Протягом листопада 2019 року уряд погасив державної заборгованості в іноземній валюті на загальну суму $644,7 мільйона (у доларовому еквіваленті). Про це йдеться у повідомленні регулятора.
НБУ: Україна виплатила $644,7 млн боргів за місяць
На що витратили кошти
-
Більшу частину цієї заборгованості склали виплати держави за облігаціями внутрішньої державної позики, випущеними у євро. Так, Мінфін виплатив 425,5 мільйонів євро за держборгом.
-
$9,2 мільйона уряд виплатив за доларовими облігаціями зовнішньої державної позики.
Читайте також: Як курс гривні впливає на держборг України. У валюті тане, у гривні зростає
-
$84,4 мільйона — за кредитами Міжнародного валютного фонду.
«Решта коштів сплачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями. Ці витрати були частково компенсовані надходженнями на користь Уряду $304,9 млн доларів від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті», — повідомили у Нацбанку.
Структура державного та гарантованого державою боргу України
- на 22% він складається із коштів міжнародних фінансових організацій;
- 33% у загальній структурі держборгу становить внутрішній борг у гривнях;
- 8% — внутрішній борг у валюті;
- 33% — єврооблігації;
- 3% — інший зовнішній борг.
Читайте також: Україні вперше вдалося розмістити доларові ОВДП під ставку менше 4%
Раніше повідомлялося
- З початку року державний (прямий) і гарантований державою борг України, номінований в іноземній валюті зменшився на $2,5 млрд, а номінований у національній валюті зріс на 88,9 млрд грн.
-
При цьому, через значне зміцнення національної валюти гривневий еквівалент зменшився на 123 млрд грн, а валютний виріс на $3,5 млрд.
-
У жовтні витрати держбюджету на погашення держборгу склали 21,2 млрд грн, з обслуговування – 7,1 млрд грн.
-
Співвідношення державного боргу і ВВП України буде поступово знижуватися до 42,4% на кінець 2022 року. Про це йдеться в Середньостроковій стратегії управління держборгом України на 2019-2022 роки.
Коментарі - 15
bonv, правда зрада?:)
Ещё не понимаю как при разрешенных бюджетом (законом!!!) позычить 215 млрд грн, позычается в 2 раза больше,,, и опять же при этом долг «меньше!»
Стаття 16. Надати право Кабінету Міністрів України у разі потреби здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики понад обсяги, встановлені додатком № 2 до цього Закону, з подальшим придбанням у державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії банків з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного цим Законом, а також інформуванням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету у тижневий строк.
На обсяг випущених облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатку № 2 до цього Закону.
долг номинированный в дол уменьшился на 2,5 млрд.дол что равняется 24*2,5=60 млрд.грн
долг номинированный в гривне увеличился на 88,9 млрд.грн что равняется 88,9/24=3,7 млрд.дол
3,7 млрд.дол. - 2,5 млрд.дол.= 1,2 млрд.дол
вот вам реальная сумма увеличения долгов страны и долговой нагрузки на каждого жителя
главный вопрос который тут надо ставить - куда дели (потратили) 1,2 млрд.дол
И это, долг правительства - это не долг жителя, а наоборот, финансовое богатство жителя. Ведь правительство берет в долг для того чтобы потратить, в результате жители это зарабатывают и складывают под матрац, или тратят и производитель складывает под матрац, а за догами придут не к ним, а к правительству.
тогда удачи в тряске,,,
Киевский суд открыл производство по иску «Нафтогаза», связанному с премией Коболева https://lb.ua/economics/2019/03/25/422844_kievskiy_sud_otkril_proizvodstvo.html