Фінансовий портал «Мінфін» продовжує серію важливих питань на фінринку на своєму youtube каналі.
26 вересня 2019, 16:04
Гривня зміцнюється: чи вигідно це для економіки України? (відео)
У цьому відео ми розглянемо тему: «Чому гривня зміцнює свої позиції?»
Обговоримо важливі питання:
- Як зміцнення гривні впливає на економіку України?
- Що робити громадянам, які купили валюту на початку року дорожче, ніж зараз?
- Чого очікувати найближчим часом з курсом?
- Куди краще вкладати заощадження у валюту або в ОВДП?
Крім того, для тих, хто хоче розуміти істинний сенс і важливість подій на фінансовому ринку, «Мінфін» запускає платну розсилку, в якій дасть експертну оцінку останнім новинам фінансового сектора України і світу.
Якщо ви зацікавлені отримувати наш продукт та мати доступ до інсайту фінансових ринків, пишіть нам на ✉️info@minfin.com.ua.
Підписатися на youtube канал «Мінфіну»
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 56
Какая разница доллар или гривня если такой же нон-резидент владеет обоими. Почему мы должны давать контроль страны им?
И выступающий, лукавит, никакой покупательной способности населения увеличения сейчас нет, цены не падают, а наоборот растут… так что даже получающим ЗП в гривне ничего тут не радует, это обман… развечто скупать доллар за гривну (с неизвестными перспективами), или ехать на море, не больше… товара вы сейчас не купите дешевле, забудьте.
І ще одна кака, буде мінус грошей по транзиту газу, бо москалі так просто не здадуться. Як завжди, робитимуть що захочуть, бо як не крути, Європа замерзне без їхнього газу, а слідом і ми, бо реверсу не буде. При цьому і сама рашка ляже без грошей, але їм не звикати. Тому Європа мовчки хитатиме головою і все. Ну може Міллєра в санкції додадуть... Тому подальше укріплення під великим питанням. Позитивно може вплинути ринок землі, але 2 лярди баксів не рятують, але агонію продовжать. Має щось кардинально змінитися, інакше це все лише ситуативні коливання, які не міняють загального тренду.
Само собой девал был слишком большим и стремительным. Сейчас идет коррекция из-за стабилизации экономических и политических показателей. Но 18 грн за евро бредняк полный.
Я уверен что валюта остановится на отметке 21-23 грн за доллар. И это +/- её реальный курс.
От, наприклад, буде стабільно долар по 25. При середній зарплаті 10000 грн - це 400 доларів. Припустимо, якийсь прилад коштує зараз 5800 грн. Якщо ціна сформувалась з курсу 29 - це 200 доларів, але при курсі 25 - це 232 долара. Якщо курс буде стабільний, то завтра зайде конкурент з Польщі за 220 доларів і нашому присниться була пухнаста тваринка.
Це, звичайно, грубий приклад.
І, звичайно, все це не стосується монополістів та картельні зговори (як у випадку з нафтопродуктами)
Да вот такой он забитый и необразованный типичный украинец .А с другой стороны и бедный народ едва сводящий концы с концами и «не имеющий» ни на что время .
А покупать на рынках - это хорошо ( сейчас) - я так считаю( некоторые товары ) .Единственный минус ,- не очень удобно .
Коли курс в 98-му штучно стримували, а потім все ж таки девальвували гривну до 5 за долар - це дало потужний поштовх для економіки. Але якби в стилі Гонтарєвої/Порошенка тоді опустили десь до рівня 10 - була б біда.
Так само при Янику - штучно тримали на рівні 8-8,50, хоча дозволивши опуститись хоча б до 10 - не треба було б брати стільки запозичень.
Коротше кажучи, потрібен розумний баланс.
Ну і в ігри ЄС/Китаю/США по штучному зниженню нам грати не варто - не настільки в нас міцна економіка, а довіра до банків/валюти/ влади врешті-решт - дуже низька