Видатки бізнесу, перш за все, платників другої та третьої груп єдиного податку, у разі прийняття законопроектів №1053-1 і №1073, складуть 22,35 млрд грн на адміністрування процесів застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Про це повідомляє Державна регуляторна служба (ДРС).
11 вересня 2019, 14:15
Держрегулятор підрахував, у скільки бізнесу обійдуться е-чеки та кешбек
Що і скільки
- Сумарні додаткові витрати малого бізнесу на обов'язкове запровадження РРО для платників єдиного податку другої групи незалежно від виду діяльності та обсягів доходів складуть близько 11,128 млрд грн.
- В результаті збільшення перевірок і посилення штрафних санкцій за порушення при застосуванні РРО, орієнтовна сума таких штрафів для легального бізнесу в 2020 році складе 2,6 млрд грн.
На противагу цим цифрам ДРС наводить дані дослідження громадської організації «Інститут соціально-економічної трансформації», згідно з яким заниження оборотів ФОПів — це втрати бюджету в рік — 2-2,5 млрд грн.
У регуляторній службі вважають, що прийняття таких законопроектів має передувати широке громадське обговорення.
Що відомо
- 10 вересня депутати підтримали в першому читанні законопроект про кешбек.
- Документ передбачає також створення інформаційної системи в межах електронного кабінету для перевірки справжність отриманого покупцем чека і для оформлення скарги на продавця.
- Законопроект також розширює перелік видів діяльності, для яких застосування РРО є обов'язковим. Як зазначено в тексті законопроекту, РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку першої групи.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 13
Закошмарить бизнес на 22 млрд, чтобы собрать 2-2.5 млдр. Прямо эталонный фискальный подход, сферический в вакууме.
А ведь еще никто не посчитал расходы бюджета (наших с вами налогов) на налоговиков, которые будут заниматься этими проверками, начислением штрафов и прочей ахинеей…
РРО также должно бьть у всех.