Рада прийняла закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», який, зокрема, скасовує податок на інвестиції, передає Укрінформ.
Рада скасувала податок на інвестиції: що це дасть
Цілі закону
Метою закону є поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямами, обраними в результаті комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку в методології рейтингу Doing Business.
Закон спрямований на усунення юридичних прогалин, а також впровадження в правову систему України інноваційних правових інструментів.
Варіанти вигідних інвестицій з бонусами від «Мінфіну»
Зокрема, у сфері захисту прав акціонерів передбачена відповідальність посадових осіб акціонерного товариства за збитки, завдані угодою з інтересом, укладеною на неринкових умовах.
У сфері будівництва, зокрема, скасовується обов'язок сплати пайового внеску в розвиток інфраструктури населеного пункту.
Читайте також: Рада скасувала пайовий внесок для будівництва
Що це дасть
Передбачається, що в результаті прийняття закону вдасться:
- знизити кількість порушень прав міноритарних акціонерів;
- знизити вартість кредитних ресурсів;
- зменшити витрати, пов'язані з будівництвом житлових і нежитлових об'єктів;
- підвищити якість правосуддя у господарських справах, скоротити термін розгляду господарських спорів;
- збільшити кількість товариств з обмеженою відповідальністю, які діють на підставі модельного статуту.
Коментарі - 3
«Це б’є по видобутку газу і нафти. Хтось хоче зробити нас тотально залежними від Росії. Ми самі можемо видобувати!», – заявляє професор.
Крім того, за його прогнозом, стагнація важкої промисловості неминуче вплине на курс гривні. «Зарплати стануть меншими, це призведе до девальвації гривні, а значить, потім і до інфляції», – пояснив експерт.
Раніше повідомлялося, що в разі прийняття законопроекту №1210 українська гірничорудна промисловість буде платити в чотири рази більше податків.
Експерти вже охрестили проект №1210 «законом Коломойського», адже підвищення фіскального тиску на видобуток марганцевої руди законопроект не передбачає, а найпотужнішим гравцем на українському марганцевому ринку вважається компанія «Приват Інтертрейдинг», яка належить групі «Приват» бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.