Народні депутати 10 вересня проголосували за пакет законів про використання касових апаратів (РРО) в торгівлі. AIN.UA пояснило, яких саме ФОП торкнуться норми законопроекту.
13 вересня 2019, 10:34
ФОП 2-4 групи зобов'язали переходити на касові апарати: кого це торкнеться
Що з РРО зараз
- РРО зобов'язані використовувати ФОП на єдиному податку 2-4 груп у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з доходом більше 1 млн в рік.
Що зміниться
- Обмежень за розміром доходу більше не буде.
Коли зміниться
- З 1 січня 2021 всі ФОП на єдиному податку 2-4 групи будуть зобов'язані використовувати РРО або ПРРО незалежно від доходу. Для дев'яти категорій ФОП ці правила почнуть працювати вже з дати набрання чинності закону (через 6 місяців після дати його публікації).
Читайте також:ФОП-контроль: як нові закони змінять життя малого бізнесу
Кого торкнеться
- Ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб'єктів господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, які розраховуються в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).
Таким чином, всі ФОП, які розраховуються в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані з 2021 року використовувати РРО і ПРРО, незалежно від розміру їх доходів.
Ці правила не торкнуться:
- ФОП на єдиному податку 1 групи;
- Суб'єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів з рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо;
- Суб'єктів господарювання, чия діяльність не підпадає під Класифікатор ДФС (переважно, це виробники).
- Суб'єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 Закону.
Якщо ви ФОП в IT або, наприклад, дизайнер — це вас не торкнеться.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 19
И почему исключения для ФОП в ІТ и дизайнеров? Чем они лучше? Айтишники вообще имеют очень и очень неплохие доходы.
>> Эти правила не коснутся: субъектов хозяйствования, которые рассчитываются в безналичной форме путем перечисления денежных средств со счета плательщика на счет получателя, без использования электронных платежных средств, платежных чеков, жетонов и т.п.;
Покупатель вставил карту в терминал, значит ею начал пользоваться. В Приват 24, еще можно понять, но там может быть виртуальная карта.
А вот если ты получаешь безналичный перевод на счет ФОП (не физлица, а именно ФОП), то зачем кассовый аппарат? Банк и налоговая и так видят эти деньги.
До айтішника не приходить клієнт з-за кордону з карткою, аби оплатити за його роботу.
Айтішникам платять на доларовий рахунок, на основі інвойсу або договору, все це - зовнішньоекономічна діяльність на основі контрактів і по безналу.
Де ви тут хочете термінал приткнути?
Коломойский, будучи владельцем Привата, когда понемногу но очень часто выводил клиентские деньги из банка
(всего накапало где-то 5,5 млрд баксов) прекрасно себя чувствовал на своей вилле на берегу Женевского озера.
Фирташ неплохо устроился в Австрии, Ахметов давненько обосновался в Лондоне.
А вот с уплатой налогов у олигархов действительно не всё по-европейски, а всё больше по-офшорному.
Ну а что-бы не беспокоить олигархов по таким пустякам, как уплата налогов в Украине — проще нагнуть ФОПов, занимающихся ИТ.
мАлАдцА!
Ви подивіться на це з боку споживача: у роздріб за готівку всі будуть зобов'язані надавати касовий чек, та підвищіти відповідальність за свою діяльність (за сплату податків з фактичного обороту, якість проданого товару та наданих послуг...).