Президент Володимир Зеленський зустрівся з найбільшими виробниками тютюнових виробів в Україні і обговорив ситуацію на ринку. Про це повідомляє прес-служба президента.
Зеленський на зустрічі з «табачниками»: Ми зацікавлені у зростанні експорту
Що обговорили на зустрічі
Під час зустрічі обговорили ситуацію на ринку. Зокрема, заяви деяких компаній про можливе перенесення хед-офісів і зупинку виробництва.
Зеленський зазначив, що влада зацікавлена нарощувати експорт тютюнових виробів. Оскільки тютюнові компанії є одними з найбільших платників податків, і податкові надходження зростають. Так, за 9 місяців поточного року відрахування до бюджету зросли на 7,5% — майже до 30,5 млрд грн.
Читайте також: Кабмін став на бік «табачників» щодо скасування «маржі»
«Важливо, щоб інвестиції в економіку України зростали, оскільки це — збільшення кількості робочих місць і податкових надходжень», — наголосив Зеленський.
Також зазначив, що для України важливим є питання поліпшення бізнес-клімату і забезпечення прогнозованості державної політики і регулювання ринків.
Ще один пріоритет, за його словами, боротьба з монополіями і побудова конкурентних ринків.
Крім того, було зроблено акцент на необхідності вирішити проблеми тіньового ринку тютюнових виробів.
Після зустрічі з президентом компанія British American Tobacco заявила, що з 8 листопада відновить виробництво на своїй фабриці в Прилуках.
Читайте також: АМКУ оштрафував тютюнові компанії на 6,5 мільярда
Історія питання «табачників»
-
4 жовтня ВР прийняла в цілому законопроект № 1049 «Про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
-
За день до голосування група народних депутатів внесла поправку № 8, якою регулюються торгові націнки на сигарети для дистрибуції.
-
Поправка пропонує встановити торгову націнку (так звану маржу) на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.
-
У відповідь на це керівники компаній-членів асоціації «Укртютюн» заявили, що наслідком запровадження торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик і втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.
-
Найбільший виробник в Україні, British American Tobacco, зупинив виробництво тютюнової продукції на заводі «Прилуки» в Чернігівській області.
-
Також керівники компаній заявили, що в разі прийняття поправки підвищать ціни на пачку сигарет на 14 грн з 1 січня 2020 року і збільшать обсяги нелегальної торгівлі тютюновими виробами з 8,4% до 20%.
Читайте також: Сигарети подорожчають до 80-100 гривень у 2020 році — виробники
Коментарі - 18
Шоу бурхливої імітації діяльності зе-влади продовжується…
Паніку роздуває зе-влада яка підспівує біглому олігарху.. І через це інвестори виводять інвестиції чи призупиняють виробництво. А МВФ не хоче співпрацювати поки не вирішиться питання дружби зе-влади з приватівським олігархом.
2. И тут Порох со своими порохоботами... Вам пора показаться врачу, начать курс лечения. Такая маниакальная боязнь порохоботов - это огромная психическая проблема, к добру не доведет. Под кроватью, случайно, порохобота не находили еще?
3. «Пора закрывать СМИ» - если бы таким девизом пользовалась столь ненавидимая предыдущая «власть барыги», мелкая перчатка Коломойкого с комплексами и манией величия не имела бы шансов и на 3% голосов. Вернее, она никогда бы и мысли не услышала о освем участии в политике... :)
Без конкретики это пустая фраза ни о чем, никак не показывающая направление процесса.
Прямо так и сказали. Увеличим до 20%.
До речі, я ніде не бачив що саме їм не подобається і які умови би їх влаштували. Для мене це виглядає так наче тютюнові компанії зараз живуть дуже добре (чесно чи нечесно) і що вони будь якою ціною це захищають
не хотят платить лишнего
«UBC Group ведет совместный проект Head. Когда они подписывали меморандум, еще с «предварительной» властью им задекларировали стоимость подключения-300 грн за кВт. Сейчас объявили - 3972 грн за кВт. Им нужно минимум 10 МВт. Это около € 1,6 миллионов! Это нужно заплатить, чтобы тебя подключили и ты потом покупал электроэнергию»