У понеділок на валютному ринку зростуть як обсяг операцій, так і активність клієнтів. «Мінфін» прогнозує статистику торгів у межах $ 230-280 млн при здійсненні 540-630 угод. Збільшення активності клієнтів, а також досить «складне» курсоутворення цього дня пов'язано з декількома різноспрямованими факторами:
Валюта в понеділок: що буде з доларом
1) Період податкових платежів у компаній. Причому не тільки за підсумками жовтня, але й по багатьом категоріям бізнесу і за третій квартал (наприклад, ті ж самі ФОПи третьої групи в частині 5% відрахувань). Залишати бюджетні платежі на останній день зазвичай фіндиректора і головні бухгалтери компаній не ризикують і тому розраховуватися з державою почнуть вже з понеділка. Це з одного боку почне стимулювати більш активний продаж валютної виручки експортерами і одночасно зменшить можливості її купівлі у імпортерів. Дефіцит гривні зазвичай працює на зміцнення нацвалюти на міжбанку;
Інвестування з заставними гарантіями від Cronvest
2) Завтрашній аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Після минулого (досить успішного для чиновників аукціону 12 листопада) — від цього аукціону ми вже не очікуємо таких же обсягів.
По-перше — виставлено тільки гривневі папери на загальну суму за номіналом 2,8 млрд гривень.
По-друге — на не самі «популярні» терміни у нерезидентів.
По-третє — після зниження ставок на минулому аукціоні Мінфін налаштований і далі «тиснути» на прибутковість. Це розуміють всі потенційні покупці облігацій і можуть «спробувати» повоювати з ним в цьому питанні за рахунок «скорочення» інтересу до цих паперів. Це звичайно своєрідна гра нервів між емітентом паперів та потенційними покупцями, але на обсягах аукціону це може позначиться.
Проте, частина нерезидентів буде заводити під нього валюту і продавати її на міжбанку, що також спрацює на користь гривні;
3) Готівковий ринок і ліквідність банків.
У понеділок з ранку обмінники продавали долар у межах тих же п'ятничних і вихідних 24,30 гривень і особливої «загрози» для валютного ринку така поведінка бакса — не уявляє.
А ось зростання коррахунків банків на ранок 18 листопада одразу на 8,2 млрд гривень — до 64,6 млрд є досить несподіваним негативним фактором для курсу на міжбанку. Спекулянти можуть скористатися гривневих навісом в таких обсягах і спробувати похитати курс протягом дня. Це фактично єдиний фактор, який гарантовано працює сьогодні проти гривні на валютному ринку.
Як і всі дні минулого тижня — при надлишку пропозиції долара на торгах Нацбанк почне його викуповувати в резерви, що частково підтримає котирування долара на міжбанку.
Але загальний настрій учасників ринку поки на користь подальшого зміцнення нацвалюти.
«Мінфін» очікує на сьогодні коридор по долару у межах 24,02-24,20 гривень за цілковитої залежності тренда по курсу від дій найбільших гравців.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 23,95-24,15 і продаж 24,23-24,40 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,15-24,21 гривень та продаж 24,26-24,30 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 38
Чи так: все що погане він говорить — правда, а все що хороше — брехня?
Чи все таки ігнорити його коментарі?)
если вы не понимаете, для кого и зачем было это сказано, то мне вас жаль.
Напруженість між бізнесменом Ігорем Коломойським і президентом України Володимиром Зеленським зростає, від результату цього конфлікту залежать відносини з Міжнародним валютним фондом (МВФ) й очікування іноземних інвесторів, заявив аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Ослунд.
«Ситуація між Коломойським і Зеленським - надзвичайно важлива подія, результат якої ми побачимо вже дуже скоро. Якщо не найближчим часом, то через два-три місяці. І від цього залежить і доля угоди України з МВФ, й очікування іноземних інвесторів. Я не став би інвестувати в Україну до вирішення цієї ситуації», - сказав Ослунд під час круглого столу «Економічний стан і виклики в Україні» у Києві у четвер.
На його думку, інтерв'ю Коломойського для New York Times є «обурливим», проте «ставки зроблено».
«Напруженість між Коломойським і Зеленським зростає. Я читав обурливе інтерв'ю Коломойського для NYT. Ставки зроблено», - сказав експерт.
А нас спасет только девальвация. Хотя при дефолте она конечно тоже будет, но более жесткая
НБУ настриг рекордные 564 млн.дол за 2 недели и хочет повторить рекорд июля месяца, только тогда курс был в районе 25,50, сейчас это ниже более чем на 1 гривну.
Остатки на высоком уровне 64,6, но вцелом настрой рынка не поменялся. До 20-го числа продолжатся выплаты авансов + налоги.
Поимка людей, который отмывали деньги продолжается, на этот раз УкрЭксимбанк. МВФ наверное в шоке от такой активности, скоро ФБР приедет к нам консультироваться, как можно быстро и легко задерживать подозреваемых, хотя делов то, прошло 5,5 лет по этим делам в среднем.
Зима к нам придет в конце недели, потому со след.недели возможно будет возрастать потребность в ГСМ, День распродаж в эту пятницу будет стимулировать потребность в гривне, как и потом потребность в покупке валюты для заказа новых товаров перед новым годом и рождеством.
Вцелом сегодня рынок будет приходить в себя, пришли к 24,10, нонсенс, история повторяется. Завтра аукцион ОВГЗ.
Доллар 24,07-24,20
Евро 26,59-26,80
Рубль 0,3770-0,3795
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/124485/
но что можно сказать точно, так это то, что к этому нужно готовиться заранее и осознанно.
Об этом говорится в сообщении НБУ.
НБУ купил 60 млн долларов путем использования механизма Matching, а 131,8 млн долларов – по единому курсу. Используя Matching, НБУ с начала года купил 2 070,7 млн долларов, продал – 108,5 млн долларов.
В 2018 году НБУ купил на межбанке 3 173,78 млн долларов, продал – 1 801,82 млн долларов.
НБУ відкупляє і ви відкупляйте.
проходили, плавали уже))