Україна зможе відмовитися від необхідності в нових програмах Міжнародного валютного фонду після завершення нової трирічної програми, вважає міністр фінансів Оксана Маркарова. Про це вона повідомила в ефірі «Свободи слова», пише «Інтерфакс-Україна».
Остання програма. Україна зможе відмовитися від кредитування МВФ через 3 роки
Маркарова про програму
«Ця програма на три роки — ми її всередині називаємо „остання програма“, з якої ми не вийдемо на половині шляху, а завершимо. І продовжимо наше співробітництво з Фондом як країна, яка не потребує нового кредитування», — сказала Макарова.
Міністр фінансів підкреслила, що в економіки країни через три роки є всі шанси стати самодостатньою.
«Україна має реально всі шанси цього разу через три роки стати абсолютно самодостатньою. Якщо подивитися на 2019-2021 роки, то на них припадають піки виплат і обслуговування боргів, частина з яких були накопичені раніше. Ми зробили роботу над помилками: що не так з боргом… а на сьогодні ми різко скорочуємо борг до ВВП, а з іншого боку — робимо все для зростання економіки», — пояснила Маркарова.
Читайте також: Мінфін хоче скоротити обсяг держборгу до ВВП до 50%
«Ці два паралельні процеси дозволять через 2-3 роки побачити абсолютно іншу економіку», — вважає міністр фінансів.
Раніше повідомлялося
- Україна та Міжнародний валютний фонд домовились про нову програму співпраці обсягом $5,5 мільярди на 3 роки.
Читайте також: Місія МВФ розкритикувала ідею податку на виведений капітал
-
У Національному банку оцінювали потенційний обсяг нової програми в $ 5-10 мільярдів і прогнозували отримання перших двох мільярдів до кінця цього року.
-
У вересні 2019 року Україна остаточно розрахувалася з МВФ за програмою stand-by, розпочатою в 2014 році: погасила $ 560,9 мільйона боргу, а також відсотки за євробондами на $110 млн.
-
Замість незавершеної програми stand-by від 2014 року в 2015 році Україна уклала з МВФ програму розширеного фінансування EFF. У вересні 2018 року МВФ замінив цю програму допомоги Україні програму на stand-by загальним обсягом $ 3,9 мільярда.
Коментарі - 8
Амплуа в сериале: президент Василий Голобородько, который попадает в это кресло благодаря хайповому ролику на YouTube — в нем он критикует правителей за их кортежи, роскошь и вообще стяжательство.
В качестве президента он воюет с олигархами, коррумпированными чиновниками, в мечтах расстреливает депутатов и наяву посылает «в ж… пу» МВФ.
Интересно персонаж Зеленского решает проблему раскола Украины. Он выступает как настоящий центрист, показывая в своем фильме националистов фанатиками и врагами Украины.
Что же до политики, то Зеленский не только не посылает МВФ, но и активно выполняет его требования и с гордостью в минувшую субботу заявил, что ему удалось договориться о новых траншах Фонда.
Зеленский смягчил риторику в гуманитарных вопросах, но националисты и при нем чувствуют себя вполне вольготно. А после их акций протеста президент зачастую выстраивает свои действия так, чтоб его не обвинили в зраде. Кроме того, до сих пор не отменен или даже не подправлен закон о тотальной украинизации (который раскритиковала Венецианская комиссия), хотя в фильме «Слуга народа» перегибы в украинизации критиковались.
В отличие от Голобородько, у Зеленского есть полный контроль над парламентом. При этом никаких связей с олигархами реальный президент не рвет. Пинчук, Ахметов и Коломойский сохраняют значительное влияние на Раду, правительство и на экономические процессы в государстве. Правда, у Коломойского есть проблемы с Западом, который через МВФ требует урезонить его аппетиты, однако, несмотря на это, после смены власти днепровский олигарх серьезно нарастил свое влияние.
В Квартале тоже много чего показывают и что теперь?... Сериал юмористический - странный вы человек, если ожидали, что он будет воплощен в реальной жизни...