Нафтогаз продає споживачам газ, який вони зможуть використовувати взимку, дорожче діючої на нього ціни. Про це повідомляє Антимонопольний комітет України.
АМКУ заявив, що Нафтогаз завищив ціни у програмі «Газ про запас»
Що це значить
- НАК «Нафтогаз України» не надає споживачам повної і точної інформації про ціну газу в межах акції «Твоя енергонезалежність» зі створення газового запасу до опалювального сезону. Таким чином споживачі можуть бути введені в оману, заявили в АМКУ.
«За результатами проведеного Антимонопольним комітетом аналізу встановлено, що інформація, розміщена на сайті газопостачальної компанії Нафтогаз України щодо продукту „Газовий запас“ у межах акції Твоя енергонезалежність, не містить повних і точних умов Додаткової угоди, яку має підписати споживач», — повідомили в Комітеті.
Читайте також: Нафтогаз знизив ціну газу для населення на 3,4%
«Якщо ціна на газ взимку буде нижчою, ніж оплачена за акції у вересні, то доведеться сплатити новий обсяг газу за новою, нехай і нижчою, ціною. А за вже придбаний кошти не повернуться — просто цей обсяг буде „чекати“, поки ціна знову підвищиться. А якщо ціна так і залишиться нижчою, то перерахунок буде можливий тільки після 1 квітня. І це не просто теорія: діюча ціна на природний газ для населення в серпні 2019 року становила 4770 грн за тисячу кубометрів і була на 226 грн нижче ціни по акції Твоя енергонезалежність», — йдеться в повідомленні АМКУ.
Антимонопольний комітет рекомендував Нафтогазу та регіональним газопостачальним компаніям припинити поширення неповної та неточної інформації, оскільки це містить ознаки порушення Закону про захист від недобросовісної конкуренції.
Одночасно Комітет звернувся до Нацкомісії з питань енергетики і комунальних послуг з пропозицією вжити заходів щодо забезпечення контролю за дотриманням газопостачальними компаніями ліцензійних умов.
Що відомо
- Нафтогаз запропонував побутовим споживачам закупити газ за низькою літньою ціною і використати його протягом опалювального сезону.
- Відпускна ціна «Нафтогазу» газопостачальним підприємствам (газзбутам) у рамках продукту становить 4874,42 грн за тис. куб. м (без ПДВ та вартості транспортування і розподілу).
- Продукт дає можливість українцям закупити газ в обсязі до 25 тис. куб. м., що має бути достатнім для забезпечення потреб домогосподарства протягом усієї зими.
Коментарі - 20
Теж обман? Навпаки всі хто купили газ дешевше будуть тихо сидіти і радіти що вони «такі розумні». А от якщо впаде - одразу обман.
Оборудки такого виду це інвестиція, а у будь якої інвестиції є ризик. Ризик що не виросте, а впаде, або навпаки впаде, а не виросте. Це треба розуміти всім тим хто хоче зіграти на газовому тоталізаторі і не вити потім якщо «не вигорить».
Понятное дело, что наши люди не считают зазорным обычное мошенничество, которое заключается в подаче завышенных показаний счётчиков перед подорожанием того или иного носителя.
Такое случается не только с газом, когда народ летом показывает максимальные объёмы потребления по сравнению с зимой, но даже с водой, когда при публикации сообщения о повышении тарифов со следующего месяца некоторые клиенты подают вместо обычных пять-семь кубов потребления цифры в двести или пятьсот кубов и затем несколько лет подряд погашают образовавшуюся задолженность но по старым ценам, трёхлетней давности.
SkrudjMacduck 4 сентября 2019, 15:44
#
То ти ж розганяєш, що дорогше буде, то для всепропальщиків газ дешево можна взяти зараз, а тим, хто вірить в перемогу, зараз брати не потрібно, тодіж ще подешевшає. Вибери собі те, що вважаєш за потрібне. Якщо ні, то візьми половину, тоді взагалі для тебе ціна не зміниться, адже ціна мінятиметься пропорційно.
