Зміцнення національної валюти скоротило обсяг державного та гарантованого державою боргу більш ніж на 100 млрд грн. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час засідання Комітету ВР з питань бюджету.
Держборг скоротився на 100 мільярдів завдяки зміцненню гривні
Зміцнення гривні: дві сторони медалі
«Зміцнення гривні має дві сторони медалі. Позитив — за 8 місяців цього року загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу зменшився на 101,3 млрд грн», — сказав Пацкан.
Він уточнив, що держборг скоротився на 144,3 млрд грн перевищення запозичень над погашенням боргу на 43 млрд грн.
При цьому Пацкан зазначив, що неякісне прогнозування і планування призводить до невиконання показників держбюджету.
Зокрема, в бюджеті на 2019 був закладений валютний курс, який істотно відрізняється від реального. За словами Пацкана, це призвело до значного недоотримання доходів.
Читайте також: Держборг України: секрети і загрози (відео)
«На жаль, ми змушені констатувати, що за 9 місяців цього року, за оцінкою Рахункової палати, зміцнення гривні призвело до недоотримання 20,7 млрд грн доходів державного бюджету», — наголосив глава відомства.
Він вважає це логічним, оскільки 40% обсягу доходів держбюджету ведеться із застосуванням курсу гривні до долару США або євро.
Пацкан звернув увагу, що в проект держбюджету на 2020 рік закладений середній обмінний курс на рівні прогнозу на цей рік — 28,2 грн/$ і 31,9 грн/євро.
Читайте також: Бізнес дав прогноз щодо курсу долара та інфляції на 2020 рік (опитування)
«Ці показники значно відрізняються від сьогоднішніх. Тому, вважаю, без перегляду не обійтися. Інакше, не виключаю, ми знову зіткнемося з проблемами», — наголосив Пацкан.
Раніше повідомлялося
-
За даними Держказначейства, бюджет у вересні недовиконаний за доходами на 5,3 млрд грн.
-
У минулому місяці держбюджет отримав 67,8 млрд грн доходів, хоча за планом було понад 73,2 млрд грн. Загальний фонд держбюджету отримав 56,75 млрд грн, що на 10,6% менше, ніж планувалося.
-
Залишок грошей на Єдиному казначейському рахунку, згідно з даними відомства, знизився на 0,3% порівняно з серпнем, до 61,62 млрд грн.
-
За даними Мінфіну, за вісім місяців 2019 року держбюджет пішов у мінус майже на 3 млрд грн.
Коментарі - 14
http://rp.gov.ua/PressCenter/News/?id=654
С уважением!
ах да... нечего... ну понятно... им до сих пор порошенки мешают...
хорошая статейка, когда «планировать» в Украине не возможно ... к сожалению от этого страдают все
Євро за рік подешевшав на 20%! Це означає, що наші підприємства-експортери втратили стільки ж виручки, а імпортери отримали. Хтось зі співробітників редакції ходить до магазинів? Все засипане імпортом! З чого планують отримати те, що більше цих 100 лярдів - невідомо.