Як і припускав «Мінфін» у своєму ранковому прогнозі — четвер пройшов на валютному ринку дуже динамічно і в цілому — позитивно для гривні.
Долар вже по 23,30: що відбувається на валютному ринку
Продаж валюти домінував на міжбанку, що швидко вилилося в просідання котирувань із загальною метою як мінімум до 23,20-23,30 гривень на кінець сесії. Практично до порогу у 23,30 гривень за долар курс і опустився на завершення дня. Але долар би просів й набагато нижче — до 23 гривень, якби не активна його купівля Нацбанком. За фактом, регулятор був єдиним великим покупцем валюти на ринку і без жодних проблем диктував курс на ринку через цінники своїх інтервенцій.
Продавцям валюти не залишалося нічого іншого, як змиритися з цією ситуацією. Тим паче, що бюджетні платежі клієнтів і поспіх компаній щодо закриття своїх зовнішньоекономічних контрактів перед наближенням новорічних вихідних у США та Європі — не давали їм особливого часу на роздуми. А падіння котирувань з самого ранку четверга — змушувало клієнтів поспішати з укладенням угод на побоюваннях подальшого падіння курсу. Тому міжбанк четверга пройшов з явним позитивним підсумком для гривні. А готівковий ринок (зазвичай найоперативніший в такій ситуації) під вечір 19 грудня вже знизив свої котирування до нового рівня 23,15 / 23,30.
Поведінка міжбанку та обмінників говорить про те, що зараз більшість великих гравців і спекулянтів налаштовані на подальше падіння валютних котирувань.
Хід торгів:
Сесія четверга стартувала з 23,39 / 23,41 гривень за долар, що було навіть трохи вище за рівень закриття середи 23,385 / 23,40. Але з перших же хвилин реальних торгів пропозиція почала перевищувати попит і на 11 годину долар впав до 23,37 / 23,39 гривень, а на 12:00 — до 23,365 / 23,385.
Нацбанк оперативно вийшов на торги і активно викуповував долар через Matching, чим фактично стримував падіння валюти на міжбанку. Як тільки НБУ переставав купувати долар — курс продовжував падати.
На обід дилери пішли при рівні 23,36 / 23,38 гривень за долар, а на 15:00 курс опустився до 23,355 / 23,37 при проведенні вже поодиноких угод. Але навіть при малих обсягах — пропозиція перевищувала попит і це давило на курс. Ближче до 17:00 долар подешевшав до 23,28 / 23,305 гривень і на цьому рівні сесія і завершилася.
Головні події 19 грудня на міжбанку:
1) Долар подешевшав з ранкових 23,39 / 23,41 гривень до 23,28 / 23,305;
2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону, але знову активно викуповував долар через Matching. Купив за оцінками учасників торгів від $ 65 млн до $ 110 млн. При цьому, в основному — у найбільших гравців, намагаючись не тільки поповнити таким чином резерви, але й знизити тиск на курс.
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 23,3812 гривень за долар, а офіційний курс долара на 20 грудня склав 23,374052 гривень.
Коментарі - 104
пока написали «акция», но это дело такое...
сахар тоже.. на гривну, но это слабый показатель...
колбасы - обновили сортовой ряд, в целом дешевле стали цены на средне- и низко-ценовые.. Элитные по той же цене, но тут временнОй лаг дольше.
хотя это так сказать местный продукт, к курсу не должно было быть привязано...
Да, из импортного - компы и комплектуха упала в цене на 10%..
До речі, у західних областях, які межують з кордоном - ціни на продукти уже знижуються. Імпорт як купували в євро так і купують, а отже, можуть собі дозволити збити ціну.
Ничего, дожмут закон про деофшоризацию, вот тогда раскошелиться по настоящему долларами офшорными.
Чем встречать новый год мордой в луже блевоты, лучше пусть деньги на оптимизацию фирмы.
Премию ''за девальвацию'' в этот раз не заработали, спекулянты недоделаные)
А раз приходится ''закрываться'', раз чуть-чуть с валютным риском не угадали, фин.директору стоит поискать новое место работы)
И доставило — ''для государства зарабатывают валюту''.
Зарабатываете ее в для себя.
И прилагаете усилия, что побольше кинуть это самое государство.
А тут под Новый год премию за девальвацию отменили)
Не знаю, обоснованно или не очень, но обычно так. Это в обменках.
Вопрос в снятии денег с карты.
Вы по прежнему хотите судиться с владельцами банков ?
п.н. але звісно ж ₴1=$1 - наше ФСЬО!
Повысят миниималку и цены рванут вверх, п
овысят коммуналку и цены рванут вверх,
повысится курс доллара и цены также рванут вверх
И каковы приделы этого «вниз» по Вашему мнению ? 20, 15 , 8 ?
Поэтому пиковые выплаты - лето-осень 2023....
Время — деньги! Как говорится, когда видишь деньги — не теряй времени. Куй железо, не отходя от кассы! (с)
Как один местный Семен)
Закон про ринок землі пробуксовує. Бліцкриг не вдався. І, головне те, що чим далі від виборів, тим сильніше розшарування в рядах слуг. Все ж таки там прийшли не одні барани-кнопкодави. Тож зовсім не факт, що в режимі «позиційної атаки» (висловлюючись футбольною мовою) лобісти зможуть продавити через ВР закон про ринок землі у потрібному їм варіанті, або ж взагалі хоч якийсь продавити. Чи буде віра іноземних інвесторів такою ж сильною, якщо цей закон взагалі не приймуть?
Не, не слышали.
Храните треть в евро, треть в баксах, треть в гривнах. И все будут рады.
А соответственно — рынок.
По балансу пару лет назад тут кто-то доказывал, что должно быть ''по 20''.