12 грудня Верховна Рада ухвалила закон №1233 про внесення змін до Кодексу законів про працю (КЗпп), зменшивши «економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства».
Рада внесла зміни до КЗпп. Скільки платитимуть роботодавці-порушники
Ініціатором закону виступив глава Податкового комітету Данило Гетманцев.
Які розміри штрафів на сьогодні
-
Допуск до роботи без оформлення трудового договору, оформлення на неповний робочий час при фактичній роботі повний робочий день, виплата зарплати без нарахування та сплати ЄСВ на сьогоднішній день тягне на штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, що в 2019 році становить понад 125 тис. грн («мінімалка» – 4173 грн).
Читайте також: Клуб 27: чого чекати від скасування податку для молоді
-
За недотримання гарантій і пільг мобілізованих працівників доводиться платити більше 40 тис. грн штрафу.
«Введення таких розмірів штрафних санкцій стало катастрофічним для роботодавців України, у тому числі для ФОПів, спровокувавши хвилю припинення підприємницької діяльності», – йдеться в пояснювальній записці до закону.
Як зміняться суми штрафів
-
Відсутність трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час при фактичній роботі повний день, виплата зарплати без нарахування та сплати ЄСВ і податків спричинить письмове попередження;
-
Якщо таке порушення повториться протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, до такого роботодавця будуть застосовуватиштраф у розмірі чотирьох «мінімалок» (16 692 грн);
Читайте також: Неоподатковуваний вік. До чого призведе скасування податків для молоді
-
Розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій і пільг працівників, залучених до виконання обов'язків за законами «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зменшується до суми в розмірі двох «мінімалок» (8346 грн);
-
Розмір штрафу за недопуск роботодавців до перевірки того, як дотримується трудове законодавство, зменшується до восьми «мінімалок» (33 384 грн).
Коментарі - 31
Не нравится закон, меняйте или не нарушайте раз не хотите менять
Лотерея. Наказание - только смертная казнь за нарушение.
Переход дороги - шанс 1 из 1млн
Убийство 99 из 100
И так далее...
)
Бедные ФОПы не могут работать, не нарушая прав наемных рабов.
Опция 2 всегда актуальна, так как наше законодательство настолько противоречиво, что невозможно его соблюсти. К тому же, инспектор всегда может написать в протоколе всё, что угодно, даже того, чего нет. А ты потом в суде добивайся правды. Это, в свою очередь, утопично. Вот и попадаешь на штраф + пени и всё остальное.
Цены на продукты зависят исключительно от жадности продавцов.
И да, наши предприниматели давно забыли, что такое платить налоги)
Зачем вы сравниваете налоги в Украине и Европе? Почему не сравнить нас с другими развивающимися странами, похожими по уровню развития на нашу?
Про «гідну пенсію» – поржал, конечно. Оставим без комментариев)
В конвертах виплчачують заробітну плату з тіньових господарських операцій. Якби підприємці чесно працювали, то і ВВП значно виріс. Завжди треба починати з себе.
Удивительным образом вы выбрали для сравнения группу самых развитых стран с самыми (!) высокими налогами в мире. Это просто некорректно и не имеет смысла.
Но даже по вашей ссылке видно, что наиболее бедные европейские страны вроде Румынии и Болгарии держат ставки налогов значительно ниже соседей, включая Украину (спроста ли?). Но Украине даже до них как до неба раком. Украину нужно сравнивать с азиатскими странами.
Якби підприємці чесно працювали, то і ВВП значно виріс.
Ну конечно же нет. Даже смысла нет обсуждать. Я не говорю, что нужно работать нечестно, но ВВП растет точно не поэтому.
Высокие налоги – главный тормоз роста экономики.
Ви можете далі продовжувати Вашу дискусію щодо несправедливих податків та ВВП це Ваше право.
Проте, економіка росте там, де бізнес чесно веде підприємницьку діяльність, заробляє багато грошей, сплачує великі зарплати та податки.
Кажется, вам проще было ее не открывать)
А чтоб злобные писаки не написали ничего лишнего, надо было самому проконтролировать.
Но нет же)