Верховна Рада проголосувала за повернення до Кримінального кодексу статті, яка передбачає покарання за незаконне збагачення, повідомляє hromadske.
31 жовтня 2019, 18:45
Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
Що це означає на практиці
- Кримінальний кодекс доповнили статтею 385, яка передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.
Злочином вважатиметься набуття чиновником активів, які на понад 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищують законні доходи. А це близько 14,5 мільйонів гривень. Такі активи зможуть бути предметом спеціальної конфіскації.
Читайте також: У деклараціях депутатів знайшли невідповідності на 8,5 мільярдів
Якщо різниця між набутими активами та законними доходами сягатиме від 960 тисяч гривень до 11,2 мільйона гривень, кошти буде стягувати суд у цивільному порядку.
Хто розглядатиме справи
- Позови розглядатиме Вищий антикорупційний суд, до якого звертатимуться прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Читайте також: Золота сотня: Рейтинг найбагатших українців
Передісторія
- 26 лютого 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.
- 11 вересня 2019 року Рада в першому читанні підтримала поданий президентом законопроект, яким він запропонував збільшити поріг відповідальності за незаконного збагачення.
- Повідомлялося, що президентську ініціативу щодо цього закону погодили з МВФ і Світовим банком.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 61
Ринат Ахметов – $9,629 млрд (за рік статки зменшилися на 21%);
Віктор Пінчук – $2,310 млрд (-14%);
Вадим Новинський – $1,767 млрд (-22%);
Ігор Коломойський – $1,480 (-8%);
Геннадій Боголюбов – $1,376 млрд (-16%);
Петро Порошенко – $1,253 (+12%);
Олександр і Галина Гереги – $930 млн (+10%);
Дмитро Фірташ – $792 млн (+62%);
Костянтин Жеваго – $744 млн (+30%);
Микола Злочевський – $686 млн (+8%).
https://www.youtube.com/watch?v=f6CButXu4aM
есть такая штука - разделение властей и независимость судебных органов. Слыхали ?
поглядим. Учитывая что новая власть все больше напоминает банку с пауками - то будут это мелкие зелепуки. А БПП тронуть побоятся.
каждый день наблюдаю перебежчиков от бывших 73 %
не обманывайте себя — они просто ***.
убедили :))))))
Украина является страной с нестабильной демократией, и что бы построить здесь адекватную страну, всегда все выборы должны сводится за голосование за тех, кто не у власти - ВСЕГДА...
выбор 2019,
Порошенко - не голосуем по принципу номер 1
Тимошенко - не голосуем, должна была присесть ище 90-х
Бойко - не голосуем, по понятным причинам
Зеленский - более-менее
к тому же в целом Украине на этих выборах, произошел электоральный скачек, и наконец то, начала формироваться центристская позиция, и возможно это приведет к дальнейшему эволюции политических партий.
Всю независимую историю Украину делили политические партии(лидеры), в угоду кратковременных выгоды для себя, и во многом такая позиция положила фундамент кризису 2014 года. И то что на этих выборах появилась центристская партия с прозападными взглядами это хороший признак...
на выборах 2024-25 голосовать нужно за кого угодно кроме, Зеленского и его партию