Більше половини викуплених нерезидентами українських облігацій внутрішньої державної позики мають строки погашення в 2022-2025 роках. Виплати в найближчі два роки достатньо рівномірно розподілені в часі. Про це зазначається у свіжому Звіті НБУ про фінансову стабільність.
У НБУ назвали терміни погашення ОВДП з портфеля іноземців
Користь від інвестування іноземців в ОВДП
Як зазначають у НБУ, істотне зростання вкладень нерезидентів в ОВДП в цьому році дозволила:
- профінансувати поточні боргові виплати;
- замістити частину валютного боргу гривневими;
- значно знизити вартість запозичень і продовжити терміни.
Читайте також: Нацбанк пояснив, чому на ринку надлишок валюти. Нерезиденти — не головне
Ризики від нерезидентів та як їх знизити
Водночас, серед ризиків цього джерела фінансування Нацбанк називає високу чутливість попиту нерезидентів до ситуації на міжнародному фінансовому ринку.
«У разі зміни настроїв інвесторів приплив коштів в Україні може припинитися. Щоб зменшити можливий негативний вплив, потрібно розвивати внутрішній борговий ринок, збільшувати терміни погашення боргу, робити виплати більш рівномірними і продовжувати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями», — наголошується в звіті.
Читайте також: Нерезиденти не зможуть швидко вийти з ОВДП — голова НАБУ
Раніше повідомлялося
- Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики з початку року зріс на 103,7 мільярда гривень, або більше ніж у 17 разів, — до 110,1 мільярда гривень.
- Частка нерезидентів на ринку ОВДП України зросла майже до 14%. На початок 2019 року цей показник був менше 1%.
Читайте також: Чотири причини, через які нерезиденти можуть почати виводити гроші з ОВДП
- На останньому аукціоні з розміщення ОВДП, 17 грудня, Мінфін залучив до держбюджету 11,4 млрд грн на розміщенні держоблігацій. Прибутковість ОВДП, номінованих в євро, досягла історичного мінімуму і склала 2,22%.
- Очікується, що після зниження облікової ставки Національного банку на 2% до 13,5% Мінфін і надалі знижуватиме прибутковість по облігаціях.
Коментарі - 13
А то, что там не будет лошпэнов, которые по номиналу купят — так простите, у дураков если деньги и бывают, то задерживаются недолго)
У нас самое главное это слова. Вот пример. Есть слово союз, звучит по советски, а есть слово Альянс, звучит как-то так стратегически. Суть одна, а эффект разный. Вместо слова бартер давайте подставим такое слово - бай-бэк с примесью земельного кодекса. Пусть будет всё красиво.
Значит ошибалась)
А ещё я могу исправить свою ошибку специально для вас. Пусть будет такое. Чего не хватает современному человеку ? Ну там деньги, время, семья, мирное небо - это всё как бы само собой. Но должно быть что-то ещё. Жизнь не должна напоминать схему - работа, дом, работа, могила. Человек хочет, мечтает в душе - скакать на потном мустанге, свежий ветер в лицо, бескрайние просторы, горы, моря. А какая музыка передаёт это ? А вот есть такая музыка называется Апачи, автор Джереми Лурден, группа Шэдоус, лучшее исполнение у Jimmy Thackery и Incredible Bongo Band. Я думаю теперь я уже всё исправил.