На даний момент компанія-монодистрибьютор (Logista в Південній Європі, SMD у Швеції) займає більше 90% ринку дистрибуції в країнах Південної Європи – Іспанії, Італії, Франції, Португалії, а також Швеції, пише Новое время.
У багатьох країнах ЄС існує практика єдиного дистриб'ютора тютюнових виробів — ЗМІ
У Франції, наприклад, Logista обслуговує весь ланцюжок дистрибуції, отримуючи продукцію у виробника і доставляючи її рітейлеру. Рітейлери в свою чергу купують продукцію дрібним оптом в магазинах формату Cash&Carry (оптові торгівельні точки), які належать Logista.
В Італії система дистрибуції тютюнових виробів схожа на французьку. Локальні склади компанії були переформатовані в 2014 р. і зараз являють собою сервісні точки з невеликими магазинами, або магазинами Cash&Carry.
Сформована модель з постачальником великого портфеля вигідна не лише виробникам і торговим точкам, але і державі, яка посилює контроль над збором податків і нелегальним ринком.
За офіційними даними Державної податкової служби, в Україні видано 112 оптових ліцензій і доступ до ринку відкритий для всіх гравців, але відповідати вимогам виробників дуже складно. Це вимагає великих інвестицій в склади, транспорт, персонал і декількох років роботи для налагодження всіх процесів.
«Європейський досвід показав, що така модель ринку не суперечить закону, вигідна всім учасникам і приносить дивіденди державі у вигляді прозорого адміністрування, контролю і повноти сплати податків», — зазначають в редакції.
Коментарі - 8