Кабмін не планує підвищувати податки і навантажувати бізнес додатковими виплатами. Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук в ефірі «Свобода слова» на ICTV, передає РБК-Україна.
Гончарук заявив, що влада не підвищуватиме податки
За його словами, шлях підвищення податкових платежів є неправильним. Держава, на переконання Гончарука, повинна створювати стимули для бізнесу і громадян.
«Ми не плануємо збільшувати податки. Це неправильний шлях. Держава не повинна збільшувати обсяг ресурсів, які вона пропускає через себе», — сказав Гончарук.
Читайте також: У Раді представили реалістичний бюджет-2020. Деталі
Він додав, що перегляд оподаткування в Україні може призвести до втрати довіри інвесторів.
«Ми не плануємо підвищувати податки. Зараз у Верховній Раді зареєстровано багато ініціатив, не до всіх ми маємо безпосереднє відношення. Абсолютно точно, неправильно переглядати умови оподаткування, щодо яких була досягнута певна домовленість. Коли країна говорить, що певний період часу не переглядає оподаткування, а потім робить навпаки, вона втрачає довіру», — зазначив прем'єр.
Що відомо
- У середині вересня, Гончарук повідомив, що Кабмін планує в наступному році поступово зменшувати податки і зробити їх рівними для всіх платників. За словами прем'єр-міністра, уряд має намір збирати менше податків та більш ефективно їх витрачати.
-
Фактичний показник зростання економіки України у другому кварталі 2019 року на 4,6% в річному вираженні перевищив оцінку Нацбанку, опубліковану в інфляційному звіті за липень.
Коментарі - 20
К слову, не все штрафы увеличиваются, например Гончарук говорил об уменьшении штрафов за неофициальное трудоустройство, так как они сейчас неадекватно большие. Посмотрим чем закончится.
Навпаки, треба зробити таку систему, при якій працювати в «білу» буде фінансово вигідніше. Поки ситуація протилежна - виходу не буде.
За них это сделают депутаты ВРУ.
Странная тенденция. Видимо, со временем он скажет «Кабмин планирует совсем немного повысить налоги».
А по поводу стран Западной Европы – не нужно ставить кобылу впереди повозки. В этих странах сначала были низкие налоги, и их экономика бурно росла. А вот уже когда они стали развитыми, к власти поприходили социалисты и начали изымать из экономики и перераспределять через бюджет больше денег, и теперь они растут в среднем на 1-1.5% в год. Но они то могут себе позволит это позволить. А вот мы, будучи нищей страной, имеем фискальную нагрузку на уровне стран Европы.
И да, во многих странах есть льготные системы для малого бизнеса, в том числе и с лучшими условиями, чем в Украине. Например, в Грузии предприниматели платят 1% от оборота, против 5% в Украине.
очень успешно идут на встречу бизнесу господина Коломойского.