П'ять українських компаній уклали з Газпромом договір на постачання газу для своїх виробничих потреб. Про це ЕП стало відомо від співрозмовника на ринку.
П'ять українських компаній підписали з Газпромом контракти на постачання газу
Що відомо
За даними джерела, ці п'ять компаній купують газ «для своїх виробничих потреб, а не для трейдерства на українському ринку». Про які саме компанії і про які обсяги газу йдеться, джерело не уточнило.
Наголошується, що Газпром дуже неохоче дає іншим компаніям дозвіл на перепродаж газу, отриманого за прямими закупівлями.
Читайте також: Гончарук: Взимку ціна на газ в платіжках не зросте
Раніше Кабмін опублікував протокол зустрічі представників ЄС, України і РФ.
У підписаному сторонами протоколі жодних домовленостей щодо постачання газу немає. Однак наголошується, що сторони розглянуть таку можливість з урахуванням формування ціни на базі європейського хабу.
Читайте також: У Міненерго пояснили, чим вигідна гарантована ціна на газ для споживачів
«Для нас дуже важливо, що там немає політичної ціни, там справді є європейський хаб. Це потенційно може вивчатися, але не є елементом пакету», – заявив напередодні міністр енергетики Олексій Оржель.
Раніше повідомлялося
-
Раніше про можливість відновлення постачання російського газу в Україну заявляв глава Нафтогазу Андрій Коболєв. За його словами, як тільки ми впровадимо європейські норми роботи ринку газу, Газпром зможе прийти на цей ринок і постачати газ споживачам відповідно до їхніх потреб.
-
«Я не здивуюся, якщо 1 січня ми побачимо Газпром-експорт постачальником газу для великих українських споживачів, підприємств різної сфери», — заявляв Коболєв.
Читайте також: МЕРТ перегляне макропрогноз по долару у зв'язку з газовими домовленостями
-
Нагадаємо, Україна не імпортує газ за контрактом з Газпромом з листопада 2015 року, закуповуючи ресурс на західному кордоні шляхом реверсу.
-
Новий газовий контракт на транзит газу буде укладено на 5 років, з правом пролонгації на тих же умовах ще на 10 років. Також Росія повинна виплатити Україні $3 мільярди за рішенням Стокгольмського арбітражу.
Коментарі - 35
«Сьогодні протягом 02:00-06:00 було здійснено диспетчерське примусове зниження генерації атомних електростанції на величину 400 МВт, яке триває дотепер», — написав Герус.
Причиною він назвав низький попит та споживання електроенергії при високому виробітку «зелених» виробників.
Дожилися до того, що виключаємо вже збудовані державні атомні електростанції із тарифом 0,7 грн і з нульовими викидами СО2, щоб забезпечувати роботу приватних промислових СЕС та ВЕС із найбільшим у Європі євротарифом 3-5 грн за кВт-год. Вже зараз зрозуміло, що весною це буде повторюватися у масштабах у рази більших”, — зазначив голова комітету.
То треба було на догоду Коломойському імпортувати електроенергію із росії та Білорусі по (1,3 грн)????
«Европейская Солидарность» потребует немедленного созыва заседания Совета национальной безопасности и обороны и введение санкций против прямых поставок газа из России.
Об этом сказал пятый президент Украины, лидер партии «Европейская Солидарность» Петр Порошенко в эфире телеканала «Украина», пишет Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу партии.
«Это газовая игла. И, к сожалению, мы можем сказать, что это является результатом тайных переговоров, которые состоялись в Париже. Мы пересекли в этом смысле те „красные линии“, о которых очень громко предупреждали люди накануне Парижа», — сказал Петр Порошенко.Источник: https://censor.net.ua/n3166793
Зарплати затримують, програми фінансування урізають або заморожують. Зе-докерувалися...
Торговая ассоциация с ЕС — а без неё нашу пшеницу и подсолнечник не покупали бы?
Децентрализация — это вообще не в обсуждаемую тему.
Ездили и до безвиза и в Польшу и в Германию и куда угодно.
Я задала конкретный вопрос — как безвиз помог экономике Украины?
Например то что более просто поехать теперь человеку в цивилизацию подсмотреть там некую бизнес идею вернуться и реализовать ее у нас как новую это не плюсы? Тут как говорится зрячий увидит
И до безвиза ездили, и в Польшу и в Грецию и в Италию и т.д.
Децентрализация только вообще здесь не в тему.
https://www.minprom.ua/digest/258218.html
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=sZ3XcEbS14o&feature=emb_logo
І газ росія готова безкоштовно постачати тільки б роздробити сильну Україну або повернути в орбіту росії
Росія отримує:
1. Можливість продавати свій газ на десятки мільярдів доларів на рік через нашу ГТС безперешкодно до тих пір, поки не запустить свої трубопроводи, які заберуть весь газовий транзит через Україну.
2. Звільнення від сплати $12 млрд санкцій за невиконання своїх обіцянок про транзит (Скажіть, нежданчик?? Виявляється, у нас вже був діючий договір про транзит газу, який Росія не виконала).
Україна отримує:
1. Близько $3 млрд. Так, ті самі гроші, які ми виграли в Стокгольмському арбітражі, і які Газпром мав би віддати і так.
2. Обіцянку Росії про транзит у перший рік 63 млрд кубів, а потім – по 40 млрд кубів.
3. Обіцянку Росії через п'ять років продовжити контракт.
4. Зобов'язання не судити більше Газпром у Стокгольмі.
5. Припинення транзиту, як тільки Росія знайде спосіб поставляти газ в обхід України.
Наскільки цей обмін рівноцінний, а обіцянки Росії серйозні – судіть самі. Нагадаю лише, що Росія вже колись обіцяла гарантувати нашу територіальну цілісність.
І так, цей договір теж нікому ні на що не відкриє очі. На жаль.
Чё за чушь ты пишешь? Россия уже давно нашла и достраивает третий путь — СП1, СП2 и турецкий потоки. Даже в Википедии Россия давно написала, что цель турецкого и др.потоков — прекратить транзит через Украину. И Германия это поддержала. Только в порошенковской параллельной реальности этого нет.
— доктор сказал в морг
— так я же ещё жив
— так мы ещё и не доехали
Ты очень не далёк, если думаешь, что не достроят и не запустят. Только это обойдется дорого какой-нибудь стране вроде Сербии или Украины.