Індекс фінансового стресу (ІФС), який розраховує Національний банк, восени 2019 року впав до історичного мінімуму. Про це йдеться у новому «Звіті про фінансову стабільність».
Індекс фінансового стресу впав до історичного мінімуму. Що це означає
Що відомо про індекс
«Зараз значення індексу близьке до історичних мінімумів. Був певний сплеск турбулентності у травні після того, як було прийнято несприятливе рішення стосовно ПриватБанку, але з того часу ситуація абсолютно нормалізувалася і ми знову близькі до історичних мінімумів», — зазначив під час презентації звіту директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.
ІФС майже рік перебуває на відносно низькому рівні. Однак після рішення суду першої інстанції стосовно націоналізації Приватбанку наприкінці квітня ІФС певний час зростав, зокрема через погіршення ліквідності банківського сектору.
ІФС відображає виключно поточний стан справ у фінансовому секторі та не вказує на майбутні ризики в короткостроковій чи довгостроковій перспективах.
Що означає Індекс фінансового стресу (ІФС)
Індекс фінансового стресу (ІФС) — агрегований показник, який вимірює рівень напруги у фінансовій системі і надає комплексну кількісну оцінку її стану. Розрахунок індексу для України Національний банк здійснює на основі аналізу чотирьох сегментів фінансового ринку: банківського, корпоративного, державних цінних паперів і валютного, для кожного з яких розраховує окремий субіндекс.
ІФС надає можливість порівняти поточний стан фінансової системи зі значеннями за попередні періоди і під час минулих криз, оцінити ефективність заходів, спрямованих на зниження системних ризиків, а також може служити одним з індикаторів завершення фінансової кризи. Оптимальним є знаходження індексу на якомога більш низьких рівнях без тенденції до зростання.
Коментарі - 15
По реформах:
Отвечая на вопрос, действительно ли Зеленский является реформатором и оправдывает ли он надежды, Майк Помпео сказал: «Он является шагом вперед. Бесспорно».
«Он тяжело работает, он занимает принципиальную позицию. Мы оказываем помощь в преодолении коррупции, чтобы украинцы смогли гордиться своей демократией и отсутствием коррупции. Нужно очень много сделать. Никто не пытается и, думаю, так сказал бы и президент Зеленский ‒ заявить о победе над коррупционными рисками, однако, мы достигли улучшения, делаем шаги в верном направлении. Мы это оцениваем положительно и собираемся продолжать поддерживать его усилия в этом направлении», ‒ заявил Помпео.
Решта - при Порошенку було як мінімум не краще.
А потом удивляются, почему так плохо живем? Действительно..