Уряд під час зустрічі з тютюновими компаніями підтримав скасування норми про регулювання цін на тютюновому ринку в законопроекті №1049. Про це пише Інтерфакс-Україна.
Кабмін став на бік «табачників» щодо скасування «маржі»
Історія конфлікту
-
4 жовтня ВР прийняла в цілому законопроект №1049 «Про внесення змін у деякі закони України про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
-
За день до голосування група народних депутатів внесла поправку № 8, якою регулюються торгові націнки на сигарети для дистрибуції.
-
Поправка пропонує встановити торгову націнку (так звану «маржу») на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.
Читайте також: Найбільший виробник сигарет в Україні зупинив виробництво
-
У відповідь на це керівники компаній-членів асоціації «Укртютюн» заявили, що наслідком запровадження торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик і втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.
-
Також керівники компаній заявили, що в разі прийняття поправки підвищать ціни на пачку сигарет на 14 грн з 1 січня 2020 року і збільшать обсяги нелегальної торгівлі тютюновими виробами з 8,4% до 20%.
Читайте також: Сигарети подорожчають до 80-100 гривень у 2020 році — виробники
Коментарі - 20
Можно много рассказывать про отраву в пальмовом масле, но в любой кардиологии громадные очереди на шунтирование и стентирование отнюдь не из-за него.
Так же и с медикаментами. Если не регулировать стоимость лекарство то они буду стоить баснасловных денег.
Відомо, що через податкові ініціативи на межі зупинки опинилися «Суха балка», залізорудна шахта ім. Артема, ІнГЗК і десятки інших. Окрім того, припинив роботу Дніпровський металургійний завод ім. Петровського.
Податки і інвестиції..
British American Tobacco (BAT), один із найбільших у світі виробників тютюнової продукції, 11 жовтня 2019 року зупинила виробництво на заводі «В.А.Т.-Прилуки» в Чернігівській області.
«Як компанія ми не можемо виробляти продукцію, з якою не знаємо що робити. Через це ми зупинили виробництво (технічний процес зупинки підприємства було розпочато 8 жовтня - ІФ). Вже другий тиждень фабрика стоїть», - сказав гендиректор «В.А.Т.- Прилуки» Артем Скрипка в сюжеті одного з місцевих телеканалів.
Компанія в п'ятницю вранці підтвердила цю інформацію агентству «Інтерфакс-Україна», зазначивши, що причиною є ухвалений Верховною Радою законопроект №1049 з нормою про державне регулювання торговельної націнки на їхні товари.
Як повідомлялося, «Філіп Морріс», «Джей Ті Інтернешнл Компані», «Брітіш Американ Тобакко» і «Імперіал Тобакко» розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через ухвалення Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торговельної націнки на їхні товари.
Звісно владі невигідно втрачати інвесторів + репутацію...
«Ось ці названі іноземні компанії на зразок Philip Morris, вони і політично дуже впливові в своїх країнах. Philip Morris, не знаю, як сьогодні, був шостою транснаціональною компанією в світі. Це американська компанія, у них великі контакти в Конгресі, в Адміністрації президента Трампа тощо. Тобто вони можуть у відповідь влаштувати Україні такі проблеми, про які наша влада й не думає», - сказав він.
«Це політичні моменти. Перш ніж грубо наїжджати на іноземних інвесторів, особливо американських, я б рекомендували уважно вивчити і проаналізувати. Але оскільки я стикався з такими проблемами в 90-ті роки, знаю, як вони вирішуватимуться, знаю, хто там на що впливає. За недосвідченістю, організувавши цей дикий навал на найбільших авторитетних, визнаних світових інвесторів, ми дуже багато втратимо», - підкреслив Суслов.
За выявление нелегальной торговли кэшбек 10 минимальных зп.
Алкоголь и сигареты это разрешенные наркотики.
Наркотики не должны быть доступны любому желающему.
Съезди в Европу и посмотри сколько там сигареты стоят.
оперативно зеленые на все реагируют.
даже страшно представить, что будет, если орки пойдут в активное наступление.