Українська влада може заборонити повернення банків власникам — таку умову висунув МВФ. Як стало відомо ЕП, найближчим часом може бути прийнятий відповідний закон або зміни до чинного законодавства.
ЗМІ: Влада готує закон, який заборонить повертати банк Коломойському
Що відомо про умову МВФ
За словами співрозмовника ЕП в НБУ, це частина домовленостей з МВФ, і відповідні ініціативи вже готуються.
Читайте також: Переговори з МВФ: Як повернути 155 мільярдів, інвестованих в Приват
Про деталі, як і в які закони будуть вноситися зміни, джерело не повідомило.
Співрозмовник в Кабміні також підтвердив інформацію про підготовку такої законодавчої ініціативи, але теж без конкретики.
Читайте також: Курс на денаціоналізацію Приватбанку загрожує співпраці України з МВФ — The Economist
«Тексту зараз немає», — підкреслило джерело ЕП в уряді.
Передісторія
-
26 вересня місія МВФ завершила роботу в Києві.
-
За словами Гончарука, глава місії Рон ван Роден позитивно оцінив досягнуті Україною показники, однак сторони поки не домовилася про нову програму співпраці, і переговори перебувають «в активній фазі».
-
Причин, чому не вдалося досягти остаточних домовленостей з МВФ, кілька: загроза незалежності НБУ, перспективи розвитку ситуації з Приватбанком, ставлення уряду щодо очікуваної з 1 травня 2020 року лібералізації ціни на газ, невизначеність з бюджетом на 2020 рік.
-
Коломойський і підконтрольна йому кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів і колишніми акціонерами Привату в процесі націоналізації.
-
На момент націоналізації Коломойському належало 41,7% від загальної кількості випущених акцій, а Triantal Investments — 16,6%.
Читайте також: Хто отримає Приватбанк
-
У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний адмінисуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним». НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Потім цей же суд скасував рішення НБУ, яким було визначено перелік пов'язаних з Приватбанком осіб. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Привату.
-
Коломойський тоді заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він зажадав назад акції банку.
-
На форумі YES Коломойський розповів, що у нього є ряд вимог щодо Приватбанку: відкликати звинувачення і покарати «відповідальних за націоналізацію», повернути йому $2 млрд, які він вважає своїми, або мирову угоду, що включає «правову оцінку» націоналізації.
-
Судові процеси по Приватбанку відбуваються в Україні, Європі (Лондон, Женева, Кіпр) і США. Окрім Приватбанку, з Коломойським і Боголюбовим судиться Нацбанк і Мінфін.
Коментарі - 52
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2019/11/22/7232778/
Він вже від росії 100 ярдів «получив» :)
Він тролить своїми інтерв"ю а дурні ведуться:)
Лучше ужасный конец, чем ужас бес конца.
Сначала Беня вернёт себе Приват, а затем «слуги народа» примут закон, запрещающий возвращать банки прежним владельцам.
И по этому закону Приватбанк нельзя будет ни вернуть государству, вводя ВА, ни национализировать повторно.
Очень умный ход однако.
Но сомневаюсь что так будет.
Для Бени так вполне приемлемый вариант.
«Нагрів беня народ на 5,5 млрд баксів і ще нехай нагріває?»
Исходя из отсутствия уголовных дел против Бени — он чист перед украинским правосудием,
а значит и ничего не должен.
На сегодня Беня не госслужащий, а обычный бизнесмен, а у бизнесменов принято «косить» бабло, пока есть такая возможность — вот Беня и «косит» — то электроэнергию по решению суда покупает по 57 коп, то ДНРовским угольком торгует через «прокладки» с госконторой Центрэнерго, продавая уголь по цене значительно выше, чем тот же «Роттердам+», то публично кроме возврата Привата требует ещё и кучу денег в качестве упущенной выгоды и так далее и тому подобное…
Зе бе не посадит.. А в США могут..
Очень уж избирательная память у наших граждан.
За Зеленського — 30.24% — 5 714 034
За Порошенко — 15.95% — 3 014 609
— за Зеленского = 13 541 528 голосов
— за Порошенко = 4 522 450 голосов
Источник: https://www.cvk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/11/vpu_2019_protokol_cvk_30042019.pdf
Перший тур показовий по підтримці зелі.
другий тур — вирішальний.
«В другому турі голосували в більшості проти Порошенко а не за Зеленського.»
В більшості — так, але півтора мільйони голосували проти Зеленського
та додали голосів до симпатиків Порошенко.
Так що не все так бесперечно…
Але ви своїми коментарями робите так, що навіть при можливих дострокових виборах в Парламент за партію Порошенко ще менше проголосують.
Что мне не нравиться в банкирах — это двойные стандарты.
Когда вы набираете рядовых сотрудников в банк — вы хотите, чтобы у них было специализированное образование и хотя-бы не большой, но опыт работы по специальности.
Когда вы набираете начальников отделений в банк — кроме образования вы требуете наличие достаточного срока работы в банках и не на должностях уборщиц.
Когда вы набираете начальников департаментов в банк — то кроме образование, опыта работы по специальности, достигнутых результатов на предыдущем месте работы вы ещё проводите тестирование а также общаетесь с работодателем с предыдущего места работы.
