Кабінет Міністрів сьогодні, 18 жовтня, запустив роботу Офісу протидії рейдерству. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.
В Україні відкрили Офіс протидії рейдерству. Що це дасть
Що це означає для компаній
«Епоха рейдерства в Україні закінчилася. Ми починаємо новий етап захисту прав бізнесу і громадян. Відкриття Офісу протидії рейдерству — крок до цього. Захищений бізнес — це інвестиції, нові робочі місця, добробут наших людей», — заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
За його словами, відкриття Офісу та прийняті відповідні президентські закони є елементами єдиної стратегії, які спрямовані на викорінення рейдерства в Україні.
Що вже зроблено в цьому напрямі
Гончарук заявив, що на сьогодні вже чимало було зроблено для захисту прав законних власників та зменшення корупційних ризиків.
- оновлено склад Антирейдерського комісії;
- скорочено термін допуску до розгляду скарги по суті до п'яти днів;
- запроваджено подання скарг в електронному вигляді.
«Ми можемо констатувати, що подолали системне рейдерство за короткий термін», — наголосив Гончарук.
Читайте також: Кабмін дозволив скаржитися на рейдерів онлайн. Що це означає
Також він додав, що за три місяці з 1404 скарг було розглянуто та прийнято рішення по 1064, а 368 реєстраторів із заплямованою репутацією заблокували доступ до реєстрів.
Інвестиції в нерухомість з високою прибутковістю
Про найближчі плани Офісу
Прем'єр повідомив, що Офіс протидії рейдерству та Антирейдерська комісія продовжать роботу з таких питань, як:
- блокування «чорних реєстраторів»;
- усунення слабких місць в реєстрах та законодавстві;
- переклад даних в електронну форму та посилення надійності авторизації при здійсненні транзакцій.
Читайте також: Власникам бізнесу будуть повідомляти про зміни в реєстрації компанії
Раніше повідомлялося
- У жовтні президент Зеленський підписав закон для боротьби з рейдерством. Документ удосконалює процеси реєстрації бізнесу, нерухомості, а також регулює нотаріальні дії.
- Зараз в Україні є можливість подавати скарги в Антирейдерську комісію в електронній формі, а відкриті дані про юросіб стали публікувати щодня.
- Щорічно в Україні відбувається близько 400 рейдерських захоплень підприємств. За останні сім років таких захоплень бізнесу в Україні сталося 3242.
Коментарі - 13
Використовуючи підроблений пакет документів, за підтримки загону «тітушок», було здійснено спробу встановити контроль над підприємством.
«На даний момент ми робимо все можливе, щоб захистити підприємство від рейдерського захоплення. Ми закликаємо правоохоронні органи звернути увагу на неправомірні дії з боку зацікавлених осіб. Ми маємо чітке розуміння, що підприємство, яке наразі задіяне в великому інфраструктурному проекті, що фінансується за рахунок бюджету, є ласим шматком для людей, які звикли до розкрадання державних коштів.» — зауважив генеральний директор ПАТ «Київметробуд» Василь Кобіль.
Представники ПАТ «Киїметробуд» офіційно звернулись до правоохоронних органів з метою недопущення протиправних дій, що можуть привести до захоплення підприємства.
Ще «Офіс» - це назва серіалу. Гадаю, що цей «Офіс» пов'язаний зі зйомкою чергового детективного серіалу.
Это даст новую статью расходов бюджета, дополнительных чиновников с хорошими окладами и трудоустройство нужных людей, которых некуда пристроить.