Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у зловживанні повноваженнями колишньому в. о. голови правління банку Михайлівський. Його дії призвели до збитків ФГВФО на суму 870 млн грн. Про це повідомила у фейсбуці перший заступник директора ДБР Ольга Варченко.
Екс-голові банку Михайлівський повідомили про підозру
У чому звинувачують топ-менеджера банку
«За попередньою версією слідства, топ-менеджер зловживав своїм службовим становищем і безпідставно видав кредити кільком підставним фірмам на загальну суму понад 870,1 млн грн.
Тобто у формі кредитів він просто вивів гроші з банку, завдавши великої шкоди державі, а саме — Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», — написала Варченко.
Читайте також: ФГВФО оскаржить рішення суду щодо Банку Михайлівського. Позичальникам радять почекати з погашенням кредитів
Ці дії призвели до неплатоспроможності банку Михайлівський, зазначають в ДБР. У фінустанову ввели тимчасову адміністрацію, а ФГВФО почав відшкодовувати кошти вкладникам за рахунок держави.
Зараз триває розслідування інших епізодів злочинних дій колишнього керівництва банку, які призвели до загальних збитків Фонду гарантування на 2,4 млрд грн. Також слідчі перевіряють причетність власників та інших працівників банку до цих злочинів.
Передісторія
- Національний банк визнав неплатоспроможним Банк Михайлівський 23 травня 2016 року.
- 19 травня 2016 року між банком та фінансовою компанією «Плеяда» був укладений договір факторингу, за яким кредитний портфель банку вартістю понад 682 млн грн був переуступлений цій фінансовій компанії.
Читайте також: НБУ: Суд підтвердив законність виведення банку з Михайлівський ринку
- Фонд гарантування відніс зазначений договір факторингу до категорії нікчемних, вважаючи ціну продажу активів заниженою.
- «Плеяда», у свою чергу, «відступила» права вимоги за цими кредитами ще однієї фінансової компанії – «Фагор». Ідеться про майже 111 тисяч кредитних договорів.
Скільки відшкодували вкладникам банку
Станом на 1 грудня 2019 року Фонд гарантування вкладів виплатив понад 30 тисячам вкладників банку Михайлівський гарантоване відшкодування на загальну суму майже 2,5 млрд грн.
Коментарі - 11
Дорошенко еще какой-то банк откроет, поднимет ''хайп'' в ''фейсбуке'', и радостное хомячье к нему ломанется, как недавно в ''монобанку''.
Он уже пробовал работать в Платинум-банке на должности СЕО, откуда его уволили по требованию НБУ.
А в реальности, судят того, кого можно или не жалко.
Вспомните дело рюкзаков Авакова — причастных было много, начиная с сына Авакова и заканчивая зам министра МВД.
Однако вынесли приговор не Авакову-младшему, и не заместителю министра Сергею Чеботарю. Их из дела вывели. И даже часть доказательств уничтожили.
Осудили только одного бизнесмена, который собственно и продавал рюкзаки, большую часть рюкзаков шили заключённые в местах не столь отдалённых, и который всю вину взял на себя.
Так и тут — один в один…
Специально для вас — Денис Панфилов, бывший и.о. ППБ «Михайловский».
Занял этот пост 20 мая 2016, сменив Дорошенко, а уже 23 мая 2016 в банк введена ВА.
За трое суток руководства банком сумел на уголовное дело наруководить…