Праця українських мігрантів у Польщі піднімає ВВП країни. Зокрема, за 2016-2017 роки польська економіка зросла на 0,6 і 0,7% відповідно. Про це йдеться в дослідженні економістів Нацбанку Польщі та Вищої школи торгівлі РП, передає Укрінформ з посиланням на Puls Biznesu.
Поляки оцінили внесок українських мігрантів у ВВП країни
Внесок українських мігрантів в економіку Польщі
«Праця мігрантів з України привела у 2014-2018 роках до зростання ВВП Польщі, незважаючи на те, що скорочувався місцевий робочий ресурс», — зазначив один з авторів дослідження Павло Стшелецький.
За його словами, ще в 2014 році явище міграції було досить обмеженим, попри несприятливі тренди на польському ринку праці. Це результат демографічної кризи і низького рівня професійної активності поляків.
Читайте також: Monobank випускає картку в злотих для українських заробітчан
Згідно з оцінками в 2015 році внесок українців у зростання ВВП Польщі склав 0,3%, в 2016 році — 0,6%, у 2017 році — 0,7%, а в 2018 році зменшився до 0,3%.
Як зазначає Стшелецький, для польських роботодавців все більш відчутною стає конкуренція за українського працівника в інших країнах ЄС.
«Зростання кількості мігрантів вже не буде таким динамічним, як протягом 2014-2017 років, але людський капітал, можливо, буде використовуватися краще», — констатував польський експерт.
Читайте також: Польща не гумова: що чекає на українських заробітчан
Раніше повідомлялося
- За прогнозами НБУ перекази заробітчан в Україну в 2019 році досягнуть 12,2 мільярда доларів.
Коментарі - 7
Типичный трудовой мигрант с 3-4 тзл. на руки попросту не потянет аренду квартиры и семью. Разве что жена тоже получит рабочую визу и будет так же вкалывать.
https://rentflatpoland.com/properties/modern-2-room-apartment-kolejowa/ 2850зл, в центре
Если окраина, сравнимая с киевской Троещиной или Теремками- до 2к вложиться можно.
во-вторых, комиссия в банковской системе Украины очень высокая, а с учётом такого укрепления национальной валюты, не идёт ни в какое сравнение
Взагалі то комісія низька. Ну і незрозуміло як комісія в банківській системі (думаю що насправді ти мав на увазі СЕП), тобто в середині України, відгоситься до стимулювання еміграції. Два з чотирьох банків, в якіх я маю рахунки, пропонують безкоштовні перекази. При тому перехід грошей з одного рахунку на інших відбувається протягом годин, в той час як в деяких странах-сусідах на це потрібно від пів доби до цілої доби.