Мінфін - Курси валют України

Встановити
1 листопада 2019, 12:40

Нацбанк очікує триразового скорочення транзиту газу

Втрати економіки від скорочення транзиту російського газу можуть скласти 0,6%-0,9% ВВП із разі негативного сценарію. Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті НБУ за жовтень.

Втрати економіки від скорочення транзиту російського газу можуть скласти 0,6%-0,9% ВВП із разі негативного сценарію.
Фото: minsknews.by

На скільки може скоротитися обсяг транзиту

Обсяг транзиту російського газу через Україну може скоротитися з близько 90 млрд куб. м в 2019 році до 50 млрд куб. м в 2020 і до 30 млрд куб. м з 2021 року.

Зараз Україна отримує від транзиту близько $3 млрд на рік. Згідно з базовим сценарієм НБУ прямі втрати економіки від його скорочення складуть 0,6% ВВП в 2020 році і 0,9% ВВП у 2021 році й у подальшому.

«Однак розглядаються й альтернативні сценарії, які передбачають як вищі, так і нижчі обсяги транзиту», — йдеться в інфляційному звіті.

Читайте також: Путін запропонував знизити ціну на газ і продовжити транзит, але назвав умову

До чого це може призвести

Як зазначають у НБУ, припинення транзиту газу не лише призведе до прямих втрат валютних надходжень, а й створить ризики для діяльності суміжних секторів економіки та забезпечення власних потреб України газом в цілому.

Нагадаємо, що переговори про новий транзитний контракт з Росією тривають, і визначеності в цьому питанні немає.

Як просуваються переговори

  • 28 жовтня 2019 року тристоронні переговори України, Росії і Євросоюзу в Брюсселі завершилися безрезультатно. Сторонам не вдалося досягти домовленості щодо тривалості контракту, обсягів і тарифів на транзит газу. Новий раунд переговорів відбудеться в листопаді.
  • Чинний транзитний контракт України з Газпромом був укладений в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (у січні 2020 року) російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
  • Раніше Путін заявляв, що Росія готова підписати контракт з Україною на транзит газу на основі європейського законодавства або продовжити на рік старий контракт.
  • Тим часом Датське енергетичне агентство надало російському «Газпрому» дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Досі Данія залишалася єдиною країною, яка не надавала Росії дозволу на будівництво.

