Указ про дворічний мораторій на перевірки ФОПів усіх категорій, крім «ризикових» допоможе втримати рівень перевірок ФОПів на рівні 0,3%, як це було в попередні роки. Про це повідомляє Опендатабот.
Опендатабот: Менше 1% ФОПів перевіряють державні органи
Що відомо про перевірки
-
За 2019 рік ДФС було проведено 5 442 перевірки ФОПів щодо дотримання вимог податкового та іншого законодавства. Це всього 0,30% від загальної кількості ФОП.
-
Перевіряти ФОП можуть не лише фіскали, а й півтора десятка інших органів.
Хто та скільки провів перевірок
-
Державна служба з надзвичайних ситуацій – від початку 2018 року провела 24 тисячі перевірок ФОПів.
Читайте також: Що чекає ФОПів: закон про РРО вступить в силу через півроку
-
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів — 19 226 перевірок.
-
Державна служба України з питань праці – 2663 перевірок.
Нововведення для ФОПів
-
У вересні Верховна Рада схвалила закон про реєстратори розрахункових операцій у смартфоні та відповідні зміни до Податкового кодексу.
-
З 1 жовтня цей закон дозволяє споживачеві отримати 100% вартості придбаних товарів, якщо продавець не видав чек або якщо чек в електронній формі не було передано контролюючим органам.
Читайте також: Рада ввела єдиний рахунок для сплати податків і ЄСВ
-
Продавцеві ж загрожує суттєвий штраф. Наслідками набуття чинності закону про РРО могли стати різкий стрибок цін, масове закриття малого і середнього бізнесу, зростання безробіття.
-
Публічно підтримавши новий закон, Президент усе-таки виступив з ініціативою нового мораторію на перевірки.
Коментарі - 11
Но теперь понятно, почему эти фискалы с потными ручёнками и бегающими глазками так сильно негодуют от «вопиющей несправедливости», что у них так мало поводов и возможностей кошмарить, бесконечно проверять, доначислять и требовать взятки с ФОПов. Срочно нужно это исправить.
Если 1 000 фейковых бизнесменов, которые работают на крупные бизнеса оптимизируют по 10 000 в мес., то собственник крупного бизнеса покупает по новому лимузину в месяц.
Ви купували товар в Розетці, Цитрусі, Рошені? Там продавцем стоїть Ю.О. чи ФОП?
1. Это нельзя сделать массово, нужно ходить к каждому и определять.
2. Крайне сложно, а скорее невозможно, прописать в законе так, что касаться это будет исключительно оптимизаторов, но не касаться не оптимизаторов.
Для примера:
В торговом центре 2 точки продаж, в одной не брендированной торгует ФОП Иванов, а в другой с надписью «Цитрус» - ФОП Петров. Естественно в первом случае скорее реальный предприниматель, а во второй наемный сотрудник, на которого оформлено ЧП и до этого по очереди ЧП пришло время продавать за весь Цитрус, пока лимит не закончиться. Но юридически и тот и тот предприниматели. И тот и тот продают физ. лицам и покупают у юр. лиц. И прописать так, чтобы Иванова не трогать, а Петрова штрафануть, нереально.
Делает это компании ООО «----» у компании на субподряде 1000 уборщиц, сантехников, мастеров и.т.д.
Все 1 000 ФОПы. За услуги торговая сеть платить сотни миллионов на ООО, ООО эти сотни миллионов переводит в рамках лимитов на ФОП, за услуги уборки, ремонта и.т.д. Естественно сами физики получают мизер из этих денег.
В результате:
1. Торговая сеть не платит десятки миллионов налогов.
Внимание вопрос, как Вы пропишете в законе, чтобы этих ФОПов наказать, а тех кто работает честно как ФОП уборщиком....