Грошові рахунки десяти українських IT-компаній заарештовані в латвійському PNB Banka, який у вересні 2019 року суд визнав неплатоспроможним, повідомляє НВ.
Рахунки 10 українських IT-компаній заарештовані в латвійському банку
Що відомо
Повідомляється, що постраждалі компанії написали листа віце-прем'єру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитру Кулебі.
У листі йдеться, що компанії не можуть отримати навіть 100 тися євро гарантованої виплати через арешт їхніх рахунків у банку PNB Banka.
Наголошується, що 12 вересня 2019 року суд Риги на підставі заяви Комісії з ринку фінансів і капіталу Латвії прийняв рішення про неплатоспроможність PNB Banka.
Читайте також: Маркарова: Треба розрізняти самозайнятих ФОПів і найманих працівників у IT-компаніях
Як латвійці пояснюють арешт рахунків
Повідомляється, що в процесі підготовки та подання документів, необхідних для отримання гарантованої суми виплати в розмірі 100 тис. євро, компанії отримали повідомлення від Служби фінансової розвідки Латвії, що їхні рахунки арештовані. Самі компанії звинувачують у відмиванні грошей та фінансуванні тероризму.
Читайте також: Податки для ФОПів в IT підвищувати не будуть
Порівняти умови депозитів в банках України
Що відомо про співпрацю компаній з цим банком
Такі листи з обвинуваченням отримали компанії, які мали рахунки в банку протягом більше п'яти років і завжди проходили перевірки банку. Ідеться про відомі IT-компанії, які «прозоро ведуть свою діяльність протягом багатьох років як в Україні, так і за її межами».
Як зазначають в компаніях, раніше вони не викликали жодних підозр з боку служби фінансового моніторингу банку. Проблеми розпочалися лише після подання документів на відшкодування гарантованої виплати.
Читайте також: Яку суму податків ФОП буде платити за себе і співробітників в 2020 році
Точної суми арештованих коштів представники постраждалих компаній не називають, зазначають лише, що йдеться про «мільйони євро». Також поки що невідомі назви компаній.
Раніше повідомлялося
- 11 грудня Кабмін подав у парламент законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань функціонування банківської системи», який змінює законодавство про виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Читайте також: Гарантовану суму за депозитами треба підвищити до 600 тисяч — розпорядник ФГВФО (інтерв'ю)
- Законопроект встановлює, що у разі визнання банку неплатоспроможним його власники мають право вимагати через суд лише відшкодування, для розрахунку якого будуть залучатися аудитори. Повертати їм банки закон не дозволяє.
-
Прийняття цього закону прискорить офіційне підписання програми співпраці з МВФ.
Коментарі - 39
И да, отмывали деньги и попались.
Значит, самый что ни на есть эуропейский.
Не хуже ''ЗападБанки'' Черногории)
https://www.reuters.com/article/us-latvia-bank-closure/russian-businessman-behind-shuttered-latvian-bank-pnb-attacks-ecb-idUSKCN1V61NI
Володька он, Зеленский, выступал «давайте поддерживать айти». Поддерживай дальше. Потом штаны исхудалому бюджету поддерживать будешь... В Украине нужно как в США - не заплатил налогов - заехал на 10 лет в колонию. А то, то налоговые льготы, то господдержка мажоров по типу Косюка и остальных, которых когда раздеть, то можно еще кредиты пару лет у МВФ не брать... Економисты, мля, карманные, слуги олигархата...
Про колонию +1000.
Да и необязательно становиться классическим оффшором. Достаточно лишь иметь самые низкие налоги из всех близлежащих стран (не переходя грань «низконалоговая юрисдикция»). С нашим-то местоположением, в эту ложбинку гарантированно потекут деньги. И с Запада, и с Востока. И чем сильнее будут закручивать налоговые гайки наши соседи, тем лучше будет нам.
Мы и так имеем самые низкие налоги. И нужно молится чтобы о существовании наших ФОПов мир не узнал. Потому , что 5 % налоги и т.п. - прямой путь в черные списки , на блокировку счетов и т.п.
Грузия в эту игру пыталась играть. ничего не получилось.
2. У нас далеко не самые низкие налоги. И вы правда считаете, что никто не знает о наших ФОПах или они кого-то испугают? Да сплошь и рядом упрощённые низконалоговые режимы для малого бизнеса, в том числе в странах Европы.
3. В Грузии малый бизнес платит 1% от оборота и чувствует себя отлично.
очень низкие. это факт.
в Грузии попытались привлекать низкими налогами иностранные компании. После чего получили взбучку , резко заблокировали все счета иностранных компаний в своих банках . потом закрыли - и больше не пытаются заманивать низкими налогами иностранный капитал. А налоги их шашлычников никого особо не волнуют.
есть ли какие- то статьи об этом в интернете - не знаю.
в Украине налогов не платили!!!! и получили.
Банк належав московській гопоті, логічно, що основна мета його створення — незаконна діяльність (чим іще може займатись гопота?). Банк накрився, «органи» почали розбиратись з усіма рахунками і щоб гроші не втекли до з'ясування суті — заблокували бабло широкозахватним методом. За компанію перепало і нашим конторам. Потрібно дочекатись рішення суду, хоча не факт що до нього дійде.
И то правильно, хай конфискуют все в бюджет.
Наши думали, что на… обманули систему, а система их взяла и… переиграла)