13 листопада 2019, 15:10 Читать на русском

НАБУ повідомило про підозру власнику та екс-голові ВіЕйБі Банку

НАБУ повідомило власнику ВіЕйБі Банку Олегу Бахматюку та екс-голові правління фінустанови Денису Мальцеву про підозру в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого Нацбанком. Про це інформує прес-служба НАБУ.

НАБУ повідомило власнику ВіЕйБі Банку Олегу Бахматюку та екс-голові правління фінустанови Денису Мальцеву про підозру в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого Нацбанком.
Фото: finance.liga.net

Що відомо

«У середу, 13 листопада 2019 року, детективи НАБУ повідомили про підозру власнику та колишньому голові правління ПАТ „ВіЕйБі Банк“ про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту», — йдеться у повідомленні.

Оскільки місцезнаходження Бахматюка і Мальцева поки не встановлено, письмові повідомлення про підозру надіслані поштою житлово-експлуатаційної організації за місцем реєстрації підозрюваних.

Читайте також: Бахматюк звернувся до Зеленського: хоче домовитися

Як відомо, ВіЕйБі Банк належав власнику одного з найбільших аграрних виробників України Ukrlandfarming Олегу Бахматюку.

Раніше повідомлялося

 • 11 листопада НАБУ заявило про затримання 8 осіб за підозрою в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».

 • Серед підозрюваних – колишній перший заступник голови НБУ Олександр Писарук, колишній директор Генерального департаменту банківського нагляду; колишній в.о. начальника управління НБУ по м. Києву та Київській області, також колишні посадовці ВіЕйБі Банку: голова спостережної ради, заступник голови правління банку та троє посадових осіб приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками ВіЕйБі Банку.

Читайте також: У Райффайзен Банку Аваль прокоментували затримання Писарука

 • Вищий антикорупційний суд 13 листопада обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту члену ради НБУ Миколі Каленському. Напередодні заарештували екс-топ-менеджера НБУ Аллу Шульгу на 60 діб з можливістю внести заставу в 15 млн грн.
 • Справу Бахматюка НАБУ почало розслідувати в жовтні 2016 року. Слідчих зацікавив факт виділення Нацбанком стабілізаційного кредиту для фінансового оздоровлення банку.

 • Слідчі бюро вийшли на фінішну пряму, але генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію. Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у ВіЕйБі Банку поліція зберігала в підвалі стороннього підприємства, яке було затоплено.

Суть судової справи

 • Слідство встановило, що в жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна.

 • ВіЕйБі Банк не подав усі необхідні для цього документи. Правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, погодилося на його пропозицію.

 • При цьому вартість нерухомості, що передається в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів, склавши підроблені звіти про оцінку.

 • Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн грн при 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком.

 • Утім, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, посадові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це — на додаток до раніше отриманих від Нацбанку та неповернених 3 млрд грн кредитів.

 • Через 40 днів, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Стабілізаційний кредит в 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ строком на два роки, ВіЕйБі Банк так і не повернув.

Коментарі - 5

+
+15
SergS7
SergS7
13 листопада 2019, 15:43
#
Перший пішов! Хто наступний — Лагун, Коломойський, Порошенко?
+
+64
Qwerty1999
Qwerty1999
13 листопада 2019, 16:06
#
Самым первым был товарищ Тимонькин, который скоропостижно уехал во Францию на пару недель для прохождения курса лечебного голодания, да так и застрял в Европе по настоящее время ...
+
0
klok
klok
13 листопада 2019, 22:57
#
Інтерпол всіх знайде. Для переховування від нього мільярду не вистачить)
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
13 листопада 2019, 23:09
#
Ну задержал Интерпол Тимонькина летом 2015 в Германии и толку с того.
В экстрадиции Тимонькина в Украину ГПУ было отказано - на этом всё и закончилось.
Живёт себе в Германии на «честно заработанные» деньги и не париться нашими проблемами.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
13 листопада 2019, 23:58
#
Считаю, что НАБУ не должно врать и искажать реальность, а по факту врут и глазом не моргнут.

«Следователи бюро вышли на финишную прямую, но генпрокурор Юрий Луценко решил отдать дело в полицию. Сто томов уголовного дела относительно злоупотреблений в Виэйби Банке полиция сохраняла в подвале постороннего предприятия, которое было затоплено

В НАБУ должно быть известно, что тома уголовного дела были переданы для проведения судебно-бухгалтерской экспертизы на одно из предприятий украинского центра судебных экспертиз в связи с тем, что оригиналы документов были подшиты в конкретные тома уголовного дела и изъятие оригиналов документов из уголовного дела было нецелесообразным.

Поэтому немного удивляет откровенное и публичное враньё в сообщения НАБУ в части «сохранение документов в подвале постороннего предприятия».

А о чём ещё привирает НАБУ - пока известно только им.

Тайное рано или поздно становится явным. 
Жаль, что из-за вранья НАБУ могут пострадать невиновные.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама