Рахункова палата України бачить високий ризик невиконання плану доходів держбюджету за підсумками 2019 року. Наголошується, що це спричинить недофінансування запланованих видатків. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Рахункова палата повідомила про ризик невиконання бюджету-2019
Ризики невиконання бюджету
Як наголошується на сайті відомства, в результаті невиконання плану доходів зросте кредиторська заборгованість, витрати на погашення якої на 2020 рік не заплановані.
Також буде відстрочено завершення інвестиційних проектів. А це, в свою чергу, збільшить кількість об'єктів незавершеного будівництва та їх вартість.
Читайте також: Витрати бюджету-2020 рік збільшили на 15 мільярдів (інфографіка)
Скільки і чому недоотримав бюджет
Як зазначили у Рахунковій палаті, навіть з урахуванням скорочення планових показників на 9,8 мільярда гривень, до загального фонду держбюджету не надійшло 51 мільярд гривень.
Зокрема, за січень-листопад план по ПДВ з ввезених в Україну товарів не виконано на 12,4%, по акцизному податку з вироблених в Україні товарів – на 22,5%.
Читайте також: Гончарук про бюджет-2020: Вперше без підвищення податків і зі скороченням дефіциту
Наголошується, що в січні-листопаді загальний фонд держбюджету фінансувався, насамперед, за рахунок держпозик, які склали 384,2 мільярда гривень, або на 0,2% вище плану.
При цьому план надходжень від приватизації держмайна не виконано на 96,6%.
Читайте також: «Провал» приватизації: Мінфін візьме в борг 16,4 мільярда
Також повідомляється, що план видатків загального фонду держбюджету за 11 місяців виконаний майже на 8%. Зокрема, за більшістю бюджетних витрат — через низьку виконавчу дисципліну учасників бюджетного процесу.
Доходи і видатки бюджету-2020
Доходи державного бюджету на 2020 рік передбачені у сумі 1,093 трильйона грн.
Видатки — 1,195 трильйона гривень (збільшилися на 67,5 млрд грн порівняно з 2019 роком).
Раніше повідомлялося
- За листопад 2019 року держбюджет отримав 88,831 мільярда гривень доходів, що на 8,6% нижче планового показника на цей період.
- З початку року, за січень-листопад, держбюджет отримав 899,746 мільярда гривень доходів, що на 5,9% нижче планового показника на цей період.
- 18 жовтня Кабмін схвалив і передав у Раду проект змін в закон про держбюджет на 2019 рік. Він передбачає зниження доходів і витрат на виплати держборгу через зміцнення курсу гривні до іноземних валют.
- У поданому проекті змін уряд пропонує знизити план доходів бюджету на 2019 рік на 20,4 млрд грн через зменшення планових надходжень від ПДВ на імпортні товари і ввізного мита внаслідок зміцнення гривні до долара США і євро.
- При цьому зниження доходів збалансовано зменшенням плану витрат на обслуговування держборгу на 21,6 млрд грн.
Читайте також: Держборг скоротився на 100 мільярдів завдяки зміцненню гривні
Коментарі - 26
В бюджете 2020 на выплату внутренних долгов запланировано 161.8 миллиардов гривен. А выплатить нужно по тем внутренним долгам которые сейчас есть 65.6 миллиардов гривен и 2.7 миллиардов долларов, даже если платить доллары по курсу 28, все равно еще 20 миллиардов остается.
Ну обьясните вот мне как человеку далекому от економики, каким местом нужно посветить неньке чтоб мы зажили хотябы не хуже чем в Польше?
Про экспорт вообще не в тему, выручка от экспорта — это собственность экспортера, причем здесь государство?
В Польше в начале 90ых жили как у нас сейчас, с тех пор их экономика выросла в три раза, наша тоже выросла в три раза, нужно просто смотреть что делали они и делать тоже самое без тупняка и спешки.
Вот для меня так: если на внутреннем рынке было X денег, то без роста економики их будет либо меньше, либо за них мало что можно купить, ну и наоборот, а у нас сейчас при старых доходах расходы все растут и растут и при этом покупательная способность денег растет.. Вот поэтому я и не знаю как без станка и бесконечных одалживаний можно весь этот пузырь закрыть и тут речь не о процентах в 10грн.. Может я и не учил карла-маркса с его ленинизмом, но думать головой научился еще со школы..
Тоесть решения с пузырем 3:
1 - переведем в гривну долги по максимуму, снимим запрет на печать и за несколько лет напечатаем сколько надо гривни чтоб с долгами рассчитаться в ущерб пиплу
2 - будем по максимуму стричь, скупим по максимуму в кредит дешевый бакс, выведем его и обьявим дефолт
3 - будем бесконечно покрывать старые долги новыми, затягивая пояса, до определенного момента, потом дефолт
> напечатаем сколько надо гривни чтоб с долгами рассчитаться
Это бред, гривны - это долговые расписки. Напечатаем долгов чтобы рассчитаться с долгами - это тоже самое что подожжем дом чтобы сарай перестал гореть.
> будем бесконечно покрывать старые долги новыми, затягивая пояса, до определенного момента, потом дефолт
Это тоже бред. Экономике нужны резервы. Все резервы - это чьи-то долги. Чем больше экономика тем больше резервов ей нужно.
Мой вам совет.
1. Не сравнивайте личную экономику и макроэкономику, там совершенно разные процессы.
2. Не предлагайте ничего по экономике, пока не разберетесь в этой самой экономике. Это из-за таких как вы страны проводят неправильною экономическую политику и оказываются в проблемных ситуациях.
Сынок: мама, что-то кушать хочется
Мама: пошли, у меня кое-что есть
Сынок: вау, новый катридж к приставке
Слышно отдаляющиеся шаги..