Міністр фінансів Оксана Маркарова представила проєкт закону «Про державний бюджет України на 2020 рік». Про це йдеться у повідомленні Мінфіна.
Бюджет-2020: що Кабмін пропонує Раді
Основні показники проекту держбюджету
- Доходи Державного бюджету на 2020 рік (з трансфертами) передбачені у сумі 1 079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду – 962,7 млрд грн.
- Видатки — у сумі 1170,0 млрд грн
Видатки на національну безпеку і оборону становлять 245,8 млрд гривень, що на 33,8 млрд більше, ніж у 2019 році.
На розвиток дорожньої інфраструктури передбачаються спрямувати 74,4 млрд грн, в тому числі Державний дорожній фонд — 69,7 млрд грн.
Для підтримки енергетичної незалежності планується виділити 2 млрд грн
Мета боргової політики — забезпечити зменшення відношення обсягу державного боргу до ВВП до рівня 46,7% на кінець 2020 року. Одним із шляхів реалізації такої амбітної задачі є поступове зменшення дефіциту державного бюджету (до 2,09 % ВВП в 2020)
Платежі за державним боргом у 2020 році становитимуть близько 438,1 млрд грн, з яких обслуговування державного боргу – 145,2 млрд грн; погашення державного боргу – 292,9 млрд гривень.
Прогноз фінансування державного бюджету 2020 року через надходження від приватизації державного майна приведений до реально можливих 5 млрд грн виходячи з підготовки об'єктів.
На 2020 рік видатки державного бюджету на освіту заплановано у сумі 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Вперше у проєкті державного бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 0,3 млрд гривень.
Читайте також: Кабмін вніс проект держбюджету-2020 до Ради
Загальні видатки на охорону здоров’я становлять 108 млрд грн, що на 9,8 млрд більше, ніж у 2019 році. Медичну субвенцію закладено в розмірі 14,6 млрд грн, на реалізацію програми медичних гарантій для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, реімбурсації вартості лікарських засобів передбачено 72,1 млрд грн, на централізоване придбання медикаментів та медичних виробів — 6,6 млрд грн, на лікування громадян за кордоном — 0,7 млрд грн.
Витрати на розвиток культури та інформаційну сферу становлять 8,6 млрд грн, зокрема, на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури в світі — 0,1 млрд грн, на розвиток суспільного мовлення України — 2 млрд грн.
Мінімальна зарплата складатиме 4723 грн
Фінансування Пенсійного фонду України з державного бюджету складе 172,6 млрд грн.
Коментарі - 33
Если зарплата учителей будет отставать от средней по стране - учителями останутся работать только совсем бездарности.
Как раз кто учился «так сяк» потом и идут и *** мозги нашим детям, не зная ни программы — ни подхода к детям
У мене дружина першу вищу отримувала педагогічну лише тому що могла туди поступити на бюджет, а не тому що мріяла бути педагогом. Вже по закінченню під час декрету отримала другу вищу та пішла працювати в фінансову сферу.
Мне не с чем сравнивать, потому что я только один университет заканчивал. В моем городке был только один университет, а ехать далеко не было денег. Да, конкуренции там нет. Но я думаю что в том маленьком городке все университеты были бы примерно одинаковые. Зато было без взяток. Мне никто не верит что я ни разу не платил, а другие студенты платили крайне редко.
Думаю что проблема в том что университетов больше чем нужно. Из СССР досталось много «научных» кадров и им нужно где-то работать. Через какое-то время это исправится само из-за демографии. Мало кто хочет идти в науку, а старые профессора уходят на пенсию. Будем мы еще наблюдать нехватку преподавателей и сумасшедшие конкурса.
Нытики-зрадоботы 70 левела, профи!
Вопрос. Так где зрада? :)
«Прошлое правительство собиралось поднимать минималку уже в этом году» — в бюджете это было заложено на этот год, или это был популизм Гройсмана перед выборами?/>
«Ни в статье, ни в первоначальном комментарии не было ничего про уравниловку, разряды и оклады.» — мой ответ был на комментарий «Ваша зарплата не больше минималки? Попробуйте поискать другую работу.», только для того чтобы спустить «киевлян» «с небес».