Середа на валютному ринку пройшла дуже цікаво і динамічно. Причому — попсувала нерви як банкірам, так і клієнтам.
Несподіваний зліт долара в середу: що пішло не так на міжбанку
![Середа на валютному ринку пройшла дуже цікаво і динамічно.](/img/2019/39173633/8de76178b9bf2af4b4510d3a05988af5.jpeg?1569426554)
На самому початку сесії нерезиденти активно продавали валюту під розрахунки за куплені вчора ОВДП. Потік доларів виявився настільки суттєвим, що Нацбанку довелося як мінімум тричі виходити на міжбанк з викупом долара. Купував спершу по 24,09 гривень, потім — по 24,05 гривні, а потім — й по 24,04. Придбав за нашими оцінками не менше 150 млн доларів і це фактично одна з найбільших щоденних інтервенцій регулятора з початку року.
Тому з ранкових 24,07 / 24,09 гривень за долар курс на 11 годин просів тільки до 24,04 / 24,06 гривень, хоча мав без підтримки НБУ всі шанси провалитися як мінімум до рівня в 23,90.
Але після такого масованого скуповування валюти — ситуація на міжбанку стала стрімко змінюватися. Нацбанк явно перестарався. Після 11:20 попит почав перевищувати пропозицію і о 12:00 долар уже виріс до 24,07 / 24,10 гривень, а до обіду злетів до 24,13 / 24,17.
Після 14:00 незакритий попит декількох імпортерів закріпив котирування на позначці 24,13 / 24,17 гривні за долар, а потім спекулянти на млявому і малооб'ємному ринку швидко розігнали його до 24,20 / 24,24 гривень на 15-ту годину і до 24,21 / 24,25 на 16:00.
В останню годину сесії запал спекулянтів по розгойдуванню ринку вперся у відсутність попиту і завершилися торги по долару рівнем 24,175 / 24,20.
Надлишкова старанність і «жадібність» Нацбанку при скупці валюти зіграли поганий жарт з гривнею і порядком «налякали» ринок на кінець дня. Четвер при такому закритті у середу здатний дати істотно заробити спекулянтам на несподівано з'явившихся «побоюваннях» по курсу з боку реальних покупців-імпортерів.
Головні події 25 вересня на міжбанку:
1) Несподіваний зліт курсу долара з ранкових 24,07 / 24,09 гривень до 24,175 / 24,20 на кінець сесії через «перевикуп» регулятором валюти на торгах;
2) НБУ викупив величезний обсяг пропозиції долара (до 150 млн) на початку сесії через Matching за цінами: 1) 24,09 гривень; 2) 24,05 гривень і 3) по 24,04 гривні — в перші дві години сесії, чим буквально на рівному місці «розгорнув» тренд на міжбанку в сторону швидкого зростання котирувань;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 24,0665 гривень за долар, а офіційний курс долара на 26 вересня встановлений на рівні 24,120199.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 44
Мудрий народ теж так робить.. імхо.
Поди купи на гривны что нибудь в другой стране, или попробуй в обмене здать Обменник задолбешься искать…
П.С.макулатурой гривна была в 2014-2019. Сейчас это муссор Бакс ее дожал к 0 стоимости Засчет этих игр НБУ и минфина имеем валюту, которая не имеет вообще ценности. Правильно говорил тут чел, что их надо было расстрелять…
весь історичний графік курсу гривні таке показує - роками стоїть на місці або повільно і мало зміцнюється, а потім обвал в рази за якісь дні і тижні! Чому цього разу має бути по-іншому, якщо фундаментально в Україні нічого не змінилось?
Плюс Ситибанк и более-менее активно доллар продавали еще Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль и Укрэксимбанк.
Народ вже давно не дурний у питанні валюти.. І тому валюту продає тільки при необхідності..
І фіг влада виманить у матрасників валюту:)) Хоча бажання мають велике беня і зе-ко..