Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що забезпечення незалежності Національного банку є одним з пріоритетів для українського уряду. Про це Гончарук написав у Facebook за підсумками роботи місії МВФ в Україні.
Уряд пообіцяв МВФ захищати незалежність Нацбанку
Що це значить
«Забезпечення незалежності Національного банку та захист фінансової стабільності залишаються пріоритетом нашого уряду та маркером для наших міжнародних партнерів», — повідомив Гончарук.
Зазначимо, що раніше низка українських ЗМІ повідомляли, що місія МВФ так і не уклала нової угоди з Україною через заяву Гончарука щодо пошуку «компромісу» з колишніми власниками Приватбанку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, які хочуть отримати відшкодування або повернути банк назад собі.
Читайте також: Гончарук «заспокоїв паніку» навколо програми співпраці з МВФ
Те, що питання Приватбанку справді стало на заваді у переговорах з місією МВФ частково підтвердив голова Національного банку Яків Смолій.
«Про що у підсумку буде боліти голова в команди МВФ у Вашингтоні? Як мінімум про припинення тиску на реформаторів та збереження фінансової стабільності, яка залежить від перебігу низки судових процесів в Україні і не тільки», — написав Смолій, вочевидь, маючи на увазі суди щодо Приватбанку.
Оформити депозит в Приватбанку
Сам Гончарук вважає, що нову угоду з МВФ Україна підпише протягом наступних декількох тижнів.
Що відомо
- Однією з причин, через які уряду не вдалося досягти швидких домовленостей з МВФ, називали перспективи розвитку ситуації з Приватбанком.
- Повідомлялося, що кредитор тримає у фокусі скандал, який виник після публікації інтерв'ю прем'єр-міністра Олексія Гончарука Financial Times. Нагадаємо, FT писав про те, що, за словами Гончарука, Київ хоче досягти компромісу з Ігорем Коломойським про націоналізацію Приватбанку. Пізніше Гончарук спростував цю заяву.
Коментарі - 8
«Я пояснюю ось цю гру в піддавки з Трампом - в стенограмі Зеленського - тим, що йому потрібно якось рятувати Коломойського. У Коломойського проблеми в Америці. І якщо вони »так на так«, що називається, допоможуть щодо Байдена, щодо кейсу, то тоді від Коломойського, дивись, відчепляться. Тобто Зеленський сам би, може бути, і не прагнув заручитися усіма цими домовленостями з Трампом, але його тягне »колективний Зеленський«, всі навколо нього, які вимагають захисту своїх інтересів, зокрема, в Америці», - пояснив він.
На думку Фейгіна, Зеленським узято на себе «масу зобов'язань» перед тими, хто підтримував його виборчу кампанію і передусім перед Коломойським.
І тільки тоді, коли чинний глава української держави, додав експерт, від цих зобов'язань в той чи інший спосіб звільниться, тільки тоді можна буде говорити як про його самостійну політику, так і про те, що ж вона собою являє.
«Коломойський й усі інші особи - це і є »колективний Зеленський«. Коли вони розділяться, »колективний Зеленський« та »персональний Зеленський«, тоді влада Зеленського стане однорідною, в тому сенсі, що в ній залишиться тільки він один, як той, хто приймає рішення, зраджує, якщо треба в інтересах України, який здає або, навпаки, позбувається людей, які йшли разом з ним. Ось це і буде моментом біфуркації», - зазначив Фейгін.
А вот на Коломойского никаких дел заводить не будут ни за вывод бабла в огромных размерах из Привата ни за нанесение материального ущерба некоторым госкомпаниям, где Беня приложил свои шаловливые ручки — и это тоже будет «по приколу».
Ведь должен быть хотя-бы один человек в стране, на которого никто не имеет права заводить уголовные дела и ни под каким предлогом.
И это точно не президент…