В законодавстві України відсутнє визначення поняття «криптовалюта». Тому з точки зору закону придбання криптовалюти взагалі не являється інвестицією.
Юристи розповіли, як платити податки з доходів від криптовалюти
Відтак, у інвесторів в біткоїн та інші криптовалюти може виникнути пролема з оподаткуванням отриманих доходів. Про підходи українських податківців до оподаткування альтернативних валют «Мінфіну» розповів адвокат адвокатської компанії «Борисенко і партнери».
Три підходи до оподаткування доходів від криптовалюти
- За Податковим кодексом криптовалюту можна розглядати як нематеріальний актив. Тому якщо її продавцем є фізична особа, то операції з продажу криптовалюти оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором 1,5 %. Оскільки конкретного порядку оподаткування не визначено — податком буде обкладатись вся отримана сума без вирахування витрат на придбання криптовалюти.
- У випадку з підприємствами дохід від криптовалюти може оподатковуватись податком на прибуток по ставці 18%. «В даному випадку виникає ряд питань у платника податку. По-перше, які первинні документи підтверджують набуття та продаж криптовалюти наприклад, якщо це не біржова торгівля. По-друге, чи підлягає цей нематеріальний актив амортизації, що є також важливим для ведення бухгалтерського обліку підприємства», — зауважив адвокат адвокатської компанії «Борисенко і партнери»Анатолій Задніпряний.
- Сплата 20% ПДВ. Така позиція була висловлена ДФС у Харківській області в індивідуальній податковій консультації №5226/10/20-40-14-11-11 від 09.09.2016 року. «У разі відповідності віртуальних валют вимогам пп.14.1.120, пп. 14.1.191, пп. 14.1.244, п. 14.1 ст. 14, пп. „а“ п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України, операції з постачання віртуальної криптовалюти E-dinar та інших віртуальних валют, місце постачання яких розташовано на митній території України підлягають оподаткуванню податком на додану вартість».
Читайте також: Чому партнери криптовалюти Facebook покидають проект
Як платити податок фізичним особам
Дохід від операцій з криптовалютою необхідно відображати в декларації про доходи.
Доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, повинні бути включені до загального річного оподатковуваного доходу. І саме з цих доходів інвестор сплачує податки самостійно.
Якщо інвестор користується послугами професійного торговцями цінними паперами, включаючи банк, то податковим агентом платника податку являється такий професійний торговець.
Проблемні місця оподаткування
- Не зрозуміло з яких джерел допустимо брати інформацію про вартість криптовалюти для оподаткування операцій з нею.
- Відсутній порядок виплат за участю податкових агентів.
- Відкритим залишається питання щодо визначення «місця постачання» криптовалюти, що є обов’язковим при визначенні обов’язку по сплаті ПДВ.
Читайте також: Ринок криптовалют зростає, попри спроби заблокувати Libra в Європі
Коментарі - 39
Це не заважає вимагати сплатити 18% від її продажу.
Ти взагалі читаєшь перед тим як відповідати?
minfin.com.ua/2019/10/23/39464613/#com3680866
Закон есть, налоговый кодекс называется.
Є податковий кодекс. В якому записано що фізічна особа платить 18% від будь якого доходу. Ніякого спец.закону про крипту не потрібно.
Крапка.
Вот потому автор и написал что продажа криптовалюты облагается подоходным налогом на общих условиях.
Если бы был закон который говорит что криптовалюта это иностранная валюта то тогда бы в текущей ситуации продажа не облагалась бы налогом. Разве что по закону Дубинского, но он его отозвал.
Если бы был закон который говорит что криптовалюта это инвестиция то тогда бы в текущей ситуации облагался бы доход от инвестиций, а не вся сумму инвестиций (как раз это предлагают в новом законопроекте).
Но как ты сам написал — отдельного закона нет. Плати 18% со всего дохода от продажи.
Если не узнает то не заплатишь штраф. И сможешь пропетлять не заплатив налог.
Автор статьи говорит о том как должно быть по закону.
То что можно неплатить налоги поскольку налоговая не проперяет все операции физ.лиц — не новость. У нас куча магазинов торгует через «перевод на карту Приватбанка».
Определение правового статуса криптовалют поможет легализировать связанную с ними деятельность, такую, как покупка и продажа криптовалют, а также их добычу, и выведет игроков рынка из «серой» зоны, что выступит стимулом для дополнительных поступлений в бюджет от уплаты налогов.
https://biz.ligazakon.net/news/189739_v-ukraine-sobirayutsya-legalizovat-kriptovalyutu
Не получается.
Перед тим як щось обговорювати треба прочитати те що обговорюєшь.
Це зараз треба платити 18% від доходу, а в законопроекті пропонується 5% від прибутку з переносом збитків на наступні звітні періоди: за їх рахунос можно списати частину налогу від майбутнього прибутку.
Так при чем тогда тут какой-то закон?
Нет никакого закона по криптовалюте. Для налогового кодекса что продажа биткоина, что продажа рояля или книжки на барахолке — одинаковая операция. С дохода полученного по такой операции платится налог по общей ставке.
Если человек купил дом, пожил в нем, а потом продал дешевле чем купил — он тоже платит налог, прикинь! И чем єто отличается от ситуации с биткоином?
> Человек купил по 18, продаёт по 8 и ему надо заплатить сейчас ещё 19.5% налога. Или я не прав?
Еще раз — по текущему законодательству, поскольку в нем нет никаких криптовалют и они не считаются инвестицией.
> А то, что предлагается — это пока просто слова.
Так давайт ты сначала те слова прочтешь, осознаешь что там как раз предлагается исправить ситуацию с продажей криптовалюты. А потом уже обсудим єти слова.
Продавец не платит ( если не продаёт часто), платит покупатель. Запишите себе на всякий случай.
Так давайт ты сначала те слова прочтешь, осознаешь что там как раз предлагается исправить ситуацию с продажей криптовалюты. А потом уже обсудим єти слова.
То, что предлагается и то, что в конечном счёте принимается часто-густо отличается кардинально, если примется ещё вообще. А в целом я согласен - Нет никакого закона по криптовалюте.