А вот президентов вы выбираете напрочь отбросив свои корпоративные требования к кандидатурам при приёме на работу, а всё больше ориентируетесь на красивую картинку на голубом глазу и чем меньше у кандидата знаний и умений — тем больше вы ему отдаёте предпочтений.
Лично меня больше всего волнует моя страна Украина,
а вы всё о Порошенко да о Порошенко.
Как я и предполагал с самого начала — благими намерениями устлана дорога в ад.
Если для работе в банке вы требуете наличие образования и опыта работы, то для руководства страной одних выступлений в различных шоу — однозначно не достаточно.
Возможно Зеленский и научится чему-то за несколько лет,
но чего это будет стоить стране и её гражданам.
Для вас же, судячи по тому як ви вболіваєте за Порошенко та його команду - це не має значення.
Може саме тут подвійні стандарти у вас?
«я звертаю увагу щоб він не був злодієм та брехуном.»
Ну значит с Зеленским вам да и мне - однозначно не повезло.
О выводе более 40 млн баксов на оффшорные счета компаний Зеленского из Приватбанка было известно и до его избрания президентом.
Ну а о его честности уже можно слагать легенды, особенно после интервью росСМИ где у него спрашивали о повестках из военкомата и как он планирует поступать.
О Порошенко...
Выскажу личное мнение - стране очень повезло, что Пётр Алексеевич победил на внеочередных выборах в тяжёлое для страны время - Крым уже аннексирован, часть Донбасса уже оккупирована, армия развалена и неуправляема, вертикаль государственного управления дестабилизирована, а раковая опухоль сепаратизма и предательства расползается по всей стране с неуёмным желанием поглотить минимум девять областей нашей страны.
Конечно не одного Порошенко надо благодарить за все свершенния и достижения последних пяти военных лет.
Ну а что до критики ошибочных или незаконных решений и действий Зеленского - это моё конституционное право. И по моим подсчётам, Зеленский уже на десяток уголовных дел наруководил - а ведь даже год не прошёл после его избрания.
О выводе более 40 млн баксов на оффшорные счета компаний Зеленского из Приватбанка было известно и до его избрания президентом." - Так на жаль Зеленський це далеко не найкращий Президент. Мені також не подобається його робота з офшорами, не менше ніж така діяльність Порошенко. Але виведення власних коштів за кордон, це не те ж саме що крадіжка, не находите?
«Ну а о его честности уже можно слагать легенды, особенно после интервью росСМИ где у него спрашивали о повестках из военкомата и как он планирует поступать.» - навіть не знаю що гірше, проігнорувати повістки, чи так як Порошенко син піаритися на тому наче ти на війні, в тот час як поки він чистив картошку на кухні під Дніпром, його охороняв батальйон військових. І це потім використовуючи в своїй передвиборчій кампанії обманювати виборця що він був в АТО.
А от саме ви критикуючи Зеленського та його команду, не згадуєте про аналогічні дії Порошенко, його сина чи партнерів
Чи приплели Зеленського до розгляду справи виводу коштів Коломойським?
Шкода що наші суди це не суди США і вони не розглядають ухилення від сплати податків при продажі Ленінської кузні Порошенком.
Из Приватбанка средства выводились не лично Коломойским а исключительно аффилированными с ним фирмами.
В перечне фирм, участвовавших в выводе средств из Привата есть и офшорка Зеленского.
Если американский суд посчитает деньги на офшорных счетах честно заработанными Зеленским и компанией - нет проблем.
Но факт остаётся фактом - фирма, связанная с Зеленским есть в списке на равне с другими участниками вывода бабла из Привата.
И если украинская фемида на это смотрит сквозь пальцы, то американцы не будут делать исключений для Зеленского только потому, что он на пять лет избран президентом Украины.
«якраз НІ, я осуджую дії як першого так і другого!»
Ну да, особенно на форуме Минфина…
Экс-президента Порошенко вы осуждаете публично…
Действующего президента Зеленского вы осуждаете мысленно…
Возможно ваши публикации с претензиями к Зеленскому просто сокрыты от глаз участников обсуждения и не отображаются в вашем блоге ни в виде текстов ни в виде комментариев.
Ведь за полгода своего правления он наломал немало дров,
но в вашем блоге на эту тему ничего я не смог прочитать…
Специально для вас, как по заказу, сегодня в своём блоге Юрий Бутусов опубликовал интересное наблюдение — очень рекомендую ознакомиться.
Ключевая проблема мировосприятия президентов Украины в том,
что они хотят делать не так как надо, а не так как «попередник».
Ющенко хотел быть не-Кучмой.
Янукович хотел быть не-Ющенко.
Порошенко хотел быть не-Януковичем.
Зеленский хочет быть не-Порошенко.
Вместо выработки оптимальных моделей управления идет бой с тенью — «главное, что мы лучше предшественника», «при нас же не так как при нем».
Источник: https://censor.net.ua/b3161777
Щодо коментарів - то вони є з претензіями як про Зеленського так і Порошенко, так і їх команди.
Будьте уважніші:)