или
bonv 3 сентября 2019, 15:08
#
Нафтогаз запевняє - так зрозуміліше.
Продукт дає можливість українцям закупити газ в обсязі до 25 тис. куб. м, чого має вистачити для забезпечення потреб домогосподарства протягом всієї зими.
Пропозиція актуальна до 25 вересня. Відпускна ціна «Нафтогазу» і газопостачальним підприємствам (газозбутам) у межах продукту становить 4874,42 грн за тис. куб. м (без ПДВ та вартості транспортування і розподілу).
Лично вое мнение я высказал - надо быть очень «не далеким», что бы без конкретного договора дать деньги под газ и без всяких гарантий!
Там даже «ротердам+» отдыхает…
«Я конечно очень извиняюсь»
А вы не извиняйтесь, а просто перейдите по ссылке и прочитайте текст.
https://368.media/2019/08/27/tsentrenergo-potratit-250-mln-griven-na-zakupku-rossijskogo-uglya
в догонку от профсоюзов
https://lb.ua/economics/2019/08/07/434162_sbu_prosyat_proverit_informatsiyu.html
ну а потом можете что-нибудь и оспорить…
Проект бюджета-2020 свидетельствует, что «Центрэнерго» исключили из списка на продажу
.
Спасибо за понимание!
P/S Не читайте всякий «желтый» бред! Читайте законодательство страны в которой вы живете.
Список предприятий всегда был у ФГИ с планируемой стоимостью продажи каждого предприятия.
Если сопоставлять суммы в бюджете со списком в ФГИ - всегда можно понять, что планируют продавать а что отложили на потом.
Читать законы конечно полезно, но все договорняки не вписываются в рамки существующих законов.
И если вредно читать «жёлтую прессу», то иногда полезно изучать скан-копии реальных документов, опубликованных в этой «жёлтой» прессе.
Не поленитесь ознакомиться всего с тремя листиками, отсканированными с оригинального текста бумажного документа за подписью и.о. гендиректора Центрэнерго Потапенко - первая ссылка
в моём сообщении от 17 сентября 2019, 23:08
Да и до 01.10.2019 осталось ждать не долго - это дата, когда обещают подать в ВРУ бюджет 2020.
Кстати, вероятность того, что тексты в «жёлтой» прессе совпадут с текстами и цифрами в проекте бюджета на 2020 год - достаточно велика.
Для подтверждения - ждать осталось не долго.
Я за отфонарное голосование «Слуг Народа» и пяти копеек не готов отдать...
Я уже публично спорил с semenvekselberg на деньги на этом форуме — до сих пор не могу получить 10 тысяч гривен, проспоренные semenvekselberg.
А ведь там было всё однозначно — либо «ДА» либо «НЕТ».
В данном варианте очень размытые условия спора, много неопределённостей и конечно же есть возможность повлиять на результат пообщавшись с составителями этого документа — благо они все в зоне досягаемости и в пределах одного города Киева.
Для такого рода споров нужны более чёткие критерии — только «ДА» или «НЕТ»
и никаких цифр, кроме сроков.
И конечно же денежной единицей должна быть только гривна.
У вас много денег и их некуда девать — нет проблем.
Могу поспорить на 10 тысяч гривен, что в 2020 году правительство не сможет приватизировать все четыре госбанка, как об этом объявляли ранее в команде президента Зеленского.
По ЦентрЭнерго мне нужно дополнительное время для консультаций со знакомыми специалистами — ведь мой профиль банки…
А по приватизации госбанков хоть сейчас готов спорить…
Источник: https://minfin.com.ua/2019/08/27/38869321/
Похоже в АМКУ ничего не знают о существовании финплана Нафтогаза — возможно тогда бы они не высказывали дурацкий предположений о том, что цена газа в декабре будет ниже цены газа в августе.
«Если цена на газ зимой будет ниже, чем оплаченная по акции в сентябре»
А если выше, то грош цена таким предсказателям из АМКУ.