Наразі парламент не збирається забороняти ФОПам надавати послуги. Цей варіант — лише один з можливих, які можуть ухвалити для боротьби з ухиленням від сплати податків. Про це повідомив у Facebook голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев.
4 жовтня 2019, 12:21
Гетманцев: Слова про заборону ФОПам надавати послуги вирвані з контексту
Що це значить
За словами Гетманцева, його заяву, оприлюднену в інтерв’ю «РБК-Україна» вирвали з контексту.
«В інтерв'ю ідеться про те, як збільшити ліміт для третьої групи платників. Це слушна ідея. Однак існує проблема — зараз третя група ФОП використовується великим бізнесом для уникання сплати ПДФО та ЄСВ. Тому, доречно розглядати варіант підвищення ліміту з одночасним розглядом запобіжників, які не дозволять великому бізнесу надалі уникати сплати податків», — пояснив Гетманцев.
Водночас він зазначив, що наразі у парламенті та уряді ще не знають, які саме запобіжники варто застосувати, щоб боротися з ухиленням від сплати податків зі сторони великого бізнесу.
Читайте також: Гончарук: «Спрощенцями має бути вся країна»
Що відомо
- Нагадаємо, що в раніше оприлюдненому інтерв'ю Гетманцев пропонував підвищити ліміт з максимального доходу, дозволеного для спрощеної системи оподаткування.
- Як можливий варіант компенсації збитків Гетманцев запропонував прибрати надання послуг з переліку видів діяльності, дозволених для ФОП третьої групи.
- Раніше у партії «Слуга народу» анонсували законопроєкт, направлені на боротьбу зі зловживанням спрощеною системою оподаткування.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 15
І зарплати вчителям в 4 тис баксів. Непорозуміння вийшло?.. Зе- жесть!
Про це він сказав під час зустрічі компаній-членів Американської торговельної палати, Європейської бізнес асоціації та Спілки українських підприємців в п’ятницю.
«Замість боротьби у тіньовій економіці дуже багато законодавчих ініціатив намагаються ускладнювати життя багатьом малим підприємцям», — сказав Климов.
За його словами, станом на лютий 2019 року в Україні 572 тисячі ФОП-ів 2ї групи і 479 тисяч ФОП-ів 3-ї групи.
«Тобто ми говоримо про мільйон підприємців, яким ми ускладнюємо життя. Коли ми кажемо про цифрові РРО, забувають сказати, що Z-звіти будуть паперовими, що вони будуть звітувати у податкову, що підриває саму суть спрощення системи», — заявив він.
«А ми намагаємось зробити так, щоб весь бізнес був на спрощеній системі, щоб податкове навантаження було настільки простим і легким, щоб створювало справжні драйвери зростання економіки. Щоб досягти 40% зростання економіки, ми маємо думати про драйвери цього зростання», — підсумував він.
«Ми в Rozetka категорично не підтримуємо цей закон... Скоро перевірки будуть у всіх, до кого захочуть прийти. Тому я закликаю бізнес не мовчати», - підкреслив Чечоткін.