже 2-3 начнется падение, то это было примерно то же самое, что 1-2 октября.
ближайший «аукционный» вторник 14 января
имо, в этот период стоит ожидать только ситуативных спекуляций, а не трендов
Теперь открытый вопрос: когда НБУ начнет заливать межбанк ранее запасенными долларами: при курсе 26... 27... 28...
Ради большего удобства для бизнеса. Новые правила действуют c сегодняшнего дня.
https://ubr.ua/finances/exchange-market/natsbank-budet-publikovat-kurs-hrivny-ko-vsem-valjutam-na-dva-chasa-ranshe-3889110