Правління Національного банку готове виступити поручителем екс-співробітників Нацбанку у справі Віейбі банку щодо обставин видачі йому стабілізаційного кредиту в 2014 році. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Правління НБУ готове виступити поручителем екс-співробітників у справі ВіЕйБі банку
Що відомо
Правління Національного банку України прибуло до будівлі Вищого антикорупційного суду в Києві.
Тут повинні розглянути рішення про запобіжний захід і застави колишнім співробітникам НБУ, яких НАБУ звинувачує у зловживанні при наданні стабкредиту ВіЕйБі банку (Київ) у 2014 році.
«Ми маємо на меті виступити поручителем у цій справі, коли будуть слухання про обрання попереднього запобіжного заходу», – повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Вона наголосила, що правління НБУ хоче продемонструвати, що буде захищати інституційність своїх рішень.
Читайте також: НАБУ назвало всіх підозрюваних у справі ВіЕйБі Банку
Раніше в НБУ повідомляли, що серед 7 осіб, яких затримала НАБУ, немає нікого з нинішніх членів правління та директорів департаментів НБУ.
Передісторія
-
11 листопада НАБУ заявило про затримання 7 осібза підозрою в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».
-
Ідеться про колишніх і чинних чиновників Нацбанку, ВіЕйБі Банку і приватних компаній, пов'язаних з кінцевими бенефіціарами банку.
-
Пізніше стало відомо, що НАБУ затримала екс-заступника голови Національного банку Олександра Писарука. Причина — можливі зловживання у справі щодо збанкрутілого ВіЕйБі Банку Олега Бахматюка.
-
Олександр Писарук в 2014-2015 роках працював першим заступником голови Національного банку і відповідав за банківський нагляд. Тоді НБУ очолювала Валерія Гонтарєва.
Читайте також: Офіційно від НАБУ: Затримано колишніх і діючих посадових осіб НБУ та VAB Банку
-
У жовтні 2014 року Нацбанк виділив ВіЕйБі Банку стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн.
-
У листопаді 2014 року Нацбанк визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію.
-
Справу Бахматюка НАБУ почало розслідувати в жовтні 2016 року. Детективів зацікавив факт виділення Нацбанком стабілізаційного кредиту для фінансового оздоровлення банку.
Читайте також: У Райффайзен Банку Аваль прокоментували затримання Писарука
- Слідчі бюро вийшли на фінішну пряму, але генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію. Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у ВіЕйБі Банку поліція зберігала в підвалі стороннього підприємства, яке було затоплене.
- Гонтарева каже, що затримання Писарука є «посиленням терору з боку влади».
Коментарі - 7
Своих не бросают))
Співпраця з МВФ критично важлива для української економіки. І дуже болісна для українських олігархів. Фактично, МВФ наполягає на тих кроках, які зменшують роль олігархів у економіці. І олігархам, а особливо одному олігарху, це дуже не подобається. І вони мріють зруйнувати співпрацю з МВФ. Навіть ціною економічних потрясінь. І дуже прикро, що їм в цьому допомагає НАБУ.
https://patrioty.org.ua/blogs/iakshcho-khtos-khotiv-pered-pryizdom-misii-mvf-daty-zrozumity-shcho-im-tut-ne-radi-to-vin-mozhe-buty-shchaslyvyi--finansyst-fursa-303185.html
Полностью согласен с мнением уважаемого эксперта…