Гендиректор «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода організував продаж активів девелоперської компанії ресторатору Дмитру Федотенкову. Про це заявив екс-президент корпорації Укрбуд Максим Микитась в ефірі телеканалу «Прямий».
Екс-президент Укрбуду розповів, хто повинен добудувати квартири
Що говорить Микитась
«У процесі пошуку інвесторів я підписав певні меморандуми, які в ЗМІ і в народі називають «понятійки». Вони не несуть за собою жодного юридичного оформлення, ніяких юридичних наслідків», — сказав Микитась.
«Більше того, на жаль, основна частина цих меморандумів надалі була підроблена, був підроблений мій підпис. Тобто не були поставлені підписи на одній сторінці. Можна ж підсунути сюди що завгодно, що ми хочемо. Крім того, юридичного оформлення багатомільярдної компанії не було », — заявив забудовник.
За словами Микитася, Укрбуд, як і раніше, належить йому.
Читайте також: У Кличка розповіли, чого чекати інвесторам Укрбуду
«Коли я був народним депутатом, по довіреності по трастовій угоді передав Укрбуд в управління Майбороді Олегу Григоровичу. Але я залишався бенефіціаром всіх основних компаній. Компанія Укрбуд об'єднує десятки компаній. Але основні — »Укрбуд Девелопмент" і «Укрбудінвест», — додав він.
Рейтинг київських забудовників від «Мінфіну»
Хто повинен добудувати квартири
Екс-нардеп запевняє, що на сьогодні втратив управління компанією.
«На сьогодні я втратив як власник компанії всі активи. Це пан Федотенков, це пан Майборода. І ще хотів би підкреслити, є пан Мармиш, який був головним юристом, на людей якого дуже багато оформилося теж активів, що належать Укрбуду. І ці три людини відповідальні перед інвесторами за те, що повинні добудувати і за рахунок яких коштів», — заявив Микитась.
За його словами, з компанії виведені активи з прибутковістю більше 4 мільярдів гривень.
Читайте також: Ефект «Укрбуду»: що відбувається з великим забудовником і до чого готуватися покупцям квартир
Що відомо про Федотенкова
Дмитро Федотенков у 2000-х роках займався продажем заморожених морепродуктів. Зараз він відомий як співвласник компанії «ФМ Груп» разом з Сергієм Матвієнко.
Компанія «ФМ Груп» розвиває ресторанний бізнес під брендом «Tarantino family». Мережа включає в себе 75 ресторанів, 57 з яких знаходяться в Києві, 17 – в Москві і 1 – в Лондоні.
За даними Економічної правди, Федотенков не є самостійною фігурою в справі Укрбуду та представляє інтереси інших великих інвесторів.
Передісторія
-
У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС, пізніше реорганізоване в Нацгвардію, і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини повинні були побудувати житловий комплекс.
-
В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія повинна була отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
-
У 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці, біля станції метро «Червоний хутір».
-
Досудове розслідування встановило, що вартість цих квартир на 81,6 млн грн менша тієї, в яку оцінено квартири, що їх повинна була отримати Нацгвардія на старті домовленостей.
Вигідні інвестиції в нерухомість. Вибрати об'єкт
- Попереднім власником «Укрбуд девеломент» був «Базерт Девелопмент Елелпі», який належав екс-нардепу Максиму Микитасю. Кінцевим бенефіціаром компанії була Яна Левенець.
- 19 вересня гендиректор корпорації «Укрбуд» Олег Майборода повідомив, що Микитась вийшов з будівельного бізнесу. 20 вересня він особисто підтвердив, що продав компанію «Укрбуд Девелопмент».
- Раніше радник мера Києва Віталія Кличка Максим Бахматов заявив, що група Укрбуд не збанкрутує, бо туди зайшов новий інвестор.
Коментарі - 35
сначала
«20 сентября он лично подтвердил, что продал компанию «Укрбуд Девелопмент».»
а теперь говорит что ничего не продавал и компанию у него украли.
а началось все с того , что «есть господин Мармыш, который был главным юристом, на людей которого очень много оформилось тоже активов, принадлежащих „Укрбуду“»
Когда умные люди говоря - «не записывайте фирмы на подставных собственников , останетесь без штанов» - некоторые «бизнесмены» хихикают и рассказывают что «все так делают». Ну вот и результат.
сейчас проблема одна - есть куча недостроев и нет денег их строить. Если этот «регулятор» должен взять из бюджета десяток миллиардов , достроить дома и отдать квартиры «инвесторам» - то это странная идея.
— Що б не трапилось, робіть вигляд, що так і мусить бути.
Комісія приїхала, оглядає. Раптом обвалюється одна стінка. Робітник, радісно поглянувши на годинник:
— Десять тридцять п’ять. Точно за графіком!:))
Все делается для того, чтобы разъяренные инвесторы не искали/не винили/не мстили, - этот тоже «типа не виноват».
инвесторы вместе с микитасем что-то строили ? да
у них не получилось ? да.
это их бизнес-риск.
вот были бы они покупателями жилья- государство бы их защищало. но они инвесторы.
Надавили изначально, типа сказал что продал, сейчас «очухался», сказал что ничего никому не продавал.
Бизнес по украински во всей красе.
Потому когда покупаете на этапе котлована, должны понимать что тут лотерея 50 на 50, как белое или черное, плюс сроки которые на 95+ % нарушат.
А тут еще и компания замаскировалась под госуд.строительную компанию, где государство не имеет отношение,но многие думали что там есть доля государства или даже 100% участие.
Потому тут инвесторов не научила история с Элита-центром, как и другими застройщиками.
- Ти ким був до терміну?
- Бригадиром будівельників
- А тут працювати будеш?
- А куди вони подінуться!
Я уже несколько лет пишу о том, что вся эта история с «инвестированием» — разводняк.
Жилье можно продавать только готовое, через договора купли-продажи, да и все.
Каждый раз мне рассказывают «но так же будет на тысячу дороже». «да ты просто *** , который не успел вскочить в проект … и теперь нам завидуеш» и т.п.
И заканчивается это все — тоже одинаково. Падением пирамиды, беготней «инвесторов» по центру Киева и криками «государство обязано нам все вернуть».
Вы пишите «Может не граждане все-таки виноваты.». Они в этой истории не граждане. Они инвесторы. Они вложили деньги в рискованный проект — и проиграли. Какие претензии? Если бы выиграли — они бы побежали делится с государством? не уверен.
наши бизнесмены при слове «контроль» впадают в истерику.
Причем здесь «честные чиновники» ? Никаких «чиновников ,которые контролируют застройщиков» - у нас не существует. Не предусмотрены они законодательством.
если будут чиновники - нельзя будет работать «вчерную » как сейчас.
может таки проще прекратить торговать воздухом и продавать только построенные квартиры ? это будет дешевле...….