Аферисти придумують нові пастки, щоб виманити гроші у довірливих громадян. Редакція «Мінфіну» зібрала «колекцію» sms-повідомлень, які шахраї найчастіше розсилають потенційним жертвам.
Подзвони мені, подзвони: які sms надсилають шахраї
Шахраї працюють не покладаючи рук. Лише за тиждень працівники редакції «Мінфіну» отримали більше десятка підозрілих повідомлень, так або інакше пов'язаних із транзакціями за банківськими картками. Це наштовхнуло нас на думку розповісти читачам про найтиповіші sms, які допомагають шахраям спустошувати рахунки.
Телефонне шахрайство ділять на два види: вішинг і смішинг. У першому випадку банківські реквізити та ідентифікаційні дані виманюють під час телефонного дзвінка, у другому — через sms-повідомлення, яке штовхає жертву зателефонувати зловмисникам.
Читайте також: Карти, гроші, телефон: як шахраї крадуть гроші з банківських рахунків
Завдяки психологічному впливу на жертву, аферистам нескладно отримати бажану конфіденційну інформацію пін-код CVV і номер карти. Опинившись в стресовій ситуації, людина може добровільно розкрити секретні дані. Більш того, часто довірливі жертви самі переводять гроші на картки шахраїв.
Пропонуємо вашій увазі найпопулярніші види послань від аферистів:
- Хто не хоче отримати у спадок мільйон, виграти в лотерею або стати володарем цінного призу? Зізнайтеся, вам теж хочеться, щоб гроші раптово звалилися на голову (читай — на карту)! Про це прекрасно знають шахраї і заманюють українців новинами про щасливі виграші.
На ваш рахунок ****** зараховано 259 000 грн. Телефонуйте: 0800503777
2. Не менш сильний ефект на жертву може справити повідомлення, що вашою карткою тільки що хтось оплатив дорогу покупку. Рука сама тягнеться, щоб подзвонити і влаштувати банку скандал.
Оплата покупки з вашої картки на суму 1282.13 UAH успішно зарезервована. Довідка/Info: +38(044)2280049
3. Мабуть, навіть більшу паніку здатне викликати повідомлення про блокування банківської карти з невідомої причини. Зрозуміло, у sms також вказаний телефон, за яким можна подзвонити, щоб залагодити цю маленьку неприємність.
Ваша картка заблокована з міркувань безпеки банку. За інформацією звертайтеся: 0800332656 безкоштовно. OschadBank.ua
OSCHADBANK Увагу! Ми заблокували вашу карту! Деталі: +38−094−125−88−46; +38−094−125−21−12
Що відбувається далі
У кожному випадку сценарій один і той же.
- Одержувач sms набирає вказаний в повідомленні номер.
- Послужливий «співробітник» банку пропонує йому назвати реквізити картки, щоб з'ясувати «непорозуміння».
- Після того, як жертва називає дату народження, пін-код, CVV і номер карти, гроші з рахунку зникають.
Найнеприємніше: оскільки клієнт сам видав шахраям всю інформацію, банк збитки не відшкодовує.
За даними Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЄМА, збиток від схем, заснованих на соціальній інженерії, та махінацій в інтернеті склав в 2018 році 245 тис. гривень.
При цьому середня сума збитків від шахрайських операцій в інтернеті склала всього 85 гривень, а від застосування соціальної інженерії — 2 478 гривень.
У першому півріччі 2019 року в базу даних було внесено 687 номерів телефонів, з яких телефонували шахраї. А в міжбанківський чорний список потрапило 1 004 людини, які отримували несанкціоновані перекази грошей.
Дивіться також: Що вам відомо про шахрайство з банківськими картами? (тест)
ЄМА створила спеціальний сайт з чорним списком телефонних шахраїв — Сhertofon. Постраждалі залишили там вже більше 300 контактів аферистів і різні варіанти текстових повідомлень, які надсилають шахраї.
Світлана Тартасюк
Коментарі - 36
Можна видавати на самосуд потерпілим..
«Посадити пару десятків шахраїв» - посадят, но свято место пусто не бывает. Эту нишу займут другие, пока есть овечки, которых можно стричь.
Услужливый «сотрудник» банка предлагает ему назвать реквизиты карты, чтобы выяснить «недоразумение».
После того, как жертва называет дату рождения, пин-код, CVV и номер карты, деньги со счета исчезают. « Мне любопытно другое.. Зная очевидно что это уже развод- но перезвонить по данному номеру.. Разыграть взволнованность происшествием ( картка ж типа заблокирована) Выполнять все предписания оператора. Всё »услужливо переспрашивать" давая ему время насладиться триумфом- а затем цифры картки называть от фонаря На другом конце провода тон общения поменяется кардинально ?
А если звонят с Берлинского номера,обычно начинаю с Гитлер Капут :) вешает наглухо собеседника
Вирішив погратися і назвав № карти яка була нещодавно мною заблокована та перевипущена (чомусь перестав працювати пейпас).
На питання «вкажіть кодове слов» я сказав що у мене не слово, а улюблений вислів.
Вони попросили назвати, я й назвав: «ідіть на х...»
Після того, як банки почали надавати послуги без особистої присутності клієнта, шахраї почали збирати «відбитки» голосів різних людей. Надалі зловмисники використовують зібрані голоси для злому чужих даних за допомогою функції аутентифікації по голосу.
«Якщо у зловмисників буде зліпок голосу жертви, що складається з декількох ключових фраз: „так“, „я підтверджую“ та інше, це може дати йому додаткові можливості домогтися свого. Оформити кредит вони навряд чи зможуть, але от підтвердити переказ грошових коштів у них може вийти», – зазначив директор зі стратегічних комунікацій Infosecurity Softline Company Олександр Дворянський.
Для того, щоб уникати таких випадків, експерти порадили привчити себе використовувати хрестоматійне «алло».
Фейковый курьер…
Українців попередили про нову схему шахрайства
.
Источник: https://antikor.com.ua/articles/358510-kievskie_zeki_prjamo_iz_sizo_provernuli_znamenituju_aferu_i_vymanili_u_pensionerki_69_tysjach_griven
https://zaxid.net/z_rahunku_postrazhdalih_vid_vibuhu_u_silskomu_klubi_na_ternopilshhini_ditey_vikrali_365_tis_grn_n1496843
Але справа отримала широкий розголос, міністр МВС заявив, що бере її під особистий контроль і злодія знайшли:
https://www.unian.ua/incidents/10859750-policiya-vstanovila-osobu-shahraya-yakiy-z-tyurmi-vimaniv-365-tisyach-griven-u-zhitelki-ternopilshchini.html
Отже, все-таки можуть правоохоронці працювати, якщо їх приперти.І те, що шахрай дзвонить з тюрми, теж не перешкода…