Рішення Ради Національного банку про визнання валютно-курсової політики правління НБУ неефективною, виходить за межі повноважень Ради. Про це повідомили Інтерфакс-Україна в прес-службі регулятора.
Неефективна політика: Нацбанк відповів на критику Ради
Про що заявили в НБУ
-
Перелік повноважень Ради НБУ визначено у ст. 9 закону «Про Нацбанк України» і є вичерпним. Серед них є передбачений Конституцією у тому числі контроль за проведенням грошово-кредитної політики, а відповідно, і оцінка діяльності правління щодо виконання її принципів, затверджених Радою.
Читайте також: Рада НБУ затвердила принципи грошово-кредитної політики на 2020 рік
-
При цьому не передбачено ніяких інших повноважень Ради по здійсненню оцінки діяльності правління Нацбанку в будь-якій іншій сфері, зокрема в частині формування і реалізації валютно-курсової політики та її відповідності викликам сучасного розвитку України.
-
Ніяких правових наслідків для правління НБУ дане рішення ради не має.
Раніше повідомлялося
-
Рада Нацбанку визнала валютно-курсову політику НБУ в 2019 році неефективною і зазначила, що вона не відповідає викликам сучасного розвитку України.
-
14 листопада Рада НБУ вдруге обрала своїм головою Богдана Данилишина.
-
12 листопада Верховна Рада схвалила призначення членом ради НБУ Віталія Шапрана.
Читайте також: Рада НБУ затвердила кошторис Нацбанку на 2020 рік
Коментарі - 15
Но я боюсь что это приведет к оттоку ценных кадров про которые я писал выше.
Так что лучше ниже 21-22 курс не ронять. Либо делать это плавно с ростом экономики и ЗП соответственно.
Но только не в 21 цифровом веке.
Если долларов от заказчиков больше не становится, а курс падает, то гривневая ИТшная зарплата быстро превращается в тыкву одновременно с курсом, потому что работодатель просто не будет работать себе в убыток, держа в штате стремительно дорожающих вместе с гривной ИТшников (если их ЗП привязана именно к гривне).
Тут скорее из-за налогов украинский ИТишник (если Зе команда примет все, что планировала) просто станут не конкурентными на фоне тех же индусов. Даже на родине картошки Батько понял, что за ИТ будущее и принял дикрет про развитие ИТ.
Ну если валюта - это НЕ деньги,а курс они регулируют - НЕ кредитами МВФ и других международных финорганизаций,то таки да - к денежно-кредитной политике это не относится.:)
Ага,и Совет НБУ оценивать их деятельность - НЕ имеет права..:)
Блин,сплошные недоучки в высших органах государственной власти!