Запропоновані зміни в Податковий кодекс переповнені положеннями, які погіршать ситуацію з оподаткуванням і збільшать податкове навантаження на платників податків. Їх прийняття може стати великим кроком назад для України. Таку думку висловив директор відділу податкового PWC Україна Максим Дудник, передають Українські новини.
Директор PWC розкритикував зміни до Податкового кодексу
Аргументи експерта
«Законопроект відверто сирий. Він повинен був би поліпшити податковий клімат в Україні, наблизити Україну до реалій, світових трендів з оподаткування та бути спрямованим на впровадження правил BEPS. Але туди додали кілька дуже складних і неоднозначних елементів», — зазначив Дудник.
Перш за все, на його думку, вкрай шкідливими можуть стати ініціативи щодо запровадження рентної плати за видобуток руди, а також певні положення, що стосуються податку на прибуток.
Читайте також: Податки на продаж фізособами нерухомості та авто можуть зрости
«Такі нововведення, які змінюють оподаткування рентної плати для окремих видів бізнесу або оподаткування податком на прибуток підприємств – дуже сумнівні і вимагають істотного доопрацювання. У цій та багатьох інших частинах закон сирий. Над ним треба думати, його треба доопрацьовувати, залучати до цього бізнес-асоціації, слухати, що вони говорять – і вирішувати проблемні моменти, приходити до якогось компромісу, щоб не значно погіршити ситуацію з оподаткуванням і бізнес-кліматом в Україні», — підкреслив Дудник.
Читайте також: В Україні введуть податок на шкідливі викиди в навколишнє середовище
У цілому запропоновані зміни директор PWC оцінює негативно.
«Закон містить багато положень, які істотно збільшують податкове навантаження на платників податків і вносять зміни в адміністрування податків. Я б не розцінював всі запропоновані зміни як позитивні. На мою думку, їх введення може стати великим кроком назад для України», — резюмував Дудник.
Що відомо
- Новий уряд почне проводити податкову реформу навесні 2020 року. А оновлена податкова система набуде чинності вже з 1 січня 2021 року.
- Голова ДПС Сергій Верланов заявив, що ставки податку на доходи фізосіб потрібно зменшувати і залишати більше грошей громадянам.
- У Зеленського розповіли, як буде проводитися податкова амністія. У ході податкової амністії загальна ставка складе 5%, знижена — 2,5%. З негрошових активів буде стягуватися підвищена ставка.
Коментарі - 12
Тепер народ будуть доїти по повній...
куча есть всяких министерств которые по сути не нужны и ничего не делают, кол-во депутатов тоже не соизмеримо, у нас столько «дыр» где утекают деньги, любой бы нормальный бизнесмен или менеджер устранил бы эти дыры - как делают в приватных компаниях, а когда грошы - налогоплательщиков то ложить как и куда они уходят, ЗП еще поднять им хотят .. жесть
https://ru.wikipedia.org/wiki/Министерства_Украины
ну так в кратце, сколько их — штат и доклады о проделанной работе :)
орган місцевого самоврядування як організаційно самостійний елемент системи місцевого самоврядування, що утримується за рахунок коштів бюджетів місцевого самоврядування районних, обласних бюджетів і являє собою колектив громадян України, депутатів місцевої ради або службовців органів місцевого самоврядування, заснований у встановленому законом порядку для виконання завдань та функцій місцевого самоврядування, наділений з цією метою відповідними владними повноваженнями, які реалізуються у визначених законом правових та організаційних формах в інтересах відповідної територіальної громади.
Как-то уж расплывчато, и я не сказал бы что администрации вносят огромный импак в жизнь — это можно перекинуть на горисполкомы, немного расширив там штат.
Какой вівод с єтого ?
сколько временных комитетов ?
вот буквально еще одно очередное агенство создается — куда будут идти деньги и их «освоят» и такие агенства постановы и.т.п. каждый день происходит и «временные комисии»