Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пропонує ввести новий вид емісійних цінних паперів — банківські сертифікати. Про це повідомляє Економічна правда.
В Україні може з'явитися новий вид цінних паперів
Що це значить
- Зазначається, що проект закону передбачає банківські сертифікати двох видів — процентні й дисконтні.
- Емісія банківських сертифікатів може бути разовою та серійною.
Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, банківський сертифікат поєднує властивості банківського вкладу і цінного паперу, має зручний технологічний механізм випуску та обслуговування.
Читайте також: Ставки за держоблігаціями продовжують падати
На відміну від ощадних (депозитних) сертифікатів, банківський сертифікат буде існувати в бездокументарній формі та у зв'язку з цим мати зручні для власника механізми обліку і обігу на вторинному ринку.
Високоприбуткові інвестиції
Банківський сертифікат з невеликою втратою прибутковості можна буде продати іншому банку або особі (в тому числі на фондовій біржі з застосуванням механізмів гарантування виконання угод за принципом «поставка цінних паперів проти оплати»), або відчужувати будь-яким іншим способом у зручний час. Не буде потреби особисто звертатися в банк-емітент і проходити велику кількість бюрократичних процедур переоформлення сертифіката на іншу особу.
Історія питання
- У жовтні 2018 року Комітет ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності вже рекомендував Раді прийняти за основу законопроект про фінансові інструменти банків.
- Зокрема, законопроект пропонував ввести банківські сертифікати — новий вид емісійних цінних паперів, випускати які будуть банки.
- 27 травня Україна приєдналася до системи міжнародного депозитарію Clearstream, завдяки чому іноземні інвестори можуть купувати українські державні цінні папери та розраховуватись за них через цю систему.
Коментарі - 7
Главный вопрос — зачем это нужно?
Кроме лишних «телодвижений», за которые банки и прочие финансовые спекулянты будут снимать комиссионые, это практического смысла не имеет.
Для привлечения дополнительных денежных средств в банковскую систему и не по каналу депозитных программ физических и юридических лиц.
В Украине акции почти всех укр банков не котируются на укр биржах, а новый вид «ценных бумаг»
позволит банкам привлекать дополнительные средства в банковскую систему в том числе
и через торговлю этими «ценными бумагами» на укр биржах.
Чёрным по белому ведь написано - Как отмечается в пояснительной записке к законопроекту, банковский сертификат объединяет свойства банковского вклада и ценной бумаги,
То есть это именно депозитный канал для юридических и физических лиц.
Желательно ещё и понимание прочитанного.
Есть закон о ФГВФЛ — там такой инструмент как банковский сертификат не упоминается, а значит и не гарантируется.
И если банковский сертификат даже будет иметь свойства банковского депозита — он всё равно останется банковским сертификатом а не превратится в депозитный договор.
Лично я не вижу ничего новационного в этом нововведении,потому что в настоящий момент есть БЕЗналичный и наличный расчёты , которые удобны и выгодны всем троим участникам транзакций - покупателю , продавцу и посреднику,проводящему транзакцию.
А это нововведение будеть давать большие выгоды посреднику и меньшие выгоды двум другим участникам транзакций в связи с увеличением комисссионных посредника(банка),и будет ещё больше способствовать перетеканию ликвидности из реального сектора в финансовый.