Коментарі - 26

+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 12:51
#
Ввиду изменения «газовой» директивы, процедура относительно которой была утверждена весной этого года, ни «Северный поток-1», ни «Северный поток-2» не могут эксплуатироваться более чем на 50% своих мощностей. Европейский суд это решение подтвердил. Таким образом, Россия будет иметь четыре трубы по поставкам газа в Европу общей мощностью 110 млрд кубических метров, но эксплуатировать их сможет только в объеме 55 млрд кубометров. А через Украину транзит составил в 2018 году более 90 млрд кубометров газа.
+
0
Teilor
Teilor
1 листопада 2019, 15:06
#
Тем не менее, сп -1 эксплуатируется по полной, на 100%.
Сама подводная труба не причем, там евророссийский консорциум, а вот отводы по земле те да, по суду загружены на 50%. Но уже строятся параллельные ветки длиной в несколько сот километров, так что к лету и эту проблему решат.
+
0
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:09
#
Не совсем, на суше ограничения есть, во всяком случае сейчас. Они то есть то нет, там судебные тяжбы периодически вспыхивают по этому поводу.
+
0
Teilor
Teilor
1 листопада 2019, 15:30
#
Прибыль никто не хочет терять, если газовые компании Данию додавили то и остальное порешают.
+
+30
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:14
#
Bonv, дружище. Прибавь сюда Турецкий поток, который качает туркам 15 млрд кубов в год, которые сейчас идут кругом через Украину, и плюс те еще 15 млрд, который пойдут на юг европы в ближайшие годы, по второй нитке ТП.  Да еще постоянно растущий СПГ из РФ. Так что вы за них не переживайте, у них есть товар и они его продадут. А нет - да и фиг с ним, в земле полежит, не протухнет поди. Уж такой товар ликвидный то не заваляется надолго.
+
+15
bonv
bonv
1 листопада 2019, 15:21
#
Привіт Рахунок:) Україна купляла 5 років газ не з росії і знову переживе замерзання:) Є ще сподівання на  санкції з боку США.. А ні то ні. Будемо підземні сховища використовувати для зберігання газу з Європи, за гроші.
+
+28
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:24
#
Bonv, привет. Ты не компетентен, то ли притворяешься. Не будет газа в трубе - не будет у нас газа по реверсу. Акстись! Аналитику вообще читаем? Так что транзит - вопрос вторичный. Или ты все еще веришь в ботву, что при попередниках говорили о энергетической независимости?
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 15:27
#
Звісно що буде. Термінал в Польщі будують. Та і газопровід через Данію теж буде. Все ок не переживай - не замерзнемо.
+
0
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:29
#
Да то када ж будет? К зиме уже? Еще трубы нужно подводить, там работы на годы.
+
+15
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:31
#
И да, еще учти, что в Польше тоже скоро закончится контракт с Газпромом. Соответственно, газопроводы новые могут быть и не по нашу душу.
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 15:33
#
Вже все приготували. І з Польшею домовились. Тільки росія випадає в осад - все порішаємо. Ти в курсі які запаси газу в України? На дві зими вистачить..
+
0
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:42
#
То фэйк. Ничего не приготовили. Поляки опровергают. на 1/3 готово.
Запасы большие, я ж и говорю, зиму продержимся. Нам бы ночь простоять да день продержаться. Нафига? Есть методы попроще… Все ж времена пороха прошли.
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 16:36
#
Ціною інших областей України? Було вже, проходили з Кримом і Донбасом. І «знижками» на газ,,, по 450 баксів...
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 13:09
#
Путин предлагает Украине купить газ дешевле, чем мы покупаем по реверсу. Дешевле будет за счет того, что в цене покупки газа по реверсу есть составляющая транзита российского газа по нашей территории, за который Украине платит Путин. Сделка года. Выгодно как никогда.
Украина, кстати, не против покупать газ у Путина. Путин просто не продает. Пока мы не простим ему его долг в $3 млрд. И это делает потенциальную сделку еще выгоднее. Давайте вы простите мне долг в $3 млрд и я продам вам газ по рыночной цене.
Хотя да, это выгоднее, чем контракт 2009 года, когда бусинка Путин выкрутил руки Украине и подписал с Тимошенко десятилетний контракт, по которому цена газа в Украине была выше, чем в Германии, даже со скидкой в 100 долларов.
Прекрасный контрагент. Нет ничего лучше, чем выбрать такого партнера и стать снова зависимым от него. И не забыть бы, что Путин еще хочет, чтобы мы подписали годовой контракт на транзит, что позволит Газпрому уже с 2021 года пустить весь транзит газа в обход Украины, лишив нас порядка $3 млрд ежегодно. Черт, никогда не было сделок выгоднее. Нужно срочно соглашаться — Фурса.
+
+15
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:21
#
Bonv, сказано ж было тем же Путиным, что подпишут контракт сразу же, как перейдем на европейский формат. 3 млрд ему прощать не нужно, суд решит, пока он не завершен. Они не прочь их выплатить, Газпром давно зарезервировал эту сумму, сообщалось сразу же. Если суд примет нашу сторону, то они сразу же выплатят. Коню же понятно, что если выплатить деньги сейчас, то если суд изменит решение, то назад кукиш получат. Если бы наши вели себя цивилизованно, то вопрос давно бы закрыли.
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 15:25
#
Росія  хоче щоб Україна пробачила їм всі млрд по судам:) Чужими, тобто нашими руками росія хоче жар загрібати?:) Я ще розумію транзит + постачання газу в Україну. Але Стокгольм то святе і треба  віддавати..
+
0
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:27
#
Хочет, но если не получит, то план с судом никто не отменял.
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 15:28
#
Тоді росія ще заплатить..  за зірваний транзит, як не дивно:))))
+
0
rahunkua
rahunkua
1 листопада 2019, 15:40
#
Суд надо уважать. Во всяком случае пытаться. Суд скажет - все заплатят. И не нужно тратиться на разные там манипуляции с поиском и арестом активов всяких разных. Буде надо - заплатят.
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 16:35
#
Якраз росія і хотіла вивести активи з під арешту.. Але не вийшло:)))
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 17:31
#
Росія добровільно і не збиралася платити.. Але проценти капають.. Та і є заморожені активи. Заберемо.
+
0
jurius
jurius
2 листопада 2019, 1:18
#
Это ещё кто ведёт себя нецивилизованно
+
0
QGS
QGS
1 листопада 2019, 13:43
#
А когда прогнозировали 7% ВВП в год и 40% за 5 год) думали что? протянуть ещё одну газовую ветку через Украину;)
+
+20
Григорий П
Григорий П
1 листопада 2019, 14:36
#
С плешивым договориться можно только себе в убыток. Россия - страна террорист, они понимают только позицию силы
+
0
bonv
bonv
1 листопада 2019, 16:50
#
Колишній голова міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив про абсолютну впевненість у військовому ударі Росії по півдню України.
На думку Клімкіна, Росія також спробує розширити зону окупації Донбасу до всієї території Донецької та Луганської областей.
«Якщо вони будуть потім розкручувати ситуацію, щоб »об'єднати« Донбас, - а вони будуть, вони ж паспорти видають на всьому Донбасі, і на нашому теж. А потім, я абсолютно впевнений, буде удар по Півдню», - сказав ексміністр.
За словами Клімкіна, завдяки агресії на півдні України Володимир Путін може спробувати вирішити проблеми рейтингу, взяти контроль над Чорним морем, створити «квазі-Новоросію» та сухопутні «коридори» до Придністров'я і окупованого Криму, а також це відсікти Україну від морського простору.
+
0
Teilor
Teilor
1 листопада 2019, 15:26
#
Измерять надо не ввп а на сколько упадет внешнеторговое сальдо, а оно и так отрицательное.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися