Міністерство цифрової трансформації разом з депутатами та бізнесом підписали меморандум, щоб почати впроваджувати технології блокчейн у державних органах, а також розробити законопроекти для легалізації ринку криптовалюти в Україні. Про це повідомляє hromadske.
У Мінцифри розповіли, як впроваджуватимуть блокчейн
Плани щодо блокчейну
Технологію блокчейн планують першочергово використовувати для державних реєстрів та роботи держустанов.
За словами заступника міністра цифрової трансформації України з питань розвитку ІТ-галузі Олександра Борнякова, така система унеможливить підробку даних та рейдерство. Спочатку уряд спільно з депутатами планує розробити потрібну нормативну базу.
Читайте також: Мінцифри за п'ять років хоче перевести 100% адмінпослуг в онлайн
«Ми маємо велику проблему з законодавством, бо зараз, якщо ти маєш державний реєстр, він має зберігатися в одному місці. Система блокчейну включає в себе розподілене зберігання, а закон поки це забороняє. Коли парламент дозволить користуватися багатьма серверами, вже можна буде будувати технічну інфраструктуру», — пояснив Борняков.
Плани щодо криптовалюти
Зокрема, Мінцифри планує легалізувати ринок криптовалюти в Україні. За словами Борнякова, ринок віртуальних активів в Україні зараз працює в сірій зоні, а його обороти сягають мільярдів доларів.
«Найперше, ми хочемо ввести цих людей в правову площину. По-друге, хочемо, щоб держава заробляла з цього. Ми зараз працюємо з міжфракційним об'єднанням для того, щоб внести відповідний законопроєкт. У ньому буде прописано, як оподатковуватимуться всі ці компанії та який у них буде статус. Зараз пропонуємо, щоб вони сплачували 5% державі, якщо виводять віртуальні кошти у будь-яку валюту» — сказав заступник міністра.
Читайте також: Мінцифри планує легалізувати майнінг криптовалют
Плани уряду та міжфракційного депутатського об'єднання Blockchain4Ukraine підтримав і профільний бізнес. За даними Асоціації «Блокчейн України», у країні є близько 200 крипто- і блокчейн компаній, що майже як у Німеччині (300 компаній). Однак більшість з них не створювали юридичної особи або зареєстровані в інших країнах з більш інноваційним та лояльним законодавством.
Отримати $25 на торговий рахунок Weltrade
Перші кроки, які планують зробити
Реформування галузі на практиці ініціатори меморандуму планують розпочати вже до кінця року. Почнуть з імплементації норм FATF щодо запобігання легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, законодавчого визначення термінології криптогалузі за зразком ЄЦБ та унормування підходу до оподаткування галузі, що сприятиме розвитку ринку.
Вже за два-три тижні планують внести до ВРУ відповідні законопроекти, попередньо надавши їх для ознайомлення і внесення фінальних коректив усім охочим профільним фахівцям.
Раніше повідомлялося
-
Раніше віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував старт надання держпослуг з використанням системи ідентифікації громадянина Smart-ID грудні 2019 року або січні 2020 року.
-
Крім того, міністерство зараз працює над запуском цифрових водійських посвідчень та студентських квитків.
Коментарі - 8
А вот вывод доходов из крипты в фиатные валюты должен облагаться НДФЛ, как и все прочие доходы от купли-продажи активов.
Пока доходы от работы с криптой выводятся в фиат в «серой зоне» и не облагается налогами - весь этот бизнес можно считать нелегальным.
Да, и именно потому встречались представители крипто-бизнеса с властью. Даже вроде какой-то законопроект предложили ну или нормы по налогооблажению для законопроекта. Но это всё равно не легализация.
* весь этот бизнес можно считать нелегальным.
Нелегальный бизнес не платит налоги, украинский крипто-бизнес платит.
«украинский крипто-бизнес платит.»
Может за аренду помещения и за потребление электроэнергии он и платит.
А если смотреть на реально действующие схемы вывода, то налогами там и не пахнет…
Ну и да, если вдруг вы сторонник того что биржи и обменки должны быть налоговыми агентами — это как раз то что надо внести в закон и уже потом обвинять крипто-бизнес в нелегальщине. Сейчас крипто-бизнес не является налоговым агентом для клиента (надеюсь это так и останется).
Расскажи это тем кто платит налоги с инвестиций в фонды и ценные бумаги.
> Сын отправил платежный перевод родителям с использованием криптовалюты родителям: 200 евро ввели — 200 вывели
Так криптовалюту использует лишь небольшое число пользователей. Остальные смотрят на неё как на заменитель ценных бумаг позволяющий любому приобщиться к игре на бирже.