Споживчі настрої українців в листопаді 2019 року продовжили погіршуватися і знизилися на 4,2 п. у порівнянні з жовтнем, досягнувши 91,7 за 200-бальною шкалою, тоді як рік тому цей показник знаходився на рівні 59,8. Про це йдеться в дослідженні Info Sapiens, пише Інтерфакс-Україна.
Споживчі настрої українців погіршилися через економічні очікування
Причина погіршення
«Індекс споживчих настроїв (ІСП) потроху зменшується другий місяць поспіль після рекорду в вересні. Зменшення в листопаді відбулося за рахунок корекції очікувань щодо розвитку економіки на найближчий рік і на 5 років», — зазначили аналітики.
Які індекси погіршилися найбільше
-
Посилилися інфляційні очікування: відповідний індекс повернувся на рівень березня 2019.
-
Погіршилися очікування щодо динаміки безробіття та інфляції: їх індекси зросли на 13,7 п. — до 125,4 і на 6,6 п. — до 185,7 відповідно.
-
Індекс поточного становища в листопаді знизився на 0,9 п. — до 87,2, зокрема індекс поточного особистого матеріального становища зріс на 0,1 п. — до 82,6.
Читайте також: Споживчі настрої українців дещо погіршилися
-
Знизився також індекс доцільності великих покупок на 1,9 п. — до 91,8, що свідчить про зниження схильності українців здійснювати такі покупки в листопаді.
-
Найбільш різко в листопаді скоротився індекс економічних очікувань — на 6,3 п. — до 94,8.
-
Так, індекс очікуваних змін особистого матеріального становища впав на 1,9 п. — до 90,9, індекс очікуваного розвитку економіки на найближчий рік скоротився на рекордні 11,5 п. — до 93,6, індекс очікувань розвитку економіки країни на найближчі п'ять років теж знизився — на 5,5 п., до 99,8.
Які індекси покращилися
-
Очікування українців щодо курсу гривні на найближчі три місяці покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 3,4 п. — до 125,9.
-
Відповідно до огляду, індекси, що стосуються особистого доходу і доцільності робити великі покупки, в листопаді істотно не змінилися.
Раніше повідомлялося
-
В листопаді 2019 року споживнастрої українців уперше погіршилися після президентських виборів і знизилися на 1,6 п. у порівнянні з вереснем, досягнувши 95,9 за 200-бальною шкалою, тоді як рік тому цей показник був на рівні 56,9.
-
За підсумками липня-серпня, споживчі настрої українців повернулися на рівень до кризи 2008-2009 року.
-
У 2019 році найбільше зростає індекс очікувань розвитку економіки.
-
Водночас індекс оцінки поточного доходу і доцільності робити великі покупки поки залишається нижче рівня аналогічних індексів до кризи 2009 року.
Коментарі - 27
зарплаты у бюджетников выросли больше, чем цены на продукты.
так что не вижу противоречий.
2. не жалко
3. при чем тут это вообще?
просто привожу яркий пример почему цены на продукты не должны к пенсиям соотноситься.
Неужели Зе избиратели поняли, что чуда не будет.
Не будет президента на велосипеде, а будет президент с личной, построенной за 2 месяца асфальтированной дорогой к котеджу. Не будет роста ВВП 40% за 5 лет.
Не будет снижения тарифов в 2 раза.
Не будет ЗП учителей 4000$.
Не будут садить коррупционеров на право и на лево.
Список можно продолжать бесконечно.
А мне и цифры не нужны, чтоб видеть что уровень жизни простого народа падает вместе с долларом)