Протягом 2015-2017 років з України в офшорні зони вивели $1,5 мільярда прибутків від вітчизняного експорту пшениці і кукурудзи. Про це йдеться у міжнародному дослідженні, яке заслухали депутати Європейського парламенту, пише slidstvo.info.
1,5 мільярда прибутку від експорту зерна «засіло» в офшорах (дослідження)
Хто проводив дослідження
Роботу проводила група фахівців на чолі із науковцем у сфері міжнародного оподаткування та ціноутворення Томмасо Фацціо. Дослідження здійснили за фінансування німецького уряду.
Висновки експертів
У висновках експертів, який представили в Україні, написано: «Наші результати показують, що більша частина українського агроекспорту здійснюється через канали в низькоподаткових юрисдикціях (наприклад, Швейцарія, Нормандські острови Великобританії і Кіпр)».
Читайте також: МВФ порахував, скільки коштів заховано в офшорах
За словами Томмасо Фацціо, існує ризик, що це робиться для того, аби уникнути сплати податків в Україні.
«Як все це працює? В основі цього: якщо українська компанія продає товар напряму, скажімо, у Францію, то оподаткування буде вищим. Але якщо це відбуватиметься через країни — офшорні, напівофшорні зони, на кшталт Кіпру, оподаткування буде нижчим. Таким чином вони знижують ціни, за якими вони продають ці товари в Україні, штучно занижають, для того, щоб вони передалися юрисдикції з нижчим оподаткуванням», — зазначив дослідник.
На думку фахівців, проблема полягає у тому, що податкова звітність експортерів сільськогосподарської продукції України не є загальнодоступною. Тому доволі складно визначити, скільки податків несплачено в Україні.
Читайте також: Що заважає бізнесу вийти з тіні
«Наша оцінка потенційної зміни прибутку показує, що для експорту пшениці та кукурудзи, що становить близько 40% агроекспорту України, за період з 2015 по 2017 роки потенційно було переміщено близько $1,5 мільярда», — зазначають в дослідженні.
Раніше повідомлялося
За липневими даними МЕРТ, рівень тіньової економіки України в 2018 році склав 30% від офіційного валового внутрішнього продукту, що на 2 процентних пункта менше порівняно з 2017 роком. Це найнижчий рівень тіньової економіки в Україні з 2009 року.
Коментарі - 28
Ахметов на 272-м Forbes
Ринат Ахметов (272) - $6 млрд
Константин Жеваго (1511) - $1,5 млрд;
Юрий Косюк (1605) - $1,4 млрд;
Виктор Пинчук (1605) - $1,4 млрд;
Геннадий Боголюбов (1818) - $1,2 млрд;
Игорь Коломойский (1941) - $1,1 млрд;
Вадим Новинский (2057) - $1 млрд.
Может стоит именно для этих господ придумать облигации внутреннего займа с обязательным приобретением ?
И упаси Бог , что бы кто ни будь подумал , что я считаю чужие деньги .
Во времена СССР это были облигации и лотерейные билеты .
А мог бы и не работать. Это уже их дело куда вкладывать. Люди стране не принадлежат.
«Щодо »Центренерго« був невдалий конкурс, проведений за старим законом. Потрібно повернутися до процедури найму радника і знову брати курс на приватизацію», - сказав Кухта.
"Наше завдання - забезпечити прозорі нормальні процедури, максимальне залучення інвесторів, проведення якісного конкурентного конкурсу. Після цього компанія зможе нормально працювати у приватній власності, будуть створені робочі місця. Це те, задля чого робиться приватизація.
На кожній компанії паразитують якісь олігархічні групи, корупціонери. На ОПЗ тиснуть борги Фірташа. Кажуть, що «Центренерго» раніше контролювали Кропачев, до нього - Кононенко, а тепер - Коломойський. Ми розуміємо, що в цьому секторі є системна корупція. Наше завдання - максимально її вичистити", - додав заступник міністра.
Кухта також зазначив, що Фонд держмайна готується спростити процедуру найму радників.
$1.5 млрд. остались в офшорах. Конечно же, это только прибыль, но после фразы «Наши результаты показывают, что большая часть украинского агроэкспорта осуществляется через каналы в низконалоговых юрисдикциях (например, Швейцария, Нормандские острова Великобритания и Кипр)» у неподготовленного читателя может сложиться впечатление что большинство доходов от экспорта в офшорах, что неверно