В Україні до кінця року 2019 року курс долара може піднятися до 27 гривень. Про це розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, передає Уніан.
Аналітики спрогнозували курс долара до кінця року
Аргументи експерта
Цього року динаміка курсу відрізняється від минулих періодів, пояснює експерт. Традиційно з осені і до нового року починається період девальвації, але цього року традиція була порушена.
«До кінця року долар може коштувати до 27 гривень. Це не повинно призвести до негативних наслідків», – заявив Юрчишин.
За його словами, зриву бюджету очікувати не варто. Чинники, які впливали на зростання національної валюти, завершилися. Він прогнозує, що до кінця року ситуація відновиться. "Є декілька причин, пов'язаних з припливом валюти в Україну. Це вибори – під них приходить валюта.
«Це також значні надходження від тих, хто працює за кордоном. І це надходження нерезидентів на ринок облігацій внутрішніх державних позик. Це більше 3 млрд дол.
Всі три чинники вже завершилися. Є навіть спостереження, що ОВДП, які перебувають у власності нерезидентів, починають зменшуватися», – сказав Юрчишин.
На думку економіста, панікувати, що гривня підніметься до 8 або 10 за долар, не варто. Бюджетні ризики також перебільшувати не варто, враховуючи надходження до бюджету.
Отримати $25 на торговий рахунок Weltrade
«Найближчим часом, враховуючи, що у нас є негативне зовнішнє торговельне сальдо, очікуються значні виплати, гривня трохи просяде. Проблеми, які є, в тому числі, можуть бути компенсовані за рахунок такого надвисокого припливу на ринок ОВДП. Зростання дефіциту, найімовірніше, відбудеться», – резюмував економіст.
Що відомо
- У проекті державного бюджету на 2020 рік, який Кабмін вніс у Раду, розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 28,2 грн/долар.
- Рада НБУ затвердила Основні принципи грошово-кредитної політики. У цьому документі регулятор поділився своїм баченням завдань на 2020 рік і середньострокову перспективу.
Коментарі - 9
«Достаточно решения суда. А наши суды вы знаете. Если Коломойский принимал три решения в один день еще до первого тура выборов — о национализации, персональных гарантиях и связанных лицах, то что ему мешает получить остальные решения суда, таких же »липовых«? Если национализация признается решением суда недействительной, делается реституция,то есть государство забирает 155 миллиардов, и на этом месте образуется дыра. Нацбанк же не может ничего национализировать, Нацбанк может только признать банк неплатежеспособным. Поэтому есть два варианта: для больших системных банков — обращаться к Минфину за национализацией, для несистемных — обращаться в Фонд гарантирования вкладов. Рожкова сказала еще полгода назад в интервью, что Нацбанк будет обращаться за повторной национализацией. Вопрос теперь к Минфину, согласится ли он на повторную национализацию», — резюмировала Гонтарева. Источник: https://censor.net.ua/n3149066