Четвер на валютному ринку пройшов досить позитивно для гривні, але особливими успіхами в її зміцненні не відзначився. За день долар подешевшав лише на 2 копійки — з 23,85 / 23,87 гривень до 23,825 / 23,85.
Долар по 23,85 до вечора: хто рятує валюту від обвалу
Як і вчора — посилено попрацювали на ринку як великі місцеві клієнти, так і спекулянти. Особливої активності з боку нерезидентів не було.
Пропозиція валюти перевищувала попит і долар знову був готовий просісти до рівнів 23,75-23,80 гривень, але Нацбанк фактично викупив весь надлишок валюти, чим й утримав валютні котирування від падіння.
Спекулянти після невдалих спроб підняти котирування у першу годину сесії — швидко перейшли у формат роботи «в дві сторони». І незважаючи на зростання ліквідності в банківській системі (коррахунки банків на ранок 5 грудня зросли відразу на 3,8 млрд гривень до 53,9 млрд) — у них не було особливих шансів «розгойдати» курс.
Справа в тому, що рітейлери, які купували валюту для закриття своїх операцій після вдалої торгівлі у період «чорної п'ятниці» (про це «Мінфін» попереджав у своєму ранковому прогнозі) — жорстко торгувалися за курсом і фактично диктували продавцям свої котирування.
Стартувавши з рівня 23,85 / 23,87 гривень за долар — на 11 годину курс зріс до 23,88 / 23,91 за рахунок початкових спроб спекулянтів розігріти ринок.
Але вже з 11:10 котирування почали падати. Попит був нижчий за пропозицію і Нацбанк вийшов на торги зі скупкою долара через Matching. Трохи раніше 12 годин Нацбанк викупив уже свої стандартні $ 30 млн та пішов з ринку.
Пропозиція почала знову тиснути на курс і на 12:00 долар просів до 23,87 / 23,90. У цей момент покупці- імпортери продуктів, побутової техніки та гаджетів відчайдушно намагалися збити котирування і купити валюту максимально дешево. Це їм вдалося і на обід дилери вже пішли з рівнем 23,85 / 23,875 гривень за долар.При тому, що довідковий курс Нацбанку на 12:00 ще становив 23,8842.
При відсутності особливого попиту на валюту — долар ще протримався на рівні 23,85 / 23,875 на 14:00, а потім поступово просів до 23,825 / 23,85 на момент завершення сесії.
Головні події 5 грудня на міжбанку:
1) Долар, завдяки підтримці НБУ, подешевшав лише на 2 копійки — з ранкових 23,85 / 23,87 гривень до 23,825 / 23,85 на кінець сесії;
2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону, але викуповував долар через Matching. Купив за інформацією «Мінфіну» близько $ 30 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 23,8842 гривень за долар, а офіційний курс долара на 6 грудня склав 23,877034 грівни.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну »в Telegram
Коментарі - 57
Сегодня увидел обменник с самым интересным курсом 23,77-23,85.
Сегодня еще прозвучала официальная позиция НБУ, что доллар может ускорить укрепление, это слегка пугает, т.е. по немного НБУ будет и далее отпускать доллар вниз.
Якщо така політика буде в січні і лютому, а там є величезний борговий тягар і залучати треба ще більше, то ця вистава довго не протримається, є певні межі і крайнім рішенням стане, це НБУ вдасться до емісії, купуючи ОВДП у МінФіну,. Аграрії в свою чергу можуть частково зняти дефіцит валюти тільки в березні, готуючись до початку господарської діяльності, та польових робіт. Тобто часу для зміни своєї політики в пошуку і далі залучень додатких коштів на майбутнє залишається все менше, а треба фінансувати далі видатки Бюджету, та платити по боргам. Девальвація по-переду 1-3 місяці.
Розумієте панове, приводом зараз є Нормандська зустріч, зрада, чи перемога, а це встановлення наметів на Майдані не на один день і закріплення, як початок процесу, бо далі стоїть питання продажі землі, теж не аби яка важлива і чутлива тема. То на мою думку Майдан, як осередок боротьби може продовжитись і далі, тижнями підігрітий настроями і зростати до масштабів. Кожне рішення і дії Влади буде отримувати протидію Майдану, далі виникає стан перетину межі, коли повернення назад стає неможливим, відбувається Революція.
Проти системи цього разу зберуться на Майдані переважно та частина суспільства, яка пов"язана у протистоянні зі східним ворогом, а це військові, ветерани, добровольці, волонтери, націоналісти, патріоти українці. І повірте з логістикою може бути все добре, вони досих пір на війні і знають, що таке допомога волонтерів. Київ зараз очолює один з лідерів Революції Гідності, тому не робіть передчасних висновків, хто кого підтримає.
представляю как эльдорадо, розетка и прочие вышли на мб и торговались например с ахметовым…