Детективи НАБУ мають зауваження до обґрунтованості включення в формулу «Роттердам +» логістичних витрат на транспортування і перевалку вугілля, але не до вартості вугілля. Про це йдеться в офіційній відповіді НАБУ на запит Інформаційного бюлетеня ICC Ukraine, пише UBR.
Роттердам +: до ціни вугілля претензій немає, — НАБУ
Що це значить
- У НАБУ заявляють, що не мають претензій до індексу API2 в основних портах Західної Європи як базового орієнтира для визначення ціни на вугілля в Україні за формулою «Роттердам +».
- На думку детективів, ціна вугілля в Амстердамі, Роттердамі та Антверпені в цілому відповідала встановленим цінам на ринку енергетичного вугілля в Україні.
«Акцентуємо увагу на тому, що суть обвинувачення не стосується неправильного застосування індикативної ціни на рівні API2 як такої, що застосована в умовах відсутності вільного ринку енергетичного вугілля в Україні», – відзначають в НАБУ.
Є претензії до вартості транспортування
Водночас НАБУ пред'явило звинувачення посадовим особам НКРЕКП у включенні до Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни на електричну енергію свідомо нереальних (економічно обґрунтованих) витрат на транспортування енергетичного вугілля в частині прогнозованих обсягів використання вітчизняного в гілки на доставку його в Україну морським шляхом і перевалку в портах України, яке надало необґрунтовані переваги генеруючим компаніям ТЕС і призвело до необґрунтованого збільшення оптової ринкової ціни електричної енергії.
Історія питання
- Формула «Роттердам +» була введена постановою НКРЕКП №289 від 3 березня 2017 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електроенергії». Згідно з постановою у ціну електроенергії закладалася у вартість вугілля, з урахуванням котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам — Роттердам — Антверпен) + витрати на транспортування в Україну. Таким чином, в тарифі була встановлена однакова ціна на енергетичне вугілля українського та іноземного походження.
- 23 серпня 2018 НКРЕКП скасувала формулу «Роттердам +» у зв'язку з початком дії нового ринку електричної енергії.
- 8 серпня детективи НАБУ повідомили шести особам, причетним до введення формули «Роттердам+», про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдали 18,87 млрд грн збитків.
Коментарі - 20
«НАБУ предъявило обвинения должностным лицам НКРЭКУ во включении в Порядок формирования прогнозной оптовой рыночной цены на электрическую энергию заведомо нереальных (экономически обоснованных) расходов на транспортировку .... привело к необоснованному увеличению оптовой рыночной цены электрической энергии». Так, проблема була саме в утворенні ціни.
порошенко + ахметов = набу ты про это?
человек ахметова который возглавлял НКРЭКУ? ты про это?
Збиток від застосування «Роттердам +» становить 15 мільярдів гривень — НАБУ
https://www.segodnya.ua/economics/enews/vvedenie-formuly-rotterdam-bylo-vernym-resheniem-dlya-ukrainy-evropeyskiy-ekspert-1322722.html
Де Коломойський нагрів Україну на 6 млрд баксів…
А Роттердам+ виявився хорошим інструментом для подолання кризи в енергетиці та прибутковим для держшахт…
https://ubr.ua/ukraine-and-world/events/raskryta-lhotnaja-skhema-kolomojskoho-do-vvedenija-rotterdam-3886153
Роттердам - зло , да ?
ну вот наслаждение жизни без него. И да , сегодня обьявили о подорожании электроенергии для населения - ротердам закончился.