Верховна Рада розглянула у другому читанні та схвалила законопроекти щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
20 вересня 2019, 17:38
Рада відстрочила введення РРО до 2021 року
Що відомо
- Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп починають діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку ІІ групи з 1,5 до 2,5 млн грн.
- Вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб (не суб’єктів підприємницької діяльності) та платників єдиного податку І групи.
Що передбачає
- Документ передбачає можливість використання як класичного, так і програмного РРО, відсутність монополії чи обмежень з боку держави на розробку програмних РРО, реєстрацію програмного РРО через Електронний кабінет.
Норма про «кешбек» набуває чинності з 1 жовтня 2020 року
- Вона передбачає, що споживач, який здійснив покупку на суму понад 100 грн. та отримав чек, має можливість перевірити його на автентичність, і якщо виявиться, що розрахунковий документ в електронній формі не переданий контролюючим органам, написати скаргу, на підставі якої може бути призначена перевірка.
- Якщо перевірка підтвердить, що продавець порушив порядок проведення розрахункових операцій, його оштрафують, а покупцю повернуть 100% вартості придбаних товарів.
Тоді ж вводиться застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному), які до цього застосовуються в обмеженому розмірі, та починається застосування загальних правил використання РРО для окремих категорій платників ЄП ІІ-IV груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік), які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння
- роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування
- реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується КМУ.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 19
Популизм он тако...
Зеленський одне кричить а Гончарук інше і звісно олігарх ще інше глаголить.. Жартують так з українцями?
За 5 кварталів можна підготуватися та встановити РРО (тим більш, якщо буде в програмному вигляді, навіть платити не доведеться), та й ліміт більш-менш привели до адекватного значення.
Якщо маємо тотальний контроль коштів, як в Європі та майже неможливість дати хабар — всі кряхтять, підіймають ціни, але встановлюють РРО та платять податки.
Але вже десятим питанням є ефективність витрат цих податків державою.