Фонд гарантування вкладів фізичних осіб допускає поодинокі банкрутства банків в 2020 році, але не очікує повторення кризової ситуації 2014 року. Про це, а також про плани підвищити гарантовану суму відшкодування у 2020 році розповіла директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут, передає Уніан.
ФГВФО допускає банкрутства банків в 2020 році
Що кажуть у Фонді
«Фонд не виключає того, що в 2020 році можуть бути поодинокі кейси банківських банкрутств — неплатоспроможність», — сказала Рекрут.
Водночас вона зазначила, що повторення кризової ситуації 2014 року не очікується завдяки поточному стану банківської системи і відбудованій у Фонді та Національному банку системі раннього реагування на проблеми банків.
Читайте також: Банк Пінчука потребує докапіталізації на $100 мільйонів
Досягнення та завдання Фонду
Серед основних досягнень в 2019 році керівник Фонду назвала завершення ліквідації ряду банків і продаж їх активів.
Ключовими завданнями на наступний рік Рекрут назвала перехід від продажу активів збанкрутілих банків до роботи по стягненню відшкодування з колишніх акціонерів і менеджменту збанкрутілих банків.
Також у планах Фонду - впровадити евродирективи щодо врегулювання неплатоспроможності банків.
Читайте також: Бахматюк пропонував виплатити борг ВіЕйБі банку, але НАБУ завадило
Окрім цього, Фонд планує розрахуватися з боргами, підвищити суму гарантованого відшкодування і провести ще одну реорганізацію.
Читайте також: Збільшення гарантій по депозитах до 100 тисяч євро. В чому ризики?
«Наступний рік буде роком змін, роком реформ. Непростий, болісний рік в деяких рішеннях. Рік підведення підсумків і закладки фундаменту під абсолютно новий формат фонду, під нові цілі і завдання», — підсумувала директор-розпорядник Фонду.
Рейтинг стійкості банків в 3 кварталі
Раніше повідомлялося
- В ході очищення банківської системи України під час кризи 2014-2017 років Національний банк вивів з ринку 96 банків.
- У тому числі 33 банки стали неплатоспроможними в 2014 році, ще 33 — в 2015 році, 21 — в 2016 році і 9 — в 2017 році.
- За оцінками Фонду гарантування вкладів, банківська криза в Україні обійшлася для держави, великих вкладників і бізнесу в 190-200 мільярдів гривень.
Коментарі - 3